Rekrutacja na studia. Najpopularniejsze kierunki na UwB....

  Rekrutacja na studia. Najpopularniejsze kierunki na UwB. Prawo i kryminologia bezkonkurencyjne

  (jch) na podst. inf. prasowej

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Wydział Prawa

  Wydział Prawa ©jch

  Rejestracja na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na UwB została zakończona.
  Wydział Prawa

  Wydział Prawa ©jch

  Zakończyła się rejestracja kandydatów na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się 6115 kandydatów. Uczelnia przygotowała dla nich 2430 miejsc na 31 kierunkach.

  Najwięcej chętnych zarejestrowało się na prawo − 695. Na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych uplasowała się kryminologia. Na ten kierunek studiów jest 618 chętnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też takie kierunki, jak ekonomia (499), pedagogika (437), filologia, specjalność filologia angielska (380), bezpieczeństwo narodowe (344).

  Pod względem liczby osób na jedno miejsce zdecydowany prym, już kolejny rok, wiedzie kryminologia - tu o każde miejsce na liście przyjętych walczy 12 kandydatów. Duża konkurencja - (7) osób na miejsce - jest także na bezpieczeństwie narodowym, administracji (5) oraz na filologii, o specjalności filologia angielska (5).

  Nie licząc kryminologii największe zainteresowanie kandydatów budzą te same kierunki, co w poprzednich latach. Ogromnie cieszy nas fakt, że sporo osób zarejestrowało się także na nowe w naszej ofercie kierunki i specjalności. Np. na logistykę zarejestrowało się 180 kandydatów. Na kognitywistykę i komunikację jest ponad 100 chętnych.

  Wyniki postępowania rekrutacyjnego kandydaci poznają 10 lipca. Informacje te pojawią się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia będą miały 3 dni - od 13 do 15 lipca - na dostarczenie wymaganych dokumentów. Na tych kierunkach, na których nie zostanie wyczerpany limit miejsc, od 27 lipca zostanie ogłoszona rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do połowy września.

  Nadal mogą rejestrować się kandydaci na stacjonarne studia II stopnia - w zależności od wydziału rejestracja potrwa do 17, 20 lub 24 lipca. Chętni do studiowania kierunków prowadzonych w językach obcych mają czas na rejestrację do 18 sierpnia, a osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi - do połowy września.

  Łącznie na studia stacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2015/2016 UwB planuje przyjąć 3805 osób. Na studiach niestacjonarnych na większości kierunków limity przyjęć nie obowiązują.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo