PUPIL ROKU 2024 Głosowanie rozpoczęte! Zobacz zwierzątka zgłoszone do akcji, zagłosuj lub prześlij zdjęcie swojego pupila

Akcja specjalna PUPIL ROKU 2024
Tworzymy wielką galerię zdjęć zwierzaków naszych Czytelników - zarówno tych miauczących, szczekających, jak i latających czy pełzających. Wszystkich tych, którzy w naszych domach i sercach zajmują wyjątkowe miejsca. Zwieńczeniem naszej akcji będzie wydanie albumu NASZE PUPILE. Na właścicieli zwierząt czekają m.in. nagrody finansowe i wyjazdy do SPA.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
lub prześlij zdjęcie
swojego pupila
PIES
KOT
INNE ZWIERZĄTKO
KLIKNIJ i GŁOSUJ
lub zgłoś kandydatów
Weterynarz Roku
Groomer Roku
Behawiorysta/Trener Zwierząt Roku
Sklep Zoologiczny Roku

____________________

KLIKNIJ i ZOBACZ
emocje na start akcji
Pupil Roku 2024!

____________________

Nic nie poprawia humoru tak, jak widok merdającego ogona po powrocie z pracy, spokojne mruczenie do ucha, gdy leżymy na kanapie, czy dotyk mokrego nosa na twarzy na „dzień dobry". Zwierzęta pomagają nam wracać do zdrowia, towarzyszą i asystują w codziennym życiu, uczą odpowiedzialności i empatii, a przede wszystkim przynoszą radość i mnóstwo bezwarunkowej miłości!

Według badań, w co drugim polskim domu mieszka przynajmniej jeden czworonóg. Najczęściej wybierając domowego pupila decydujemy się na psa, wiernego towarzysza w każdej przygodzie, lub kota, prawdziwego mruczącego mistrza odpoczynku. Nie brakuje też miłośników mniejszych zwierząt, takich jak chomiki czy rybki oraz bardziej egzotycznych gatunków, jak węże czy pająki. Jednak niezależnie od tego, czy nasz zwierzak w lot uczy się nowych sztuczek, aportuje kapcie czy potrafi „śpiewać" jak w najlepszej operze - każdy właściciel uważa swojego pupila za wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju, a dla wielu z nich to pełnoprawni członkowie rodziny!

Nasi Czytelnicy co roku mają wspaniałą okazję, aby pokazać, jak bardzo kochają swoje zwierzaki, zgłaszając je do akcji PUPIL ROKU. W jej ramach stworzymy wielką, internetową galerię pupili wszelkich gatunków. Później zdjęcia wybranych zwierzaków zamieścimy w specjalnym dodatku do gazety, a ich właściciele zdobędą nagrody. Pupile staną się też prawdziwymi gwiazdami Facebooka. Przede wszystkim jednak zwieńczeniem akcji będzie wydanie pięknego albumu „NASZE PUPILE”, w którym znajdą się zdjęcia zwierzaków z całej Polski.

Wyjątkowy album
NASZE PUPILE 2024

To będzie trzecia edycja albumu „Nasze Pupile”. - Wcześniejsze tomy były dosłownie rozchwytywane - przyznaje Katarzyna Borek, redaktorka książki. I dodaje: I wcale to nie dziwi. Album wypełniony był pięknymi zdjęciami pupili z całej Polski. Zdjęciom towarzyszyły opisy, w których ich właściciele opowiadali historie swoich ulubieńców, mówili o tym, za co kochają ich najbardziej i co daje największą radość z ich posiadania.

Tegoroczna edycja albumu zostanie wydana pod koniec roku. Podobnie, jak w ubiegłym roku będzie to wydawnictwo wysokiej jakości - w twardej oprawie, wydrukowane na kredowym, błyszczącym papierze. Na jego stronach każde województwo będzie reprezentować 10 psów, 10 kotów i 10 zwierzaków innych gatunków.

Album będzie promowany przez kilkanaście dzienników regionalnych i ich serwisów internetowych z całej Polski, a także na ich fanpage'ach na Facebooku.

Twój pupil może trafić
na okładkę albumu

Pupile, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale akcji, staną się prawdziwymi gwiazdami. Ich zdjęcia trafią na okładkę albumu, a na jego stronach ukaże się kilka kolejnych, całostronicowych fotografii. Właściciele tych zwierzaków będą mogli obszernie przedstawić swoich ulubieńców, a wcześniej, wraz z pupilami wezmą udział w specjalnej, profesjonalnej sesji fotograficznej!

Najlepsi weterynarze,
mistrzowie wśród groomerów
i super sklepy zoologiczne

W największej w Polsce akcji adresowanej do właścicieli zwierząt domowych nie może zabraknąć rankingów usług, z których oni korzystają. Dlatego głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły Weterynarz Roku, Groomer Roku oraz Sklep Zoologiczny Roku.

Każdy opiekun pupila szuka weterynarza, który nie tylko ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w medycynie weterynaryjnej, lecz także ma odpowiednie podejście do zwierzaka i jego właściciela. Poza dbaniem o zdrowie czworonoga ważny jest też jego wygląd. Właściciele pupili chętnie korzystają z usług groomerów. Ten rynek szybko się rozwija i przybywa mistrzów psiej i kociej urody. Wszyscy właściciele zwierząt domowych robią zakupy w sklepach zoologicznych. Tam także liczy się nie tylko oferowany asortyment, lecz także jakość obsługi i fachowość porad udzielanych przez personel sklepu.

Nasza akcja jest doskonałą okazją, aby stworzyć i zaprezentować rankingi usług tych branż w naszym województwie. Właściciele pupili ocenią usługi i w ten sposób polecą je innym, a dla weterynarzy, groomerów i sklepów będzie to znakomita okazja do promocji.

NOWOŚĆ!
Nagrody dla behawiorystów
i trenerów zwierząt

W tym roku po raz pierwszy w plebiscycie Pupil Roku zostaną przyznane nagrody w kategorii - Behawiorysta/Trener Zwierząt Roku.

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalistów, aby zadbać o psychiczny dobrostan swoich podopiecznych i zapewnić im szczęśliwe życie. Właściciele psów, kotów i innych zwierząt szukają pomocy nie tylko w zakresie nauki posłuszeństwa i socjalizacji, ale również w lepszym zrozumieniu swoich pupili oraz ich potrzeb. Behawioryści uczą, jak pracować nad lękami, agresją i innymi niepokojącymi zachowaniami, pomagając budować lepsze relacje między opiekunem a jego podopiecznym, oparte na wzajemnej komunikacji.

Dzięki profesjonalnym trenerom coraz więcej dowiadujemy się o tym, jak mądrze pracować z naszymi pupilami, tak by zachęcić je do wspólnych aktywności i wypracować wzajemne zaufanie. Wspólne ćwiczenia, uprawianie sportu i zabawa nie tylko poprawiają kondycję fizyczną i umiejętności zwierząt, ale także wzmacniają więź między właścicielem a pupilem.

- Popularność takich usług wynika także z coraz większej liczby adopcji zwierząt, które często wymagają dodatkowego wsparcia w procesie adaptacji do nowych domów. Chcemy wyróżnić osoby, które codziennie pracują nad tym, aby nasze zwierzęta były szczęśliwe, zrównoważone i dobrze wychowane - mówi Anna Geisler, koordynatorka plebiscytu. - Do tej kategorii można zgłosić więc zarówno behawiorystów, jak i trenerów, którzy swoją pracą zmieniają życie pupili oraz ich właścicieli na lepsze. - podkreśla.

Osobno w miastach i powiatach
oraz w skali województwa

Najpiękniejsze zdjęcia psów i kotów naszych Czytelników zostaną wybrane w głosowaniu, które będzie prowadzone osobno w każdym mieście i powiecie naszego województwa. Natomiast głosowanie na inne zwierzaki domowe oraz głosowanie w kategoriach Weterynarz Roku, Groomer Roku, Behawiorysta/Trener Zwierząt Roku i Sklep Zoologiczny Roku będzie prowadzone w skali całego województwa.

Laureaci z każdego miasta i powiatu zdobędą opisane poniżej nagrody. Na strony albumu „NASZE PUPILE” trafią zdjęcia 10 psów i 10 kotów spośród zwycięzców z miast i powiatów, które zdobędą najwięcej głosów w skali województwa oraz 10 pupili innych gatunków, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkim rankingu.

Akcję „Pupil Roku” zakończy ogólnopolski finał, do którego awansuje pięć piesków, pięć kotków oraz pięć innych zwierzaków z najwyższych miejsc wojewódzkich rankingów. W finale wezmą udział także reprezentanci innych regionów. Wszyscy, z równymi szansami, rozpoczną nową walkę o głosy, która wyłoni ogólnopolskich zwycięzców akcji.

Zdjęcia psa, kota oraz innego pupila, które w finale ogólnopolskim zdobędą najwięcej głosów, trafią na okładkę albumu „NASZE PUPILE”, a właściciele tych pupili zdobędą główne nagrody finansowe 5000 złotych! Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w finale ogólnopolskim otrzymają zaproszenia na wyjazdy do SPA - oczywiście z pupilem.

Ogólnopolski finał zakończy także głosowania w kategoriach Weterynarz Roku, Groomer Roku i Sklep Zoologiczny Roku. Na zwycięzców także będą czekać nagrody finansowe 5000 złotych.

Artykuły i zdjęcia w gazecie
i dodatek prezentujący laureatów

Przez cały czas trwania naszej akcji zdjęcia pupili, które będą liderami rankingów, będziemy prezentować w galeriach w naszym serwisie, na fanpage'u na Facebooku, a także w drukowanym wydaniu gazety.

Po zakończeniu głosowania laureatów przedstawimy w specjalnym dodatku do gazety. Na jego strony trafią zdjęcia piesków i kotów, które zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie oraz pierwsza dziesiątka wśród innych pupili. Na stronach dodatku przedstawimy też weterynarzy, groomerów, behawiorystów/trenerów zwierzą i sklepy zoologiczne, które zwyciężą w plebiscycie.

Czekają nagrody!
Kategorie PIES i KOT

Właściciele psów i kotów, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • pamiątkowy dyplom związany z udziałem pupila w akcji

 • voucher na poduszkę ze zdjęciem pupila

 • voucher na zakupy w internetowym sklepie zoologicznym o wartości 100 złotych

 • publikację zdjęcia pupila w specjalnym dodatku do gazety po zakończeniu akcji

Ranking wojewódzki i główne nagrody

Właściciele 10 psów i 10 kotów, które wśród zwycięzców z miast i powiatów zdobędą najwięcej głosów w województwie zdobędą:

 • voucher na profesjonalną sesję zdjęciową ze swoim pupilem

 • publikację zdjęcia pupila w wyjątkowym albumie „NASZE PUPILE”
 • pamiątkowy egzemplarz albumu „NASZE PUPILE” ze zdjęciem swojego ulubieńca

Właściciele psa i kota, które zajmą pierwsze miejsca w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów dodatkowo zdobędą:

 • vouchery na zakupy w internetowym sklepie zoologicznym o wartości 1000 złotych

 • publikację zdjęcia pupila na okładce specjalnego dodatku do gazety prezentującego laureatów akcji
 • awans do ogólnopolskiego finału

Właściciele psów i kotów, które zajmą drugie i trzecie miejsca w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów dodatkowo zdobędą:

 • vouchery na zakupy w internetowym sklepie zoologicznym o wartości 750 złotych

 • awans do ogólnopolskiego finału akcji

Dodatkowo awans do ogólnopolskiego finału zdobędą pupile, które zajmą czwarte i piąte miejsce w wojewódzkim rankingu.

Nagrody w ogólnopolskim finale

Zdjęcie psów i kotów, które zdobędą najwięcej głosów trafi na okładkę albumu „NASZE PUPILE”, a właściciele zwierzątek otrzymają zaproszenia na profesjonalną sesję fotograficzną, podczas której zostaną wykonane zdjęcia do albumu.

Na właścicieli tych zwierzaków czeka także nagroda finansowa w wysokości 5000 złotych.

Właściciele psów i kotów, które w ogólnopolskim finale akcji zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA, na który oczywiście będą mogli zabrać swojego ulubieńca.

Kategoria INNE ZWIERZAKI

Właściciele 10 pupili, które zdobędą najwięcej głosów w kategorii Inne zwierzaki otrzymają:

 • dyplom związany z udziałem pupila w akcji
 • publikację zdjęcia pupila w wyjątkowym albumie „NASZE PUPILE”
 • pamiątkowy egzemplarz albumu „NASZE PUPILE” ze zdjęciem swojego ulubieńca
 • publikację zdjęcia pupila w specjalnym dodatku do gazety po zakończeniu akcji
 • voucher na poduszkę ze zdjęciem pupila

Właściciel zwierzątka, które zajmie pierwsze miejsca w województwie w kategorii Inne zwierzaki dodatkowo zdobędzie:

 • voucher na profesjonalną sesję zdjęciową ze swoim pupilem

 • voucher na zakupy w internetowym sklepie zoologicznym o wartości 500 złotych

 • publikację zdjęcia pupila na okładce specjalnego dodatku do gazety prezentującego laureatów akcji
 • awans do ogólnopolskiego finału akcji

Właściciele pupili, które zajmą drugie i trzecie miejsca w województwie w kategorii Inne zwierzaki dodatkowo zdobędą:

 • voucher na profesjonalną sesję zdjęciową ze swoim pupilem

 • vouchery na zakupy internetowym w sklepie zoologicznym o wartości 250 złotych

 • awans do ogólnopolskiego finału akcji

Dodatkowo awans do ogólnopolskiego finału zdobędą pupile, które zajmą czwarte i piąte miejsce w wojewódzkim rankingu.

Nagrody w ogólnopolskim finale

Zdjęcie pupila, który zdobędzie najwięcej głosów trafi na okładkę albumu „NASZE PUPILE”, a właściciel zwierzątka otrzyma zaproszenia na profesjonalną sesję fotograficzną, podczas której zostaną wykonane zdjęcia do albumu „NASZE PUPILE”.

Na właściciela tego zwierzaka czeka także nagroda finansowa w wysokości 5000 złotych.

Właściciele innych pupili, które w ogólnopolskim finale akcji zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA, na który oczywiście będą mogli zabrać swojego ulubieńca.

Nagrody w kategoriach
Weterynarz Roku, Groomer Roku
Behawiorysta/Trener Zwierząt Roku
oraz Sklep Zoologiczny Roku

Laureaci pierwszego miejsca w tych kategoriach otrzymują:

 • dyplom przygotowany do ekspozycji w gabinecie bądź sklepie
 • prezentację laureata w kampanii na Facebooku
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety podsumowującym akcję
 • awans do ogólnopolskiego finału
 • prezentację w albumie „NASZE PUPILE”

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w tych kategoriach otrzymują:

 • dyplom przygotowany do ekspozycji w gabinecie bądź sklepie
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety podsumowującym akcję
 • awans do ogólnopolskiego finału
 • publikację na liście laureatów w albumie „NASZE PUPILE”

Nagrody w ogólnopolskim finale

Zwycięzcy ogólnopolskiego finału zdobędą główne tytuły:

Weterynarz Roku Polski 2024
Groomer Roku Polski 2024
Behawiorysta/Trener Zwierząt Roku Polski
Sklep Zoologiczny Roku Polski 2024

Otrzymają oni także statuetki oraz główne nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.

__________

Informacji o akcji udziela:
Katarzyna Wojtecka
tel. 695 119 848
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny