Puchar Polski. Sokół przegrał z Ruchem po dogrywce (wideo)

Piotr Rocki (w  środku z kapitańską opaską) dał Ruchowi wygraną w Sokółce
Piotr Rocki (w środku z kapitańską opaską) dał Ruchowi wygraną w Sokółce Anatol Chomicz
Sokół Sokółka stawiał dzielny opór pierwszoligowemu Ruchowi Radzionków w meczu 1/32 finału Pucharu Polski, ale uległ po dogrywce Cidrom 2:3.

W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a wygraną zapewnił gościom Piotr Rocki na początku drugiej części dogrywki.

Doświadczony pomocnik Cidrów miał udział także przy dwóch pozostałych bramkach dla Cidrów, dokładnie dogrywając Michałowi Nalepie, najpierw z rzutu rożnego, później z rzutu wolnego.

Ambitni drugoligowcy za każdym razem doprowadzali do remisu. Najpierw w 38. minucie Tomasz Jakuszewski nie dał szans bramkarzowi rywali, później tuż przed końcem regulaminowych 90. minut Norbert Toczydłowski po raz drugi skierował piłkę do siatki, wykorzystując błąd golkipera gości.

Niestety, do 1/16 finału Pucharu Polski awansowali piłkarze z Radzionkowa, którzy w nagrodę zmierzą się z jedną z ekip ekstraklasy.

- Na pewno szkoda, że odpadliśmy z dalszej gry, ale wstydu nie przynieśliśmy. Ruch narobił nam trochę apetytu na awans do dalszej fazy, ale się nie udało - podsumowuje Sławomir Kopczewski, trener Sokoła.

WYNIK

Sokół Sokółka - Ruch Radzionków pd. 2:3 (2:2, 1:1). Bramki: 0:1 - Nalepa (33), 1:1 - Jakuszewski (38), 1:2 - Nalepa (50), 2:2 - Toczydłowski (87), 2:3 - Rocki (110).

Sokół: Trudnos - Sołowiej, Naliwajko, Pracz, Jurczuk (94. Czeremcha), Dzienis, Zalewski, Wojtkielewicz, Jakuszewski (70. Orpik), Toczydłowski, Andrzejewski (75. Kosiński).