Puchar Polski. Mecz Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo wygrał Dąb

Wojciech Konoń[email protected]
Piłkarze Dębu Dąbrowy Białostocka (żółto-zielone stroje) zagrają w półfinale Podlaskiego Pucharu Polski Andrzej Zgiet
Znakomite i zacięte widowisko stworzyły w ćwierćfinale Podlaskiego Pucharu Polski drużyny Dębu Dąbrowa Białostocka i Warmii Grajewo. Wygrał Dąb.

Obie strony bardzo poważnie i ambitnie podeszły do meczu, stąd wiele emocji i wynik 2:2. Wszystko zakończył więc konkurs rzutów karnych, w których 2:1 wygrali zawodnicy z Dąbrowy Białostockiej.

Zanim spotkanie zaczęło się na dobre, gospodarze prowadzili już 2:0. W 20. sekundzie błąd bramkarza Wilczków wykorzystał Kamil Maślanik, a w 8. minucie prowadzenie Dębu podwyższył Piotr Bondziul. Goście nie załamali się, jednak i szybko postarali się o kontaktowe trafienie, a w drugiej połowie do remisu doprowadził Łukasz Domurat.

Do końca regulaminowego czasu gry, a także dogrywki żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i decydowały rzuty karne, skuteczniej egzekwowane przez czwartoligowców.

Pozostali półfinaliści zostali wyłonieni wcześniej. 11 maja o finał Dąb zagra z Turem Bielsk Podlaski, a KS Michałowo z ŁKS 1926 Łomża.

Wyniki 1/4 finału PPP

Dąb Dąbrowa Białostocka - Warmia Grajewo 2:2 (2:2, 2:1), rzuty karne 2:1. Bramki: 1:0 - Maślanik (1), 2:0 - Piotr Bondziul (8), 1:1 - Mikucki (19), 2:2 - Domurat (55).

Polub Sport na Poranny.pl na FB i bądź zawsze na bieżąco!