PTPS Piła - AZS Białystok 3:0

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Zawodniczki AZS Białystok nie mają na razie powodów do zadowolenia. Przegrały pięć dotychczasowych meczów i są outsiderem Orlen Ligi. Andrzej Zgiet
AZS Białystok poniósł piątą porażkę w bieżących rozgrywkach Orlen Ligi. Akademiczki nie sprostały na wyjeździe PTPS Piła, przegrywając wyraźnie 0:3 i zdobywając w trzech setach zaledwie 45 punktów.

To był chyba najsłabszy nasz występ w tym sezonie - przyznaje Czesław Tobolski, trener AZS, który nadal czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo.

Białostoczanki nie były faworytem starcia z PTPS, ale po cichu liczyły na nawiązanie przynajmniej wyrównanej gry z rywalkami. Niestety, poza początkiem pierwszej partii, na parkiecie wyraźnie dominowały miejscowe.

- Zaczęłyśmy mecz całkiem dobrze i mądrze taktycznie. Do pewnego momentu w pierwszym secie nasza gra mogła się podobać - mówi Tobolski.

Akademiczki dobrze weszły w mecz. Prowadziły najpierw 5:2, potem 7:3. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły z przewagą dwóch oczek (8:6) i później niestety, było tylko gorzej.

- Mieliśmy problem z Natalią Kurnikowską, która nabawiła się kontuzji prawej ręki i nie mogła praktycznie w ogóle atakować. To chyba naderwanie jakiegoś ścięgna, ale dokładnie będziemy wiedzieć po badaniach - tłumaczy trener AZS.

Młoda zawodniczka była przydatna tylko w przyjęciu, które akurat w tym meczu nie wyglądało najgorzej. Niestety, rywalki w tym elemencie spisywały się jeszcze lepiej, do tego były dużo groźniejsze w ataku. W efekcie pilanki odskoczyły w końcówce pierwszej partii na kilka punktów, a w dwóch kolejnych odsłonach kontrolowały sytuację od samego początku, nie pozostawiając akademiczkom złudzeń.

- To nasza piąta porażka, ale trzeba wziąć pod uwagę, że trzy mecze graliśmy z kandydatami do medali. Na razie wstrzymałbym się z wnioskami przynajmniej do następnego meczu z Pałacem Bydgoszcz, który będzie bardziej miarodajny - podkreśla Tobolski.

Kolejne spotkanie akaemiczki rozegrają u siebie w najbliższą sobotę.