Reaktywowane zespoły przeszły rundę wstępna Regionalnego...

  Reaktywowane zespoły przeszły rundę wstępna Regionalnego Pucharu Polski

  ma

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mecz rundy wstępnej Regionalnego Pucharu Polski MKS Pogoń Łapy - LZS Korona Choroszcz
  1/12
  przejdź do galerii

  Mecz rundy wstępnej Regionalnego Pucharu Polski MKS Pogoń Łapy - LZS Korona Choroszcz ©facebook MKS Pogoń Łapy

  Rozegrano 12 spotkań rundy wstępnej Regionalnego Pucharu Polski. Awans wywalczyły drużyny Pogoni Łapy i Włókniarza Białystok, które po dłuższej przerwie wróciły do rywalizacji wśród seniorów.
  Spotkanie w Łapach po między MKS Pogoń, a LZS Korona Choroszcz wzbudziło duże zainteresowanie w mieście. Mecz oglądało ponad 400 kibiców. Nic dziwnego, bo seniorskiej piłki w Łapach brakowało wiele miesięcy. Pogoń wycofała się z rozgrywek IV ligi po 16. kolejce sezonu 2017/18.

  – Klub miał kłopoty finansowe i nie było możliwości funkcjonowania dalej. W tej sytuacji założyliśmy stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy Pogoń Łapy, aby młodzież miała gdzie trenować – opowiada Paweł Kul, trener MKS Pogoń.
  – Potem postanowiliśmy także przystąpić do A klasy seniorów. Jak widać był to bardzo dobry ruch, bo zainteresowanie drużyną w mieście jest bardzo duże. Na razie zobaczymy na co nas stać, a ewentualny awans do klasy okręgowej może spróbujemy powalczyć w następnym sezonie.

  Właśnie starcie pucharowe było pierwszym oficjalnym meczem nowej łapskiej drużyny. Podopieczni Pawła Kula po golach Dominika Górskiego i Łukasza Kula prowadzili już 2:0, ale goście z Choroszczy zdołali doprowadzić o remisu. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Tomasz Dąbrowski, a wyrównanie padło po golu Dawida Mińkowskiego.

  – Warto podkreślić, że Mińkowski zdobył bramkę kilkanaście sekund po wejściu na boisko – mówi Jacek Dąbrowski, trener LZS Korona. – W ogóle im dłużej trwał mecz nasza przewaga rosła, bo lepiej wyglądaliśmy fizycznie. Miałem nadzieję, że w dogrywce strzelimy zwycięską bramkę, ale niestety nie udało się. W drugiej serii rzutów karnych nasz zawodnik pomylił się i odpadliśmy.

  – Piłkarsko daliśmy rady pomimo, że fizyczna przewaga była po stronie rywali – cieszy się Kul. – Tym naszym młodym chłopakom, a także kibicom za wspaniałą atmosferę należą się duże brawa.

  Jeszcze dłużej na piłkarskiej mapie województwa brakowało seniorów Włókniarza Białystok. Zespół został wycofany z rozgrywek klasy okręgowej sezonu wiosną 2014 roku. Przed tym sezonem drużyna została reaktywowana i przystąpi do A klasy.

  – Taka była decyzja zarządu i chyba dobrze, bo klub ma duże tradycje – mówi trener Włókniarza Karol Sipko. – Trzon drużyny to juniorzy z roczników 2002 - 03 oraz kilku bardziej doświadczonych piłkarzy.

  W rundzie wstępnej pucharu regionalnego Włókniarz wygrał 2:1 z Lwami Białystok.

  – Lwy to amatorski zespół rywalizujący w rozgrywkach Playarena, czyli takich, które odbywają się na Orlikach – tłumaczy Sipko. – Mieliśmy więc większe doświadczenie w grze po jedenastu. Bardzo swoimi interwencjami pomógł nam bramkarz Szymon Ciborowski – dodaje Sipko, który prowadził drużynę w zastępstwie, gdyż w dalszej części sezonu seniorami ma się zajmować Marek Szerszenowicz.

  Największą niespodzianką rundy wstępnej Regionalnego Pucharu Polski była porażka 1:2 rezerw Tura Bielsk Podlaski z ekipą OSP Czyżew.

  Wyniki rundy wstępnej Regionalnego Pucharu Polski
  Orły Kulesze Kościelne – Pionier Brańsk 3:2, Lwy Białystok – Włókniarz Białystok 1:2, OSP Czyżew – Tur II Bielsk Podlaski 2:1, Żubr Drohiczyn – Husar Nurzec 1:3, Iskra Narew – Kolejarz Czeremcha 1:4, Pogoń Łapy – Korona Choroszcz 2:2 (karne 5:4), Lambada Choroszcz – KS Sokoły 2:3, Narew II Choroszcz – LZS Izbiszcze 0:5, Biel Jeziorko – GKS Stawiski 1:2, Grab Janówka – Polonia Raczki 0:4, Sudovia Szudziałowo – Pogranicze Kuźnica Białostocka 1:4, GKS Orla – Supraślanka Supraśl 1:6.
  Mecz Jastrząb Knyszyn – Wissa II Szczuczyn został przełożony na 22 sierpnia.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Porannego za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie

  Oto lista najbardziej popularnych ginekologów - Białystok, woj. podlaskie