OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w Oslo bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata. Drugi w sobotę był Francuz Quentin Fillon Maillet, a trzeci kolejny z Norwegów Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

Zwycięzca miał jeden strzał niecelny. Bezbłędny na strzelnicy Fillon Maillet stracił 32,7 sek. Laegreid z jedną rundą karną finiszował 49,1 sek za rodakiem. Zawody ukończyło 57 biathlonistów.

Dwóch Norwegów na podium

Boe na trasę wyruszył z przewagą 24 sekund nad Szwedem Martinem Ponsiluomą. Trzeci ze startujących za Norwegiem, Niemiec Benedikt Doll tracił kolejne 5 sekund. To efekt wyników czwartkowego sprintu na 10 km. Lider Pucharu Świata po raz 18. w kończącym się sezonie okazał się bezkonkurencyjny, prezentując doskonałą formę biegową. Johannes Thingnes tym samym zanotował rekordową liczbę etapowych zwycięstw w jednym cyklu biathlonowego Pucharu Świata.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ wcześniej zapewnił sobie Boe, który ma po 20 z 21 wyścigów 1499 punktów. Kolejne miejsca zajmują jego rodacy: Laegreid - 1053 i Vetle Sjaastad Christiansen - 875.

Sezon na ostatecznym finiszu

Zakończenie sezonu zaplanowano na niedzielę, 19 marca, na trasach Holmenkollen pod Oslo. Mężczyźni będą rywalizowali ze startu wspólnego na 15 km, a kobiety w tej samej specjalności powalczą na 12,5 km.