Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek 1:0 (zdjęcia)

(jan)
Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek 1:0
Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek 1:0 Krzysztof Jankowski
Cenne trzy punkty zdobyli w środę piłkarze Puszczy Hajnówka pokonując na własnym boisku zespół Gryfa Gródek 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Mateusz Nakielski.

Hajnowianie nie porwali publiczności pięknem gry. Na początku meczu więcej okazji do zdobycia gola mieli zresztą goście. W 13. minucie Michał Grygoruk uderzał z dystansu i trafił w słupek, a dwie minuty później Sebastian Kozłowski główkował minimalnie niecelnie.

W 17. minucie pierwszą wyborną okazję mieli gospodarze. Z lewego skrzydła piłkę w środek pola karnego zagrał młody pomocnik Adam Langa, piłkę przyjął Nakielski, lecz będąc sam na sam z bramkarzem Arturem Sacharczukiem strzelił obok bramki. Napastnik Puszczy zrehabilitował się już po kilku minutach, gdy wykorzystał błędy defensorów Gryfa. Obrońcy i Sacharczuk tak nieumiejętnie wybijali piłkę z własnego pola karnego, że ta trafiła wprost pod nogi Nakielskiego. Mateusz stojąc na linii pola karnego spokojnie przelobował wysuniętego Sacharczuka.

Po przerwie hajnowianie próbowali szczęścia w strzałach z dystansu, ale piłka po uderzeniach Nakielskiego i ustawionego w ataku Tomasza Hudonia mijała bramkę Gryfa. Po godzinie gry Puszcza opadła z sił i do głosu doszli goście. Najpierw Łukasz Wirżyński główkował na tyle groźnie, że Brałkowski końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później bramkarz Puszczy efektownie wybronił główkę Michała Grygoruka i strzał z dystansu Kozłowskiego.
W 88. minucie Hudoń był sam na sam z Sacharczukiem, lecz uderzył wysoko nad poprzeczką. Dwie minuty później szarżę Wirżyńskiego przerwał faulem Mateusz Woroniecki i z czerwoną kartką opuścił boisko. Żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku i hajnowianie mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Puszcza Hajnówka - Gryf Gródek 1:0 (1:0)