Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Puszcza Knyszyńska. Interaktywna mapa już działa

Julita Januszkiewicz
ma swoją interaktywną mapę w internecie
ma swoją interaktywną mapę w internecie puszcza-knyszynska.pl
Są tu zaznaczone ciekawe miejsca przyrodnicze oraz szlaki turystyczne. Można też wyszukać adresy kwater agroturystycznych czy pensjonatów. Portal został uruchomiony za unijne fundusze, w ramach projektu "Poznajemy siebie - promujemy siebie".

www.puszcza-knyszynska.pl

www.puszcza-knyszynska.pl

Taki jest adres mapy interaktywnej, powstałej w ramach projektu realizowanego wspólnie z Lokalną Grupą Działania "Puszcza Knyszyńska".

Tuż przed wakacjami odbyła się też ogólnopolska (billboardy w Białymstoku i w Warszawie) kampania promocyjna Puszczy Knyszyńskiej, zachęcająca turystów do jej odwiedzania.
Reklamy przedstawiały kajakarza, rowerzystę, wypoczywającego w siodle i nad rzeką.

Z kolei, w krajowych mediach i w prasie o tematyce turystycznej ukazały się spoty o Puszczy Knyszyńskiej. Wydano również: szczegółową mapę Puszczy i przewodniki, w tym ekologiczny oraz "Wielką Księgę Tradycji Kulinarnych Puszczy Knyszyńskiej".

W planach jest jeszcze stworzenie "Wielkiej Księgi Architektury Drewnianej Puszczy Knyszyńskiej".
Lokalna Grupa Działania dostała na to 1,4 mln złotych unijnego dofinansowania.

Ta nowoczesna i innowacyjna mapa zawiera szczegółowe informacje o siedmiu puszczańskich nadleśnictwach, czyli Dojlidy, Czarna Białostocka , Knyszyn, Supraśl , Waliły, Krynki oraz Żednia.

Jest ona przede wszystkim przydatna dla tych, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas w Puszczy Knyszyńskiej.

Zaletą portalu jest to, że można zaplanować podróż od punktu do punktu.

- Drogę, którą sobie wyznaczymy na mapie, można przenosić do urządzeń nawigacji satelitarnej, na przykład do telefonów z GPS - wyjaśnia Jarosław Krawczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Poza mapą, na portalu są także umieszczone aktualne i szczegółowe informacje o różnych atrakcjach turystycznych oraz ciekawych przyrodniczo miejscach, jak silvarium w Krynkach, tamy bobrowe, wieże widokowe oraz pomniki przyrody.
Co ważne, mapa jest wzbogacona o interesujące zdjęcia. Nie brakuje tu także informacji o szlakach turystycznych i rowerowych czy też kładkach i ścieżkach edukacyjnych.

Portal zawiera mnóstwo informacji użytecznych. Można tu więc wyszukać adresy i telefony kwater agroturystycznych, schronisk, pensjonatów oraz wypożyczalni sprzętu turystycznego, barów oraz sklepów.

Zmotoryzowani natomiast dowiedzą się, gdzie na terenie Puszczy są miejsca postojowe.

- Portal powstał z myślą o wszystkich użytkownikach, zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańcach. Można z niego nie tylko korzystać, ale nawet go współtworzyć - tłumaczy Jarosław Krawczyk.

Aktualizacja danych odbywa się bowiem na bieżąco.

Internauci mogą dodawać do mapy wybrane przez siebie obiekty. Kolejna nowość jest taka, że można zarejestrować się także jako tzw. redaktor społeczny. Taka osoba potem edytuje informacje. Ale uwaga: informacje pojawią się dopiero po zaakceptowaniu ich przez administratora.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny