Puchar Polski. Najbliższy rywal Jagiellonii odpadł z Pucharu Polski po rzutach karnych

Piłkarze Wisły Płock (jaśniejsze stroje) ograli w Pucharze Polski GKS Tychy, ale odpadli z Pogonią Szczecin Lucyna Nenow
Wisła Płock, która w poniedziałek zagra w Białymstoku z Jagiellonią w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy, odpadła z Pucharu Polski. Nafciarze po serii rzutów karnych przegrali u siebie z Pogonią Szczecin.

Płocczanie pojawili się na boisku po raz pierwszy od 23 października. W międzyczasie ich mecze były przekładane z powodu pandemii koronawirusa, bo w klubie zachorowało aż 31 osób. Dłuższa przerwa nie wpłynęła ujemnie na postawę Nafciarzy, którzy z animuszem rozpoczęli starcie z Pogonią i w 18. minucie objęli prowadzenie, po strzale Mateusza Lewandowskiego. Zawodnik Wisły wykorzystał fakt, że bramkarz Portowców Dante Stipica poślizgnął się przy podaniu od obrońcy, minął go i skierował piłkę do pustej bramki.

Pogoń wyrównała jeszcze przed przerwą, po rzucie karnym, wykorzystanym przez Kamila Drygasa. Wiślacy kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w 79. minucie, po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Giorgi Merebaszwili. Pogoń nie wykorzystała liczebnej przewagi i więcej goli nie było. W serii rzutów karnych pomyliło się aż trzech piłkarzy Wisły: Piotr Pyrdoł, Airam Cabrera i w decydującej próbie Milan Obradović.

Wcześniej Wisła wyeliminowała pierwszoligowy GKS Tychy, wygrywając na wyjeździe 2:1. Jagiellonia odpadła już na starcie pucharowej rywalizacji, przegrywając na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:3.
Ligowy mecz Jagi z Nafciarzami rozpocznie się o godz. 20.30.