Przewozy regionalne. Będą bilety online i aplikacja...

  Przewozy regionalne. Będą bilety online i aplikacja Polregio. Został ogłoszony przetarg na wdrożenie systemu sprzedaży biletów online

  Magdalena Kuźmiuk

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będzie można za bilet zapłacić kartą.

  Do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będzie można za bilet zapłacić kartą. ©Archiwum

  Przewozy Regionalne właśnie ogłosiły przetarg na wdrożenie systemu sprzedaży biletów online. To nie wszystko. Będzie też specjalna aplikacja na telefony.
  Do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będzie można za bilet zapłacić kartą.

  Do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będzie można za bilet zapłacić kartą. ©Archiwum

  Szykuje się kolejna korzystna dla pasażerów zmiana w sposobie nabywania biletów na pociągi Polregio. Właściciel tej marki - spółka Przewozy Regionalne, ogłosiła przetarg na wdrożenie systemu sprzedaży biletów online, a także aplikacji na smartfony.

  Na czym nowy system będzie polegał? Pasażerowie dostaną możliwość wydrukowania zakupionych biletów albo przechowywania ich w swoim urządzeniu mobilnym - jak np. tablet czy telefon komórkowy. Docelowo nowy system biletowy będzie mógł współpracować z system powiadomień dotyczących podróży.

  Systemu sprzedaży biletów online wraz z aplikacją mobilną mają zostać udostępnione pasażerom w czwartym kwartale tego roku.

  Przypomnijmy, że podróżni korzystający ze składów Przewozów Regionalnych będą też mieli możliwość zapłacić za bilet już w pociągu kartą płatniczą. Teraz w grę wchodzi jedynie gotówka. Spółka właśnie podpisała umowę na dostawę nowoczesnych terminali mobilnych z serwisem i akcesoriami.

  Niestety jest też gorsza wiadomość. Termin realizacji tej umowy określono aż na 3,5 roku. I do końca nie wiadomo, kiedy tak naprawdę będzie można za bilet zapłacić kartą.

  WIDEONEWS: 08.03.2018. Magazyn Informacyjny

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY