Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2. Udana pogoń żółto-czerwonych, którzy odrobili dwubramkową stratę

Marek Tęcza/Dziennik Zachodni
Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 2:2 w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni przerwali tym samym kiepską serię trzech porażek z rzędu.

Kibice białostockiego zespołu z niepokojem oczekiwali na niedzielne spotkanie w Częstochowie. Raków to od dwóch lat jeden z lepszych zespołów w polskiej lidze, a białostoczanie w ostatnich latach przeżywają kryzys. Ba, w ostatnich trzech meczach nie zdobyli choćby punktu. Faworyt był więc tylko jeden.

Początek spotkania potwierdzał przypuszczenia, bowiem goście już po 10 minutach przegrywali 0:2. Najpierw Zlatana Alomerovica pokonał Bartosz Nowak już w 3. minucie meczu, a drugą bramkę zdobył samobójczym trafieniem Bojan Nastic, który nieszczęśliwie skierował do siatki futbolówkę odbitą od słupka.

Przyjezdni kompletnie nie istnieli w środku pola. Nie radził tam sobie Jesus Imaz, którego trener Maciej Stolarczyk przesunął na nietypową dla niego pozycję numer osiem. Goście raz za razem dopuszczali gospodarzy do groźnych okazji. Trzeba przyznać, że pachniało pogromem.

Mimo wielu sytuacji bramkowych, miejscowi nie podwyższyli jednak przed przerwą wyniku. W drugiej połowie szkoleniowiec białostoczan skorygował już ustawienie i mecz się wyrównał, na boisku pojawił się Nene i właśnie Portugalczyk dał sygnał do ataku. W 63. minucie posłał bombę w kierunku bramki gospodarzy i zaskoczony bramkarz Kacper Trelowski wyjmował piłkę z siatki. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził po rzucie rożnym Imaz.

Tym samym jagiellończycy przerwali kiepską serię porażek. W piątek o godz. 18 w kolejnym spotkaniu o punkty podejmą przy Słonecznej Miedź Legnica.

WYNIK

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
1:0 Bartosz Nowak (3), 2:0 Bojan Nastić (10-sam.), 2:1 Nene (63), 2:2 Jesus Imaz (85)
Raków Trelowski - Racovitan (89. Sorescu), Arsenić, Rundić - Tudor, Gwilia (76. Papanikolaou), Czyż, Wdowiak (76. Lopez), Nowak (62. Koczerhin), Kun - Piasecki (61. Musiolik). Trener: Marek Papszun.
Jagiellonia Alomerović - Țiru, Skrzypczak, Nastić (90. Puerto) - Prikryl, Romanczuk (73. Pospísil), Imaz, Cernych (73. Łaski), Bida (46. Nene), Wdowik - Gual (90. Kowalski). Trener: Maciej Stolarczyk.
Żółte kartki Racovițan, Arsenić - Romanczuk, Țiru, Prikryl, Nene, Gual, Alomerović.