NASZE
  STUDNIÓWKI

  Studniówki w 2019 roku!

  Rozwiń
  Radosław Puśko nowym dyrektorem biura poselskiego Roberta...

  Radosław Puśko nowym dyrektorem biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza. Jednym bliżej do Platformy, innym do Biedronia

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jeden z czołowych działaczy Inicjatywy dla Białegostoku został właśnie dyrektorem biura poselskiego Roberta Tyszkiewicza. Inni wybierają się na wielką konwencję Roberta Biedronia. Czy to już koniec ruchu miejskiego?
  Radosław Puśko w wyborach samorządowych startował z list Inicjatywy dla Białegostoku. Teraz został dyrektorem biura posła Roberta Tyszkiewicza
  1/10
  przejdź do galerii

  Radosław Puśko w wyborach samorządowych startował z list Inicjatywy dla Białegostoku. Teraz został dyrektorem biura posła Roberta Tyszkiewicza ©Anatol Chomicz

  Inicjatywa dla Białegostoku powstała głównie na potrzeby wyborów samorządowych. Jest ruchem, który nigdy nie został sformalizowany. Nie powstało żadne stowarzyszenie, ugrupowanie. Stworzyły go osoby, które chciały współpracy ideologicznej, a nie partyjnej – przypomina dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, jedna z liderek Inicjatywy dla Białegostoku.

  Zobacz galerię

  Wyniki wyborów nie były dla ruchu łaskawe.
  Jego przedstawiciele nie weszli do rady miasta. Zaczęły się za to rozważania nad przyszłością, także tą polityczną. Jeden z liderów ruchu Radosław Puśko został właśnie dyrektorem biura poselskiego posła PO Roberta Tyszkiewicza.
  – Bardzo wysoko oceniam działalność Radosława Puśki w obrębie ruchów miejskich. To osoba bardzo zaangażowana w życie miasta. W roku wyborczym to ogromne wsparcie – podkreśla poseł. Liczy, że to początek szerokiej współpracy przedwyborczej także z ruchami miejskimi.

  Czytaj też: Robert Tyszkiewicz intwerweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza. Jest pismo do ABW

  – Żadnych rozmów nie prowadzimy. To była osobista decyzja Radosława Puśko. Życzę mu jak najlepiej. Przed nami wybory parlamentarne, które mają inną specyfikę niż samorządowe. Jeśli ktoś chce się realizować w polityce, musi znaleźć dla siebie miejsce – podkreśla Sztop-Rutkowska.

  – Współpraca z posłem Tyszkiewiczem była moją osobistą decyzją – potwierdza Radosław Puśko. – Proszę pamiętać, że w kampanii, jeśli chodzi o sprawy miasta, Platforma często mówiła językiem ruchów miejskich, co bardzo mnie cieszyło. Nawiązanie bliższej współpracy było czymś naturalnym – dodaje. Kiedyś już należał do PO. Teraz jest osobą bezpartyjną, przynajmniej na razie.

  Jednak nie wszyscy pozytywnie oceniają tę współpracę z PO. Nie jest bowiem tajemnicą, że wielu przedstawicielom Inicjatywy bliżej raczej do Roberta Biedronia niż PO.

  – Platforma próbuje przechwycić pewne osoby, które mogłyby stanowić podstawę ruchu Roberta Biedronia. Wiem, że tak się dzieje w Podlaskiem, pewnie też w innych regionach. Gdyby ruch Biedronia się rozwinął, byłby zagrożeniem głównie dla partii opozycyjnej – uważa jeden z działaczy IdB.

  – Na polskiej scenie politycznej potrzeba czegoś nowego. Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że albo KO albo PiS. Potrzebni są nowi ludzie, nowe pomysły. Teraz kraj jest podzielony, co jest pokłosiem obecnej polityki – uważa były radny miejski Wojciech Koronkiewicz, który też startował z list Inicjatywy. W lutym będzie w Warszawie na wielkiej konwencji Roberta Biedronia. Razem z nim pojadą też inny przedstawiciele ruchu

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii