Piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom lepsze od Dziewiątki Legnica w meczu Centralnej Ligi Kobiet. 11 wygrana w sezonie, choć łatwo nie było

Radosław Olchowski
Piłkarki ręczne APR Radom z jedenastym zwycięstwem w tym sezonie CLK. Tym razem radomianki ograły Dziewiątkę Legnica. archiwum APR Radom
Z ostatniego wyjazdowego meczu w tym sezonie Centralnej Ligi Kobiet szczypiornistki Pre Zero APR Radom przywożą komplet punktów. Po trudnym meczu radomianki pokonały Dziewiątkę Legnica różnicą jednej bramki.

Szczypiornistki APR Radom wygrały z Dziewiątką w Legnicy różnicą jednego gola

UKS Dziewiątka Legnica - PreZero APR Radom 26:27 (15:14).

Dziewiątka: Lange, Ivanović 8, Kozak, 6, Szuk 6, Kaździoł 3, Bogacka 2, Doroba 1, Nowak 0, Kaczanowska 0, Bielak 0, Gowain 0.

APR Radom: Kolasińska, Barańska, Gwarek – Mazurkiewicz, 8, Machnio 6, Papke 4, Gajewska 3, Skorża 2, Adaczyńska 1, Ciszewska 1, Koss 1, Rolek 1, Dydek 0, Siedlecka 0, Michalska 0.

Początek meczu nie należał do udanych dla przyjezdnych. We znaki dawała się chyba blisko 450 kilometrowa podróż. W szóstej minucie miejscowe prowadziły 4:1, a w dziesiątej 7:2. Tylko powiedzieć, że przed przerwą podopieczne trenera Adriana Kondraciuka ani razu nie wygrywały. Mało tego, Dziewiątka cały czas prowadziła, a jedyny remis 0:0 zanotowano w pierwszych sekundach konfrontacji.

Na szczęście w końcówce tej części APR wreszcie złapał swój rytm. Gole Michaliny Machnio oraz Kingi Papke zmniejszyły dystans do minimum.

Tymczasem w drugiej połowie, na pięć minut przed końcem rywalizacji indywidualną akcją popisała się Maria Mazurkiewicz, która ograła defensywę i rzutem z prawego rozegrania wcelowała do siatki. Wówczas APR prowadził 27:25. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, ale zgubiły piłkę w ataku. Podopieczne trenera Kondraciuka miały zatem szansę, by poprawić wynik, ale w ofensywie się pogubiły i musiały bronić korzystnego rezultatu.

Na 120 sekund przed końcową syreną Dziewiątka zmniejszyła stratę, bo Natalię Kolasińską, bramkarkę APR-u, rzutem z tzw. koła pokonała Oliwia Doroba.

Oba zespoły miały jeszcze po co najmniej dwie szanse na trafienia. Jednak ani jedna, ani druga drużyna nie zdołała już wcelować do bramek rywalek. Ostatnią dla gospodyń zmarnowała Katarzyna Kozak. Rozgrywająca legniczanek rzucała z drugiej linii, ale Kolasińska nie dała się zaskoczyć. Tym samym radomianki utrzymały minimalną przewagę i z dalekiego, wyjazdowego starcia przywiozły do Radomia komplet trzech punktów.

- Tak jest. Zdobywamy Legnicę. To nie był łatwy mecz, ale zachowujemy zimną krew i pokazujemy prawdziwy charakter Wilka. Ważne trzy punkty wracają do Radomia. Udanej Majóweczki – napisali przedstawiciele APR -u na swoim profilu facebookowym.

Na zakończenie sezonu 2023/2024 radomianki zagrają przed własną publicznością. W sobotę 11 maja podejmą w hali Uniwersytetu Radomskiego SPR Arkę Gdynia.