Psi Projekt "Pieskie życie". Fotografowali psy. Chcą je...

  Psi Projekt "Pieskie życie". Fotografowali psy. Chcą je pokazać na wystawie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Psi Projekt "Pieskie życie". Fotografowali psy. Chcą je pokazać na wystawie [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Kasia i Adam Safarewicz

  To będzie impreza dla miłośników psów. Oprócz wystawy niezwykłych zdjęć, odbędą się pokazy psich aktywności. Będzie też można adoptować czworonoga
  Projekt "Pieskie życie" to większa akcja charytatywna, która powstała, by pomóc psom ze Schroniska w Białymstoku Schroniska "Ciapek" w Hajnówce. Bardzo chciałam być wolontariuszem w schronisku w Białymstoku, ale niestety nie mogłam pogodzić swojej pracy zawodowej z obowiązkami wolontariuszy. Nie chciałam tak tego zostawić, więc postanowiłam wymyślić coś innego, by pomóc psiakom - opowiada Katarzyna Safarewicz, białostoczanka.

  Projekt „Pieskie życie” rozpoczął się w czerwcu 2017 roku. Jego efektem było 26 sesji zdjęciowych. Psy fotografowała pani Katarzyna z mężem Adamem.

  - Zależało nam, by pozytywnie pokazać relacje między psiakiem a opiekunem. W internecie mamy dużo informacji o tym, że psiaki cierpią, są porzucane, chore. A myśmy chcieli pchnąć dobrą energię i pokazać jak fajnie jest mieć psa, co można robić, oprócz spacerowania i leżenia na kanapie - uśmiecha się pani Katarzyna.

  W ramach sesji sfotografowano ponad 40 psów z ich opiekunami. Były też sesje w białostockim schronisku. Zdjęcia miały pomóc w adopcji czworonogów.

  ZOBACZ: PSIEbieg w Białymstoku. Psy ze schroniska mogły się wybiegać (zdjęcia)

  Niezwykłe zdjęcia psów będzie można obejrzeć 8 kwietnia Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury Spodki w Białymstoku, które jest współorganizatorem imprezy. Impreza odbędzie się w niedzielę (8 kwietnia) od godz. 8 do 16.

  Dzień pełen atrakcji rozpocznie wystawa fotografii Katarzyny i Adama Safarewiczów, pomysłodawców całej akcji, przedstawiająca szczęśliwe życie ponad 40 psów.

  Projekt „Pieskie życie” poza wystawą zdjęć, obejmie także pokazy psich aktywności, tj.: agility, nosework, psi fitness, taniec z psem, pracę psa policyjnego, elementy dogoterapii oraz prelekcje lekarzy weterynarii dotyczące m.in. pierwszej pomocy dla psa w nagłych wypadkach. Podczas wydarzenia obecni będą także wolontariusze ze Schroniska w Białymstoku z wybranymi psami do adopcji.

  Głównym celem imprezy jest udzielenie pomocy psom ze schroniska w Białymstoku i schroniska „Ciapek” w Hajnówce.

  - Będziemy zbierali pieniądze do puszek oraz dary rzeczowe, czyli karmę, środki przeciw kleszczom, koce, preparaty witaminowe, zabawki, akcesoria. Co ważne, będziemy też zbierali pieniądze na remont kojców w Schronisku "Ciapek" w Hajnówce - wylicza pani Katarzyna.

  Gośćmi specjalnymi będą psy ze schroniska w Białymstoku, które będzie można adoptować na miejscu.
  Na imprezę można przyjść z własnym czworonogiem, ale trzeba pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa jemu samemu oraz innym uczestnikom (obowiązkowe są smycz i kaganiec)

  - Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych i ciekawych stoisk, zwłaszcza z akcesoriami dedykowanymi naszym czworonogom. Na zewnątrz budzące się apetyty zaspokoją foodtruckowe przekąski - mówi Katarzyna Safarewicz.

  - Będzie też licytacja na rzecz obu schronisk: białostockiego i hajnowskiego. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Happy Dog. Mamy fanty m.in. z Jagiellonii, na bilard, vouchery do parku linowy. Będzie też można wylicytować kolację z kimś i z psem do towarzystwa - wymienia Katarzyna Safarewicz.

  Wstęp na imprezę wolny.

  Zobacz też:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka