Puszcza Hajnówka grała do końca

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze Puszczy Hajnówka (zielone stroje) otrząsnęli się po słabszym początku sezonu i wreszcie zaczęli grać na miarę oczekiwań Wojciech Wojtkielewicz
Kolejny dobry weekend mają za sobą zespoły z powiatu hajnowskiego. LZS Narewka wygrała ze Zniczem Suraż 4:0 i wciąż przewodzi stawce. Od dna tabeli odbija się natomiast Puszcza Hajnówka, która pokonała 1:0 Cresovię Siemiatycze.

Odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu i to z rywalem, który ostatnio nam nie leżał - cieszy się Paweł Łucyk, trener Puszczy. - Byliśmy lepsi i choć długo czekaliśmy na bramkę, to najważniejsze, że ją zdobyliśmy.

Gola na wagę trzech oczek strzelił pięć minut przed końcem meczu Andrzej Kicel. To było zwieńczenie przewagi, jaką miejscowi posiadali praktycznie przez całe spotkanie.
- Piotrek Pawluczuk zrobił akcję prawym skrzydłem. Podał do Kicela, który minął w polu karnym jeszcze dwóch zawodników i trafił do siatki - opisuje Łucyk.

Dzięki wygranej Puszcza awansowała na 12. miejsce - najwyższe w tym sezonie. Trudno jednak będzie je utrzymać, bowiem piłkarzy z Hajnówki czekają teraz spotkania z zespołami z górnej połówki tabeli.

- Jeśli poprawimy skuteczność, to wcale nie stoimy w nich na straconej pozycji - kwituje Łucyk.

O inne cele grają z kolei zawodnicy lidera z Narewki. Podopieczni Roberta Kądziora spisują się jesienią znakomicie i zasłużenie przewodzą stawce. W ostatnim meczu pewnie pokonali jednego z outsiderów - Znicza 4:0.

- Takie mecze z teoretycznie słabszymi ekipami wcale nie są łatwiejsze. Przeciwnicy zazwyczaj przeciwko nam stawiają zasieki i czekają na kontrę. A wiadomo, jak drużynom z naszego kraju wychodzi atak pozycyjny - tłumaczy opiekun Narewki.

Obawy szkoleniowca na szczęście nie potwierdziły się, bowiem już w 15. minucie rywali napoczął wyróżniający się w kilku ostatnich spotkaniach Mariusz Lasota. Otwarcie wyniku wprowadziło spory luz w szeregach gospodarzy, co zaowocowało dwoma kolejnymi trafieniami LZS jeszcze w pierwszej połowie. Kwadrans po przerwie rywale zostali dobici czwartym golem.

- Chcieliśmy usatysfakcjonować naszych kibiców, którzy licznie przyszli na stadion, by nas dopingować. Myślę, że się udało - kończy Kądzior.

Wyniki

LZS Narewka - Znicz Suraż 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Lasota (15), 2:0 - Hołownia (25), 3:0 - Lasota (35), 4:0 - Hołownia (60).
Narewka: Wróblewski - Walenciej, Małyszko, Nawrocki, Andrzejewski (80. Makal), Hołownia (60. Murawski), Stulgis, Kożuszkiewicz (46. Jankowski), Jurczak, Skiepko, Lasota (70.Jaworski).
Puszcza Hajnówka - Cresovia Siemiatycze 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kicel (85).
Puszcza: Brałkowski - D. Korowaj, Woroniecki, Sokólski, Juszczyński, Kicel (89.D. Bagrowski), Langa (46. Żabiński), Pawluczuk, K. Korowaj, Karpiuk (65. A. Bagrowski), Sienkiewicz..

Program 12. kolejki

13-14 października: Cresovia - Hetman B., Gryf - Hetman T., Znicz - Michałowo, Włókniarz - Narewka, Sparta A. - Magnat, Sparta Sz. - Piast, Sokół - Pogoń, Puszcza - Promień.