Krzysztof Kowalski
Juventus w pierwszym półfinale Coppa Italia zremisował z Interem Mediolan 1:1. Na bramki trzeba było czekać do samej końcówki. Najpierw dla "Starej Damy" trafił Juan Cuadrado, a w doliczonym czasie z karnego wyrównał Romelu Lukaku. W 73 minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, ale zmarnował doskonałą okazję. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia.

Puchar Włoch: Pudło Arkadiusza Milika. W końcówce dwa gole i wielka awantura

W lidze Juventus może pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. Z kolei Inter zanotował ostatnio trzy kolejne porażki, dlatego za faworyta pierwszego półfinałowego meczu uchodzili gospodarze. W bramce "Starej Damy" w krajowym pucharze tradycyjnie stanął Mattia Perin. Na ławce rezerwowych obok Wojciecha Szczęsnego zasiadł również Arkadiusz Milik.

Pierwszą odsłonę lepiej zaczęli gospodarze. Groźnie było już w 4. minucie. Płasko uderzał Angel Di Maria, jednak Samir Handanović zdołał odbić piłkę. Później do głosu doszli Nerazzurri, którzy wyraźnie podkręcili tempo. Najlepszej okazji nie wykorzystał Marcel Brozović.

Po przerwie więcej inicjatywy przejawiał Inter, a gospodarze długimi fragmentami ograniczali się do przesuwania w destrukcji. Świetną szansę na gola zaprzepaścił Henrich Mchitarjan. W 73. minucie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik zmieniając Dusana Vlahovicia. Pięć minut później polski napastnik nie wykorzystał doskonałej okazji. Piłkę w pole karne wstrzelił Juan Cuadrado, a pozostawiony bez opieki Milik nie skierował jej w światło bramki. Trafił za Cuadrado, który mocnym strzałem pokonał Handanovicia.

W doliczonym czasie wyrównał Romelu Lukaku. Belg pewnie posłał piłkę do siatki z rzutu karnego, który sędzia podyktował za zagranie ręką Bremera. Tuż przed końcem spotkania na boisku doszło do awantury, a czerwoną kartkę zobaczył Lukaku. Negatywne emocje udzieliły się obu ekipom także po ostatnim gwizdku sędziego. Czerwone kartoniki ujrzeli jeszcze Handanović oraz Cuadrado.

W drugiej parze Cremonese zmierzy się z Fiorentiną, rywalem Lecha w 1/4 finału Ligi Konferencji.

Juventus - Inter Mediolan 1:1 (0:0)

Bramki: Juan Cuadrado 83, Romelu Lukaku 90+5 (karny)

Żółte kartki: Miretti, Cuadrado (Juventus) - Brozović, Lukaku (Inter)

Czerwone kartki: 90+6 Lukaku - druga żółta, Handanović (Inter), Cuadrado (Juventus)

Juventus: Perin - Gatti, Bremer, Danilo - Cuadrado, Fagioli (65 Fabio Miretti), Locatelli, Rabiot, Kostić - Di Maria (65 Chiesa), Vlahović (73 Milik)

Inter: Handanović - D'Ambrosio (81 Dumfies), Acerbi, Bastoni - Darmian, Barella, Brozović (81 Asllani), Mchitarjan, Dimarco (69 Gosens) - Martinez (86 Correa), Dzeko (68 Lukaku)