Łukasz Konstanty
Dominik Bury zajął 45. miejsce w biegu na 10 km w norweskim Beitostolen.
Dominik Bury zajął 45. miejsce w biegu na 10 km w norweskim Beitostolen. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Finka Kerttu Niskanen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Beitostolen. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Paal Golberg

Czwarty w karierze triumf Kerttu Niskanen w Pucharze Świata

Dla Niskanen to czwarte w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Ostatni triumf odniosła niemal dwa lata temu również w biegu na 10 km, tyle że w Lenzerheide.

Na siódmej pozycji finiszowała Norweżka Tiril Udnes Weng, która w klasyfikacji generalnej wypracowała sobie ponad sto punktów przewagi nad zajmującą drugą pozycję Szwedką Fridą Karlsson.

Jedyna startująca Polka, Karolina Kukuczka, zakończyła zmagania na 58 pozycji z niemal sześciominutową stratą do triumfatorki z Finlandii.

Lider Pucharu Świata Paal Golberg wygrał bieg na 10 km

Norwescy biegacze zdominowali bieg na 10 km mężczyzn. Triumfował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Paal Golberg, a w czołowej dziesiątce zmagania zakończyło łącznie aż sześciu reprezentantów kraju-gospodarza sobotnich zmagań.

Golberg już po raz piąty w sezonie 2022-23 stanął na podium w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Odniósł też drugie zwycięstwo - po raz pierwszy triumfował w ubiegłą niedzielę w Lillehammer w biegu na 20 km.

W rywalizacji uczestniczyli dwaj Polacy, którzy zajęli odległe lokaty - 45. miejsce zajął Dominik Bury, zaś Maciej Staręga uplasował się na 66 pozycji.

W niedzielę o godzinie 13.00 w Beitostolen biegacze rywalizować będą w sztafecie mieszanej 4x5 km.