Puchar Polski. Jagiellonia wyrzuciła Arkę za burtę!

(kw)
Jagiellonia (na biało Taras Romanczuk) stoczyła z Arką twardy bój
Jagiellonia (na biało Taras Romanczuk) stoczyła z Arką twardy bój Karolina Misztal
Jagiellonia Białystok po raz trzeci w tym sezonie pokonała Arkę Gdynia. Po ligowych triumfach (2:0 i 3:1) Żółto-Czerwoni wygrali na wyjeździe 2:0 w 1/8 finału Pucharu Polski.

W porównaniu z piątkowym meczem ligowym trener Jagi Ireneusz Mamrot dokonał pięciu zmian. Na boisku pojawili się bramkarz Grzegorz Sandomierski, obrońca Guilherme, pomocnicy Przemysław Frankowski i Mateusz Machaj oraz napastnik Patryk Klimala.

Najwięcej do gry wniósł pauzujący w piątek za kartki Guliherme, którego dośrodkowania siały zamęt w szeregach defensywnych Arki. Machaj próbował uderzeń z dystansu, ale miał kłopoty z celnością. Do przerwy goście nie oddali żadnego strzału w światło bramki.A szkoda, bo zastępujący Pavelsa Steinborsa niespełna 19-letni golkiper Kacper Krzepisz mógł na śliskiej murawie popełnić błąd. Tyle, że białostoczanie nie dali mu na to szansy.

Bardzo złą informacją było to, że do sporego grona kontuzjowanych dołączył pod koniec pierwszej odsłony Ivan Runje. Chorwacki stoper źle wylądował po walce powietrznej i doznał urazu kolana.

– Boisko jest bardzo grząskie i ciężkie do gry. Brakuje nam też trochę spokoju pod bramką Arki – mówił w przerwie przed kamerami Polsatu Sport Machaj.

O ile przed przerwą odnotować warto jedynie groźny strzał po rzucie rożnym Adama Marciniaka z Arki, to w drugą odsłonę mocno weszła Jagiellonia. Karol Świderski przeprowadził ładną akcję prawą stroną i wyłożył piłkę Frankowskiemu, który fatalnie skiksował. Potem z drugiej strony dogrywał Bodvarsson, a reprezentant kraju znów źle trafił w futbolówkę.

W 70. minucie Romanczuk ostrzegł rywali wreszcie celnym uderzeniem z dystansu. Po chwili z boiska wyleciał Adam Deja, który uderzył w twarz bardzo dobrze spisującego się Bodvarssona.

Po tym wydarzeniu Jaga rozpoczęła egzekucję. Najpierw Romanczuk idealnie dograł do Cilliana Sheridana, który płaskim uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie, a potem Klimala dobił do pustej bramki strzał Frankowskiego.

Żółto-Czerwoni ćwierćfinałowego rywala w Pucharze Polski poznają w piątek.

WYNIK 1/8 finału Pucharu Polski
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0).

Bramki: 0:1 - Sheridan (75), 0:2 - Klimala (86). Żółte kartki: Bodvarsson, Frankowski. Czerwona kartka: Deja (71., za uderzenie rywala).

Arka: Krzepisz - Socha, Maghoma, Marić (87. Zbozień), Marciniak, Zarandia (80. Marcus Vinicius), Deja , Janota, Nalepa, Aankour (80.Siemaszko), Jankowski.
Jagiellonia: Sandomierski - Guilherme, Runje (46. Klemenz), Mitrović, Bodvarsson, Świderski (62. Sheridan), Romanczuk, Poletanović, Machaj (67. Pospisil), Frankowski, Klimala.

Jagiellonia Białystok - Lecha Poznań. Mecz w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości