Pułaski Warka -Tur Bielsk Podlaski 76:81

Wojciech Konończuk [email protected] tel. 85 748 95 31
Łukasz Kuczyński rozegrał w Warce znakomite spotkanie. Jego 33 punkty pozwoliły Turowi odnieść pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwa. Wojciech Wojtkielewicz
Dopiero na inaugurację rundy rewanżowej pierwsze wyjazdowe zwycięstw w tym sezonie odnieśli drugoligowi koszykarze Tura Bielsk Podlaski. Drużyna Andrzeja Sinielnikowa wygrała w Warce z Pułaskim 81:76.

Cieszę się, że wreszcie nastąpił przełom, ale przyznam, że nie był to nasz wielki mecz. Graliśmy bardzo nerwowo i dobre fragmenty przeplataliśmy momentami bardzo mizernymi - przyznaje drugi trener bielszczan Aleksy Olesiuk.

Zaczęło się bardzo dobrze dla Tura. Goście grali skutecznie w ataku i agresywnie w obronie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 24:18, a na początku drugiej ich przewaga wzrosła do 13 oczek.

- I wtedy zaczął się festiwal błędów. Proste straty, brak zastawienia na własnej tablicy, niecelne rzuty. Poniżej możliwości i oczekiwań spisywali się nasi rozgrywający - wylicza Olesiuk. - Pułaski zdobył 11 oczek z rzędu, a po dwóch kwartach był remis 40:40 - dorzuca.

Sinielnikow w szatni zmobilizował swoich podopiecznych, którzy wrócili do dobrej gry. Trzecią odsłonę wygrali 26:15 i wydało się, że nic nie będzie w stanie wydrzeć im zwycięstwa. Tak się jednak nie stało, bo decydująca kwarta to znów słaba gra bielszczan, którzy byli wyjątkowo rozkojarzeni.
Na deskach królował Maciej Piątek z Pułaskiego, który w ataku zebrał aż dziewięć piłek. Pozwoliło to gospodarzom odrobić starty, a na półtorej minuty przed końcem wyjść na jednopunktowe prowadzenie.

- Zrobiło się nerwowo, ale w kluczowych fragmentach ciężar gry wzięli na siebie nasi rutyniarze. W bardzo ważnym momencie trafiłŁukasz Kuczyński, poprawił z rzutów wolnych Kamil Zakrzewski i nie oddaliśmy prowadzenia już do końca - kończy Olesiuk.

W ekipa z Bielska Podlaskiego brylował Kuczyński, który zakończył mecz z dorobkiem 33 oczek i mając ponad 63 procent skuteczności rzutów z gry. Double-double zapisał na swoim koncie Andrzej Misiewicz (18 punktów i 13 zbiórek).

Następna kolejka zostanie rozegrana 4 stycznia, ale Tur będzie pauzować, bo z rozgrywek wycofał się AZS AWF Kraków.

Wyniki

Pułaski Warka -Tur Bielsk Podlaski 76:81 (18:24, 22:16, 15:26, 21:15).

Tur: Kuczyński - 33 punkty, Misiewicz - 18, Zakrzewski - 13, Zabielski - 10, Brzozowski - 3, Iwaniuk - 2, J. Jóźwiuk - 2, Koc - 0, K. Jóźwiuk - 0.

KS Piaseczno - MKS Skierniewice 67:94, AZS AGH Kraków - Wisła Kraków 79:74, Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Księżak Łowicz 52:91, UMKS Kielce - Rosa II Radom 90:65, AZS AWF Kraków - SKK Siedlce 0:20 (wo).