Puchar Polski Hetman Białystok - Orzeł Kolno 0:2 (zdjęcia)

Piłkarze Hetmana (czerwono-niebieskie stroje) kilka razy byli blisko strzelenia gola fot. Wojciech Oksztol
Orzeł Kolno wygrał z Hetmanem Białystok 2:0 i został drugim półfinalistą podlaskich rozgrywek. Czwartoligowiec nie sprawił niespodzianki, bo zawiodła skuteczność.

Orzeł Kolno został drugim półfinalistą Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Podopieczni Kazimierza Puławskiego zasłużenie pokonali w Białymstoku Hetmana 2:0.

- Szkoda pierwszej połowy, bo mieliśmy wówczas przewagę i stworzyliśmy kilka sytuacji. Gdyby udało się wykorzystać jedną z nich, może inaczej potoczyłby się ten mecz - mówi Mirosław Mojsiuszko, trener czwartoligowego Hetmana.

Najlepsze okazje dla gospodarzy zmarnowali Konrad Osek i Maciej Jaźwiński. Zemściło się to dość szybko, bo już w 25. minucie. Do siatki trafił napastnik Orła Albert Rydzewski.

- W drugiej połowie musieliśmy zaatakować, gdyż nie było już czego bronić. Z tego powodu kilka razy naraziliśmy się na kontry rywali - tłumaczy Mojsiuszko.

Jeden z wypadów Orła zakończył się kolejnym golem. Tym razem akcję wykończył Maciej Makowski, który ustalił wynik spotkania.

- Byliśmy zespołem dojrzalszym i na nierównym boisku lepiej graliśmy piłką - podsumowuje Puławski.
Zespół z Kolna dołączył do Sokoła Sokółka Okna i Drzwi, który wcześniej wyeliminował Tura Bielsk Podlaski. Kolejne ćwierćfinały (Cresovia Siemiatycze - Warmia Grajewo i Dąb Dąbrowa Białostocka - Pogoń Łapy) zostaną rozegrane 5 maja.

Wynik 1/4 finału PP:
Hetman Białystok - Orzeł Kolno 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Rydzewski (25), 0:2 - Makowski (65). Awans: Orzeł.