Puchar Polski w boksie: Sokółczanin wywalczył brązowy medal

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Medaliści Pucharu Polski wraz z trenerem Tomaszem Potapczykiem
Medaliści Pucharu Polski wraz z trenerem Tomaszem Potapczykiem Fot. Paweł Trochim
Bardzo dobrze zaprezentował się młody zawodnik UKS Boxing Sokółka w finale Pucharu Polski Kadetów. Paweł Wierzbicki wywalczył brązowy medal.

W Rydzynie koło Leszna zostały rozegrane finały Pucharu Polski Kadetów w Boksie. Startowało w nich ponad 130 zawodników z 57 klubów z całej Polski. Nasze województwo reprezentowali:

Krzysztof Warekso (54 kg) i Damian Koc (66 kg) z Cristalu Białystok
Jakub Krajewski (80 kg) z OSiR-u Suwałki
Krystian Kułak (48 kg), Tomasz Januszkiewicz (57 kg), Maciej Gnoza (63 kg) i Paweł Wierzbicki (70 kg) z Boxingu Sokółka .

Brązowy Wierzbicki

Nasi bokserzy zdobyli dwa medale. Najpierw Paweł Wierzbicki z Boxingu wywalczył brąz, a potem Jakub Krajewski stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto.

Paweł w swojej pierwszej walce wygrał jednogłośnie z zawodnikiem Skorpiona Szczecin. W pojedynku o finał uległ bokserowi gospodarzy z Polonii Leszno.

O medal było niezmiernie trudno, bo i poziom zawodów, ze względu na wcześniejsze kwalifikacje, był wysoki. W każdej z 13 kategorii wagowych wystąpił komplet zawodników. Tym bardziej cieszy, że bokser z naszego klubu zdobył medal rangi Pucharu Polski.

Wygrał niewyraźnie

Z reszty zawodników z naszego województwa najbliżej zdobycia medalu był Krystian Kułak 48 kg z Boxingu Sokółka , który uległ w walce o medal miejscowemu zawodnikowi Polonii Leszno 2:1.

- Po zakończonej walce byłem pewien ze sędzia uniesie rękę właśnie Krystiana, lecz stało się zupełnie odwrotnie. Wiedziałem i tłumaczyłem to chłopakom, jeżeli wylosują miejscowego zawodnika, to ich przewaga w walce ma być wyraźnie widoczna. Inaczej przegrają walkę - mówi Tomasz Potapczyk, trener bokserów.

Już za tydzień nasi zawodnicy wystąpią w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Sokółce . Początek w sobotę o godz. 17 na hali LO w Sokółce.