Ranking Perspektyw 2019. Znamy najlepsze technika w...

  Ranking Perspektyw 2019. Znamy najlepsze technika w Podlaskiem! Zobacz, które zwyciężyły w rankingu [LISTA]

  ok

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W rankingu najlepszych szkół miejsce 500 + zajęły szkoły: Technikum w Zespole Szkół Technicznych w KolnieTechnikum Zawodowe z Oddz. Integr. w ZSTiO w
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pixabay.pl

  Ranking techników 2019 w woj. podlaskim. Miesięcznik Perspektywy wskazał najlepsze licea i technika w Polsce. W rankingu znalazło się 25 szkół ponadgimnazjalnych między innymi z Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży i Suwałk. Które technika zostały wyróżnione? Kliknij w zdjęcie, by otworzyć galerię.
  W rankingu najlepszych techników w 2019 roku w Podlaskiem zwyciężyła szkoła rolnicza w Krzyżewie. W krajowym rankingu uplasowała się na 14 miejscu.

  Zobacz galerię

  – Nasi uczniowie osiągają sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach, świetnie zdają egzaminy maturalne i zawodowe – mówi Joanna Krawczuk, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie – Jesteśmy niewielką placówką i to dzięki temu możemy indywidualnie podchodzić do uczniów i pomagać im rozwijać swoje umiejętności oraz talenty. To wspólny sukces naszej młodzieży i nauczycieli – dodaje wicedyrektor.  W pierwszej setce znalazły się także dwie białostockie szkoły, tj. Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych (miejsce 24) i Technikum Handlowo-Ekonomiczne w ZSH-E (miejsce 96). Wyróżnione zostało też Technikum Leśne w Białowieży (72 miejsce).

  Ranking perspektyw 2019

  Miesięcznik Perspektywy od wielu lat przygotowuje Ranking Liceów i Ranking Techników. Porównuje wyniki, jakie uzyskuje młodzież na egzaminach państwowych. To kopalnia wiedzy o szkołach przydatna dla uczniów czy nauczycieli.

  Głównym kryterium w klasyfikacji techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów podstawowych jak i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz wyniki egzaminów zawodowych.

  Najlepsze placówki zostały zaprezentowane według kolejności uzyskanych punktów.

  FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo