Puchar Polski. Wissa, Dąb, ŁKS 1926, Tur, Gryf i Magnat w ćwierćfinale

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze Gryfa Gródek (niebieskie stroje) nie mieli problemów z rozgromieniem Rudni Zabłudów i awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego Wojciech Wojtkielewicz
Wissa Szczuczyn, Dąb Dąbrowa Białostocka, ŁKS 1926 Łomża, Tur Bielsk Podlaski, Gryf Gródek i Magnat Juchnowiec uzupełniły wczoraj grono ćwierćfinalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego.

Najbardziej zacięte spotkanie, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, rozegrane zostało w Hajnówce. Miejscowa Puszcza nie sprostała trzecioligowemu Turowi, przegrywając ostatecznie 1:2.

- To było dziwne spotkanie, bo nie wiedzieć czemu, graliśmy na bocznym, naszym zdaniem, niewymiarowym boisku. W takich warunkach ciężko było o widowisko - mówi Grzegorz Pieczywek, trener Tura.

Bielszczanie sensacyjnie przegrywali od 30. minuty 0:1, po strzale Patryka Sienkiewicza. Sędzia uznał bramkę, choć goście protestowali, reklamując, że piłka opuściła wcześniej boisko.

- Sędzia przyznał, że widok zasłonili mu kibice, stojący na linii. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać - mówi Pieczywek.

Przyjezdnych uratował Piotr Murawski, który przed przerwą doprowadził do remisu. W regulaminowym czasie gry rozstrzygnięcia nie było, ale już w 6. minucie dogrywki do siatki ponownie trafił Murawski, wprowadzając tym samym Tura do ćwierćfinału.
Pozostali trzecioligowcy, z wyjątkiem ŁKS 1926 Łomża, który dopiero w ostatniej minucie strzelił gola na 2:1, eliminując Spartę 1951 Szepietowo, nie mieli większych problemów z awansem do kolejnej rundy. Najbardziej efektowne zwycięstwo 6:0 odniósł Dąb Dąbrowa Białostocka, który pokonał Gieret Giby 6:0.

- To był i tak najniższy wymiar kary - kwituje Jacek Markiewicz, trener Dębu.

W ósemce nie zabraknie także Wissy Szczuczyn, która zwyciężyła Wigry II Suwałki 2:0.

- Puchar jest dla nas trochę nie po drodze, szczególnie, że tych przekładanych kolejek trochę już jest. Ale jeśli już wychodzimy na boisku, to nie odpuszczamy, co udowodniliśmy - mówi Dzidosław Żuberek, trener Wissy.

Awans do ćwierćfinału wywalczyły też czwartoligowe ekipy Magnata Juchnowiec i Gryfa Gródek, po wysokich zwycięstwach w Sokołach i Zabłudowie - 4:0 i 6:1.

- Pojechaliśmy na mecz w zaledwie 12 i dlatego tym bardziej cieszę się, że udało nam się odnieść pewne zwycięstwo - mówi Jan Łotysz, trener Gryfa. - Puchar w tym roku jest dla nas bardzo ważny. Chcielibyśmy zajść w nim jak najdalej i w kolejnej rundzie zmierzyć się z którąś z drużyn trzecioligowych - dodaje.

W ekipie z Gródka skutecznością błysnął Tomasz Dzierzgowski, który ustrzelił hat-tricka.

Puchar Polski: Wyniki 1/8 finału PP

Wigry II Suwałki - Wissa Szczuczyn 0:2 (0:0). 0:1 - Zambrowski (55), 0:2 - Kurcewicz (68).

Gieret Giby - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:6 (0:4). Bramki: 0:1 - Bondziul (12), 0:2 - Toczydłowski (22), 0:3 - Markiewicz (33), 0:4 - Citko (44), 0:5 - Orpik (50), 0:6 - Bondziul (89).

KS Sokoły - Magnat Juchnowiec 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Bielski (14, 0:2 - Czajkowski (33), 0:3 - Dzitkowski (50), 0:4 - Dzierżko (80).

Puszcza Hajnówka - Tur Bielsk Podlaski 1:2 pd. (1:1, 1:1). Bramki: 1:0 - (30), 1:1 - Murawski (45), 1:2 - Murawski (96).

Rudnia Zabłudów - Gryf Gródek 1:6 (0:2). Bramki: 0:1 - Dzierzgowski (10), 0:2 - Dzierzgowski (22), 1:2 - Czaban (53), 1:3 - Gryko (55), 1:4 - Polkowski (60), 1:5 - Kozłowski (72), 1:6 - Dzierzgowski (75).

Sparta 1951 Szepietowo - ŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Kowalczyk (9), 1:1 - Dżinikaszwili (39), 1:2 - Olesiński (90).

Wcześniej grali: ŁKS II Łomża - Olimpia Zambrów 1:3, Sokół Sokółka - KS Wasilków 4:3 pd