Puchar Polski. Mecz MKS Mielnik – Tur Bielsk Podlaski 2:3 (zdjęcia)

(jan)
Mecz MKS Mielnik – Tur Bielsk Podlaski 2:3
Mecz MKS Mielnik – Tur Bielsk Podlaski 2:3 Krzysztof Jankowski
Zacięty bój w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego stoczył współlider klasy okręgowej MKS Mielnik z czwartoligowym Turem Bielsk Podlaski. Ostatecznie górą byli goście z Bielska, którzy wygrali 3:2 (1:0).

Wyrównany pojedynek lepiej zaczęli przyjezdni. Już w 6. minucie skrzydłem przedarł się Mateusz Nakielski, dośrodkował do Karola Kosińskiego, a ten precyzyjnym strzałem dał Turowi prowadzenie. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Rafał Kulikowski, który pokonał Przemysława Zalewskiego po akcji indywidualnej i rajdzie w polu karnym.

Gospodarze zaczęli odrabiać straty dzięki poważnemu błędowi bielszczan. W 54. minucie strzelec drugiej bramki tak niefortunnie podawał piłkę do własnego bramkarza, że ta wturlała się do siatki. Chwilę później faul przed własnym polem karnym popełnił Andrzej Kosiński, do futbolówki podszedł Jakub Andryszek i technicznym uderzeniem zaskoczył Marcina Drozdowskiego.

Decydująca bramka padła w 79. minucie po akcji Rafała Kulikowskiego, który prostopadłym podaniem obsłużył Daniela Daniłowskiego, a ten ustalił wynik meczu na 3:2 dla Tura.