MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Raport regionalny: Koronawirus w Białymstoku i woj. Podlaskim - do 19.03.2020

REDAKCJA
Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

ZOBACZ: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - AKTUALNY RAPORT

Tu oglądasz: Epidemia koronawirusa. Jak wygląda kwarantanna w Polsce

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 19 MARCA 2020

21:20 Aplikacja „Kwarantanna domowa” - ruszył proces jej udostępniania

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało aplikację dostępną tylko dla osób przebywających w kwarantannie.

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki naszej aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Właśnie rozpoczęliśmy proces jej udostępniania.

Ministerstwo Cyfryzacji

20:30 Ministerstwo Zdrowia ujawnia: są nowe 32 przypadki koronawirusa w Polsce

Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Ministerstwo wyjaśnia też co się wydarzyło w Białymstoku i Wałbrzychu. „Z uwagi na powtórzone badania, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników”.

Czytaj:Białystok: Tylko jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Zachorowania na COVID-19 nie potwierdziły ponowne testy

18:30 Akcja #PodlaskieKupujeLokalnie

Urząd Marszałkowski zaprasza na swoim fb Województwo Podlaskie do korzystania ze specjalnie przygotowanej mapki, która przedstawia selekcję najlepszych lokalnych producentów żywności oraz kosmetyków. Podane adresy, to adresy punktów sprzedaży. Każdego dnia na stronie wydarzenia będziemy przedstawiać poszczególnych sprzedawców i ich produkty. Część z punktów prowadzi sprzedaż online, o czym również będziemy informować w postach. Na mapie obecnie znajduje się około 40 punktów, ale z czasem będzie dodatkowo aktualizowana.

Zapraszamy do udziału w akcji producentów i sprzedawców, którzy chcą być dodani do naszej mapy. Wystarczy napisać e-mail na adres: [email protected] lub skontaktować się z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego telefonicznie - 85 665 48 26, 691 991 756 lub 661 614 152.

Razem pomóżmy lokalnym producentom, jednocześnie korzystając z ich wyśmienitych wyrobów!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2552123345076228/

18:10 Raport o koronawirusie POdlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

Nadal oficjalnie tylko 1 osoba jest zakażona, sześć jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia

17:59 Organizacja świadczeń w Szpitalu w Łomży

Została zmieniona organizacja świadczeń w okresie zagrożenia epidemicznego:

Utrzymane są świadczenia Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Ze względów bezpieczeństwa na czas pandemii funkcjonuje ona w nowej lokalizacji – w pomieszczeniach Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy (parter budynku poradni specjalistycznych) - wejście od szczytu budynku, tel.: 86-47-33-666.
Kontynuowana jest hemodializoterapia przewlekła pacjentów, którzy są stałymi pacjentami Stacji Dializ Szpitala w Łomży.
Kontynuowana jest chemioterapia pacjentów onkologicznych, którzy są w trakcie leczenia. Świadczenia ze względów bezpieczeństwa na czas trwającej pandemii przeniesione są do nowej lokalizacji. Pacjenci informowani są indywidualnie.
Pacjenci oczekujący na pierwszą wizytę w poradniach specjalistycznych powinni zgłaszać się do najbliższych poradni specjalistycznych: https://www.nfz-bialystok.pl/aktualnosci-oddzialu/komunikat-dot-wizyt-w-poradniach-specjalistycznych-szpitala-wojewodzkiego-w-lomzy-od-dnia-16-marca-2020-roku/
W przypadku pacjentów kontynuujących leczenie w poradniach specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży możliwe są teleporady, poprzez które pacjent może otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub poradę medyczną.
Na czas zagrozenia epidemicznego zawieszona jest działalność Medycyny Pracy i Zakładów Diagnostycznych (z wyjątkiem pacjentów hospitalizowanych).
Dokumentacja medyczna będzie udostępniana osobom i podmiotom upoważnionym do dokumentacji medycznej pacjenta na wniosek złożony drogą elektroniczną ([email protected]) lub pocztą tradycyjną.
W dniach 19, 20, 23, 24 marca 2020 r. w godzinach 7.30-14.30 (w pomieszczeniu Poradni Urologicznej – parter budynku poradni specjalistycznych – wejście od szczytu budynku – od strony SOR ) będzie można odebrać: skierowania na badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego, aby można było wykorzystać je do wykonania badań w innych placówkach, wyniki badań wykonanych w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (tomografia, rezonans, rtg) dotychczas nieodebrane, badania laboratoryjne dotychczas nieodebrane.

17:55 Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie

871 hospitalizowanych, 28 440 objętych kwarantanną, 48 324 osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do Polski, 48 660 osób objętych nadzorem epidemiologicznym

16:50 Ograniczenie odwiedzin we wszystkich zakładach karnych

Od dziś (19 marca 2020 r.) obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych. Znacząco ograniczono również zewnętrzną pracę więźniów z wyjątkiem m.in. osób produkujących maseczki i kombinezony ochronne oraz pracujących w branży spożywczej. Zarządzenie Służby Więziennej wydane w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną objęło wszystkie areszty śledcze, zakłady karne i ich oddziały zewnętrzne.

15:55 Blisko 22 miliony złotych z RPOWP dla podlaskich szpitali, walczących z epidemią

Pieniądze trafią do podlaskich szpitali, które leczą zakażonych koronawirusem. W ramach projektu będą finansowane: aparatura medyczna i diagnostyczna, usługi remontowo-budowlane, tymczasowe obiekty kubaturowe związane z leczeniem i diagnostyką.

15:40 Listy zakwalifikowanych uczniów do klas pierwszych podstawówek będą dostępne także online

Tak zapowiedział właśnie białostocki magistrat, w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa. 26 marca komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, którzy brali udział w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkół podstawowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – listy zostaną wywieszone w siedzibie szkoły. Ale w związku z panującym obecnie zagrożeniem epidemicznym urząd podaje inne sposoby na sprawdzenie tych informacji:

jeśli wniosek został wypełniony elektronicznie – poprzez zalogowanie do systemu;
jeśli we wniosku został wpisany adres e-mail – wysłane zostanie powiadomienie na ten adres;
dzwoniąc do szkoły;
na stronie internetowej placówki również zostaną udostępnione informacje.

15:00 Perkusista z zespołu Krzysztofa Drabikowskiego (podlaskiego "pacjenta zero") jest zdrowy

13: 52 Jest najnowszy raport wojewody o koronawirusie w Podlaskiem

13:33 Podlascy celebryci zostali w domu

‍♀️ pic.twitter.com/SqNMBpm72A— podlaska Policja (@podlaskaPolicja) March 17, 2020

07:03 Fakty i mity nt. koronawirusa

06:51 Składanie deklaracji na odbiór odpadów w Białymstoku

Urząd Miejski w Białymstoku informuje: W sprawach związanych z obsługą deklaracji na odbiór odpadów, w związku z sytuacją epidemiologiczną, mieszkańcy powinni kontaktować się z urzędem wyłącznie telefonicznie lub poprzez internet. Deklaracje można wysłać również pocztą tradycyjną.

Bezpośrednie numery telefonów do Referatu Opłaty za Gospodarowanie Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego przy ul. Kamiennej 17:

  • 85 869 65 91
  • 85 869 65 92
  • 85 869 65 93
  • 85 869 65 94
  • 85 869 65 95
  • 85 869 65 97

Sprawy można zgłaszać również za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny