Martyna Kotwiła z Optimy Radom najlepsza spośród radomian w lekkoatletycznym memoriale Janusza Kusocińskiego. Wybiegała rekord życiowy

Radosław Olchowski
Martyna Kotwiła (trzecia z lewej) ma nowy rekord życiowy w biegu na 100 metrów
Martyna Kotwiła (trzecia z lewej) ma nowy rekord życiowy w biegu na 100 metrów archiwum prywatne Martyny Kotwiły
Martyna Kotwiła Z RLTL Optimy Radom siódma w biegu na 100 metrów podczas 69. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Radomska sprinterka ustanowiła nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Kotwiła z nowym rekordem

Prestiżowe zawody, a za takie uznawany jest memoriał Kusocińskiego odbyły się w ostatnią niedzielę na stadionie Śląskim w Chorzowie. Zmagania reprezentantów Polski oraz zawodników i zawodniczek zagranicznych oglądało blisko 15 tysięcy kibiców.

Kotwiła w eliminacjach uplasowała się na czwartym miejscu w swoim półfinale. Uzyskała wówczas 11.56 sek. Szybciej pobiegła w finale. A rezultat 11.37 dał radomiance siódme miejsce w tym prestiżowym starcie i nowy rekord życiowy. Bieg na 100 metrów wygrała Marie Talou z Wybrzeża Kości Słoniowej, która jako jedyna przebiegła dystans poniżej 11 sekund. Druga finiszowała Ewa Swoboda. Reprezentantka Polski uzyskała 11.07.

Wracam z Chorzowa zadowolona, bo pobiegłam życiówkę na 100 metrów. Teraz kolejny start w memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Zawody odbędą się we wtorek 6 czerwca - napisała Martyna Kotwiła na swoim profilu na facebooku

Pozostali radomianie na dalszych miejscach

Na stadionie Śląskim w Chorzowie startowali też inni radomianie. Izabela Smolińska zajęła 10 miejsce w biegu na 400 metrów (53.19), Olgierd Michniewicz był siódmy w wyścigu na 110 metrów przez płotki (14.30 sek). Jedyna przedstawicielka Optimy w konkurencjach technicznych, czyli Julia Adamczyk uplasowała się na 10 pozycji w konkursie skoku w dal.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?