Regulamin Konkursu „Superfirma 2015”

Redakcja
I. Organizatorzy i partnerzy Konkursu 1. Organizatorami konkursu są: Gazeta Współczesna i Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. 2. Partnerem merytorycznym konkursu jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku. II. Założenia i cele Konkursu

1. Konkurs odbywa się co roku. Zawsze poprzedzony jest analizą merytoryczną dokonań przedsiębiorstw, które zgłaszają się do rankingu. Podsumowanie konkursu odbywa się na specjalnym spotkaniu, składającym się z dwóch części: części szkoleniowej – występują zaproszeni przez organizatorów goście - i części oficjalnej.

2. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepszych firm w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego, w tym także w powiatach miejskich, kierujących się zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie.

III. Adresaci i warunki przystąpienia do Konkursu

1. Konkurs jest adresowany do wszystkich firm działających na terenie woj. podlaskiego – niezależnie od liczby zatrudnionych pracowników, formy własności, branży - które przestrzegają, i mogą to udokumentować, strategię CRS (społecznej odpowiedzialności biznesu).

2. Udział w Konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z jakąkolwiek partycypacją finansową przedsiębiorstw w związku z jego realizacją.

IV. Honorowy Patronat i Kapituła Konkursu

1. Honorowy Patronat nad Konkursem na zaproszenie organizatora sprawują osoby zaufania publicznego, które z uwagi na swoją osobowość lub pełnioną funkcję w sposób istotny oddziałują na kreowanie postaw społecznych zarówno w środowisku pracodawców, jak i pracowników.

2. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Konkursu. W jej skład wchodzą przedstawiciele organizatorów oraz na ich zaproszenie eksperci z dziedziny CRS – naukowcy i praktycy, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń biznesowych oraz urzędów lokalnych i centralnych.

V. Realizacja Konkursu

1. Konkurs organizowany jest w trzech etapach przeprowadzanych w określonych terminach.

ETAP I: Zgłoszenie udziału w Konkursie (termin: 16.04-15.05.2015)

Obejmuje zgłoszenie pracodawcy do udziału w Konkursie poprzez wypełnienie formularza ankiety konkursowej i dostarczenie go do organizatora Konkursu. Prawidłowo wypełniona ankieta powinna być opatrzona podpisem i pieczęcią we wskazanym miejscu. Ankieta może być przesłana w formie:

* papierowej na adres: Gazeta Współczesna, ul. Św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok

* faksem na numer: 85 748 96 20

* na adres poczty elektronicznej [email protected] – musi być precyzyjna informacja dotycząca firmy.

Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji informacji przedstawionych w formularzach ankietowych w siedzibie firmy.

ETAP II: Badania oceniające uczestników Konkursu i sporządzenie listy rankingowej (termin: 15.05.2015-22.05.2015)

Obejmuje badanie oceniające prowadzone przez ekspertów zewnętrznych, którzy na podstawie złożonych formularzy ankietowych przyznają odpowiednią liczbę punktów. Wyniki oceny będą wykorzystane do sporządzenia wstępnej listy rankingowej. Posłuży ona do zarekomendowania po 3 pracodawców w każdym z powiatów województwa podlaskiego. Pracodawcy, którzy uzyskają najwyższy wynik punktowy przejdą do III etapu Konkursu.

ETAP III: Ocena przez Kapitułę Konkursu i wyłonienie laureatów (termin: 22.05.2015)

Rekomendowani w II etapie uczestnicy Konkursu poddani zostaną ocenie przez członków Kapituły. Na posiedzeniu konkursowym eksperci oceniający rekomendowanych pracodawców zaprezentują członkom Kapituły Konkursu wyniki badania przedstawiając uzasadnienie oceny. Kapituła po zapoznaniu się z prezentacją i uzyskaniu ewentualnych dodatkowych wyjaśnień od ekspertów, dokona oceny własnej.

2. Wszystkie banki spółdzielcze, niezależnie od swojej siedziby, od roku 2015 rywalizują w jednej kategorii. Najlepszy bank spółdzielczy, który otrzyma najwyższą liczbę punktów, zostanie wyróżniony tytułem „Bank Superodpowiedzialny”.

3. Uczestnik Kapituły Konkursu na wniosek może dodatkowo zgłosić z listy uczestników Konkursu pracodawcę, który nie został rekomendowany z uwagi na uzyskaną liczbę punktów do oceny przez Kapitułę.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie ponadto prawo do zasięgania opinii z innych źródeł na temat pracodawcy w zakresie związanym z obszarem Konkursu.

VI. Przyznawanie wyróżnień i tytułu „Superfima 2015”

1. Pracodawcom uzyskującym najwyższe wyniki punktowe w poszczególnych powiatach przyznane zostaną honorowe tytuły Laureata Konkursu „Superfima 2015”.

o W przypadku banków spółdzielczych wyróżniony zostanie tylko najlepszy – otrzyma tytuł „Bank Superodpowiedzialny”,

2. Organizatorzy Konkursu, w porozumieniu z Kapitułą Konkursu, zastrzegają sobie prawo do przyznania dodatkowego wyróżnienia dla pracodawców z uwagi na wyjątkowość ich postawy, zasługującej na uznanie.

3. Przedstawienie wyników Konkursu oraz nadanie tytułów odbędzie się podczas uroczystej Gali Konkursowej „Superfima 2015”, której organizatorem jest Gazeta Współczesna. Do udziału w Gali zaproszeni będą wszyscy uczestnicy biorący udział w Konkursie.

VII. Promocja i warunki posługiwania się symbolami Konkursu

1. Pracodawcom biorącym udział w Konkursie przysługuje prawo posługiwania się informacją o udziale w Konkursie „Superfima 2011”.

2. Lista uczestników Konkursu jest jawna i zostanie podana do publicznej wiadomości. Informacje o udziale w Konkursie będą wykorzystywane przez organizatorów do opracowania materiałów medialnych, prezentujących dobre przykłady realizacji zasad odpowiedzialnego biznesu.

3. Wartość uzyskanych punktów przez poszczególnych uczestników Konkursu nie będzie podana do publicznej wiadomości, a posłuży jedynie do wyłonienia laureatów Konkursu. Uczestnik Konkursu otrzyma informację o własnym wyniku punktowym.

4. Laureaci Konkursu „Superfima 2015” uzyskają prawo do posługiwania się tytułem oraz logo Konkursu w celach marketingowych, a w szczególności zamieszczenia tych informacji na opakowaniach produktów, papierze firmowym oraz innych materiałach promocyjnych. Prawo to przysługuje przez okres 2 lat od daty ogłoszenia wyników Konkursu.

5. Organizator zastrzega sobie prawo odebrania tytułu oraz zakazania posługiwania się symbolami Konkursu w przypadku stwierdzenia rażących naruszeń będących w sprzeczności z celami Konkursu. O decyzji takiej pracodawca będzie informowany pisemnie wraz z uzasadnieniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie