Radość w Suwałkach! Siatkarze Ślepska Malow w play-off PlusLigi

Ślepsk Malow Suwałki zagra w play-off
Ślepsk Malow Suwałki zagra w play-off Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Stal Nysa 3:0 i awansowali do fazy play-off PlusLigi. To największy sukces młodego suwalskiego klubu w jego historii.

Przed meczem największą obawą co do postawy suwalczan była ich strona psychiczna. Czy są w stanie udźwignąć presję, gdyż tylko zwycięstwo za trzy punkty dawało im gwarancję, bez oglądania się na rywali, awansu do najlepszej ósemki PlusLigi. Sportowo są bowiem lepsi od Stali Nysa, ale wielokrotnie już sport pokazywał jak jest nieobliczalny. Trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal powtarzał, że zespół do meczu podchodzi jak do każdego innego spotkania, jakby chciał zdjąć obciążenie ze swoich zawodników.

Siatkarze Ślepska dwa pierwsze sety zagrali koncertowo. Od początku byli w nich stroną przeważająca i po zapewnieniu sobie bezpiecznej przewagi trzech, czterech punktów pewnie powiększyli ja wygrywając do 17 i do 20.
W trzecim secie nastąpiło samouspokojenie w drużynie gospodarzy. Teraz to goście z Nysy od początku wyszli na prowadzenie. Trener Andrzej Kowal zmieniał skład, ale nic nie pomagało i beniaminek wygrał 25:19.

W czwartym secie suwalczanie zagrali już po profesorsku. Po dwukrotnie punktowej zagrywce w wykonaniu Bartłomieja Bołądzia Ślepsk Malow objął prowadzenie 6:1 i już go nie oddał do końca seta wygrywając 25:20. A to oznaczało zwycięstwo 3:1, utrzymanie ósmego miejsca tabeli i awans, historyczny do play-off.

- Ósemka jest dobrym wynikiem - powiedział po meczu trener Ślepska Malow Andrzej Kowal. - Jakkolwiek te rozgrywki nie toczyły się, były wzloty i upadki. Były trudniejsze momenty, gdy była seria porażek, ale była też seria zwycięstw. Summa summarum dało to nam play-offy. Zasłużyliśmy na nie - dodał zadowolony szkoleniowiec suwalskich siatkarzy.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)
Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg, Warda, Rohnka
Stal Nysa: Bućko, M'Baye, Ben Tara, Długosz, Zajder, Komenda, Ruciak (libero) oraz Schamlewski, Lemański, Szczurek, Filip, Dembiec (libero).
MVP: Bartłomiej Bołądź