Puchar Polski. Odra Opole - Jagiellonia Białystok (live). 0:2. Mamy półfinał!

Marian Kelemen wraca do składu Jagiellonii
Marian Kelemen wraca do składu Jagiellonii Karolina Misztal
W meczu 1/4 finału Pucharu Polski Odra Opole - Jagiellonia Białystok padł wynik 0:2. Zapraszamy na zapis naszej relacji live.

Odra Opole - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
).
Bramki: 0:1 - Klimala (73), 0:2 - Klimala (90).
Żółte kartki: Moder - Kadlec, Kostal, Kwiecień, Runje.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Odra:Krysiak - Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło, Bonecki (63. Błanik), Czyżycki (74. Moder), Trojak, Niziołek, Rybicki (51. Janus), Gomez.
Jagiellonia: Kelemen - Kadlec, Runje, Mitrović, Guilherme, Novikovas, Kwiecień (83. Scepović), Romanczuk, Kostal (72. Bodvarsson), Poletanović (68. Pospisil), Klimala.

90+4.
Koniec meczu.
Jagiellonia w półfinale Pucharu Polski.

90+2 minuta
0:2!!!!
Gola strzela znów Klimala, znów po asyście Guilherme, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

90+1. minuta
Odra marnuje fenomenalną szansę na wyrównanie. Kelemen odbija groźny strzał wprost pod nogi Jakuba Modera, który z kilku metrów fatalnie pudłuje.

90. minuta
Gramy o 4. minuty dłużej.

86. minuta
Centrostrzał z rzutu wolnego Janusa omal nie zaskakuje Kelemena. Na szczęścia piłka przelatuje obok bramki Jagiellonii.

85. minuta
Żółtą kartkę ogląda Ivan Runje.

83. minuta
W Jadze za Kwietnia wchodzi Stefan Scepović.

73. minuta
Gooooooooool dla Jagi.
Guilherme podaje w pole karne do Klimali, ten ładnie zwodzi obrońcę i uderza prawą nogą. Piłka po rękach Krysiaka ląduje w siatce. Chwilę wcześniej w Jadze Kostala zmienia Bodvar Bodvarssson.

68. minuta
W Jadze za Poletanovicia Martin Pospisil, a chwilę wcześniej żółtą kartkę za faul ogląda Bartosz Kwiecień.

67.minuta
Po rzucie rożnym groźnie pod bramką Odry, ale Taras Romanczuk nie umieszcza piłki w siatce.

63. minuta
Jagiellonia zepchnęła rywala do obrony i nie pozwala mu wyjść z własnej połowy. Tyle, że nie ma z tego sytuacji podbramkowych. W Odrze zmiana: Za Boneckiego Błanik.

51. minuta
Zmiana w Odrze. Za Rybickiego Krzysztof Janusz.

48. minuta
Niebezpieczne uderzenie Mariusza Rybickiego. Kelemen wybija piłkę na rzut rożny.

46. minuta
Zaczynamy II połowę. Obie drużyny bez zmian.

Przerwa.
Pierwsza połowa wyrównana. Kiedy Jagiellonia przyspieszała, to kreowała dogodne okazje. Z drugiej strony znów było wiele irytujących strat na własnej połowie, co z kolei stwarzało szanse Odrze.

43. minuta
Z linii pola karnego fatalnie strzela Mateusz Czyżycki.

28. minuta
Znakomita okazja dla gości. Po rzucie wolnym główkuje Nemanja Mitrović, ale piękną paradą popisuje się bramkarz Odry Artur Krysiak. Rozegranie rzutu rożnego fatalne i Kostal przerywa kontrę rywali, za co ogląda żółty kartonik.

18. minuta
Seria stałych fragmentów gry dla białostoczan. Niestety, nic z nich nie wynika.

16. minuta
Wreszcie jest odpowiedź ekipy z ekstraklasy. Wrzuca Kadlec, a niebezpiecznie główkuje Poletanović.

11. minuta
Żółtą kartkę ogląda Kadlec. Od pewnego czasu gra gości wygląda tak, jak we Wrocławiu - jedna wielka katastrofa.

8. minuta
Groźnie pod bramką białostoczan. Z 15. metrów uderza Rafał Brusiło. Kelemen interweniuje z dużym trudem.

4. minuta
Początek należy do Jagi, ale kiks Ivana Runje daje rzut rożny Odrze. Po wrzutce bardzo niecelnie uderza Ivan Martin.

1. minuta
Zaczyna Jagiellonia, a konkretnie Klimala.

Przed meczem
Za Jagiellonią przemawia statystyka. Białostocki zespół nie przegrał żadnej z sześciu dotychczasowych potyczek z Odrą (cztery zwycięstwa i dwa remisy). Tyle, że ostanie spotkanie miało miejsce dawno, bo prawie 12 lat temu. 5 maja 2007 roku w Opolu, w meczu I ligi padł remis 0:0.

Dzisiejsze spotkanie w Opolu poprowadzi Krzysztof Jakubik. Siedlecki arbiter już dwukrotnie w tej edycji Pucharu Polski sędziował mecze Jagiellonii - w Katowicach z GKS (1:0 po dogrywce) i Gdyni z Arką (2:0). Oby ta dobra passa się nie zmieniła.

Karty odkrył też Mariusz Rumak, trener Odry.

Skład Odry: Krysiak - Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło, Bonecki, Czyżycki, Trojak, Niziołek, Rybicki, Gomez.

Znamy skład Jagiellonii. Po kontuzji palca po raz pierwszy w tym roku w meczu o stawkę zagra słowacki bramkarz Marian Kelemen. Debiut w żółto-czerwonych barwach zaliczy jego rodak - obrońca Andrej Kadlec. W porównaniu do wyjściowej jedenastki z ligowego meczu we Wrocławiu ze Śląskiem, do składu wskakują też: Patryk Klimala, Marko Poletanović i Martin Kostal.

Skład Jagi: Kelemen - Kadlec, Runje, Mitrović, Guilherme, Novikovas, Kwiecień,Romanczuk, Kostal, Poletanović, Klimala.