Puchar Polski: Wigry wygrały ze Stalą Rzeszów

Grażvydas Mikulenas (w tle) zadecydował o awansie Wigier
Grażvydas Mikulenas (w tle) zadecydował o awansie Wigier Wojciech Drażba
Wigry Suwałki wygrały 1:0 ze Stalą Rzeszów w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Gola na wagę awansu strzelił w 85. minucie Grażvydas Mikulenas.

Suwalczanie byli faworytem, ale w pierwszej połowie lepsi byli goście, marnując kilka okazji strzeleckich. Najbliżej szczęścia był Karol Wójcik, trafiając piłką w poprzeczkę.

Wigry najlepszą okazję umiały wykorzystać. W końcówce doświadczony Litwin Mikulenas dostał prostopadłe podanie od Damiana Sobolewskiego i nie dał szans bramkarzowi gości.

W I rundzie (24 lub 25 sierpnia) może trafić na bardzo atrakcyjnego rywala. Jest szansa, że do Suwałk przyjedzie któryś z aktualnych klubów ekstraklasy - Widzew Łodź lub Górnik Zabrze.