Przegląd prasy 27.09.2023. Zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia z wczoraj. Zobacz naszą prasówkę

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.09. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak w woj. lubelskim mieszka jedyna w kraju rodzina amiszów. Jak żyją na co dzień? Zobacz zdjęcia”?

Prasówka 27.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak w woj. lubelskim mieszka jedyna w kraju rodzina amiszów. Jak żyją na co dzień? Zobacz zdjęcia

Żyją zgodnie z Pismem Świętym. Jakub nigdy nie był pijany, a Anita ściąga chustkę z głowy tylko w nocy. Nie mają w domu telewizji ani radia, ale korzystają z samochodu i z 500 plus. Zobaczcie, jak mieszka jedyna w Polsce rodzina amiszów spod Janowa Lubelskiego.

Nie przegap promocji!

📢 Nowa przychodnia w Czarnej Białostockiej zacznie działać za nieco ponad rok

Nowa przychodnia w Czarnej Białostockiej pierwszych pacjentów ma przyjąć z początkiem 2025 roku. Placówkę poprowadzi szpital powiatowy z Łap.

📢 Szansa na rozwój szkolnictwa zawodowego w województwie. Trzy podlaskie uczelnie podpisały porozumienie

We wtorek (26.09) w urzędzie marszałkowskim podpisane zostało porozumienie dotyczące wsparcia rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się dorosłych między uczelniami: Uniwersytetem w Białymstoku, Politechniką Białostocką oraz Akademią Łomżyńską. Projekt jest wdrażany w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Jego szacunkowy koszt to 21,5 mln zł.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 27.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zmarł abp Stanisław Szymecki arcybiskup senior Archidiecezji Białostockiej

We wtorek w godzinach popołudniowych, w wieku 99 lat, odszedł do Pana abp Stanisław Szymecki, arcybiskup senior Archidiecezji Białostockiej.

📢 Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski 2024 w Białymstoku. Tradycyjne i elektroniczne. Wynik poznamy pod koniec października

Przez ponad dwa tygodnie białostoczanie mogą wybierać projekty zakwalifikowane do finałowego głosowania Budżetu Obywatelskiego 2024. Oddać głos może każdy mieszkaniec Białegostoku, zarówno dorosły, jak i niepełnoletni. Do wyboru jest 119 projektów – 38 ogólnomiejskich i 81 osiedlowych. Ostatni dzień głosowania to 9 października.

📢 Prezentacja siatkarek BAS-u Kombinat Budowlany Białystok. Przebudowany zespół z dużymi ambicjami (galeria)

Z siedmioma nowymi siatkarkami przystąpi do walki w I lidze kobiet BAS Kombinat Budowalny Białystok. - Mamy dobry zespół i skoro w poprzednim sezonie wywalczyłyśmy czwarte miejsce, to teraz musimy mierzyć wyżej. Uważam, że mamy skład na medal, ale czy go zdobędziemy, pokażą mecze ligowe - mówi kapitan podlaskiej ekipy Barbara Sokolińska.

📢 Napad na kantorowca w Białymstoku. Ruszył ponowny proces. Oskarżony się nie stawił, a główny świadek "wyczyścił" pamięć

Raz sąd go uniewinnił. Odwoławczy uznał, że należy jeszcze raz dogłębnie przeanalizować dowody. We wtorek (26.09) ruszył ponowny proces Mirosława P. Mężczyzna oskarżony jest o udział w napadzie na pracownika białostockiego kantoru sprzed ponad 4 lat. Miał być kierowcą. Były współoskarżony - skazany już prawomocnie - twierdzi, że niczego nie pamięta.

📢 Fortuna Puchar Polski: Jagiellonia II Białystok - Korona Kielce 1:2. Sensacji nie było, ale wstydu też nie

Jagiellonii II Białystok nie udało się sprawić sensacji w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Podlaski trzecioligowiec przegrał u siebie z ekstraklasową Koroną Kielce 1:2, ale nie musi się wstydzić za swoją postawę, a mecz w Białymstoku nie był dla kielczan spacerkiem. Gola dla gospodarzy strzelił głową już w 6. minucie ich kapitan - Mikołaj Wasilewski.

📢 NIK: Zawyżane wynagrodzenia prezesów i rad nadzorczych w komunalnych podlaskich spółkach ciepłowniczych

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, ile zarabiają prezesi i rady nadzorcze podlaskich spółek komunalnych, które dostarczają ciepło. Na siedem skontrolowanych, w sześciu wynagrodzenia były zawyżane. Tak spółki stosowały się do przepisów ustawy kominowej, która zamrażała wynagrodzenia szefów na poziomie z 2016 roku.

📢 Grzegorz Krychowiak zakończył karierę w reprezentacji Polski! Zrezygnował po jubileuszowym setnym występie

Grzegorz Krychowiak dobrowolnie zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. We wtorek ogłosił, że kończy karierę w kadrze narodowej. Decyzję podjął po setnym występie z orzełkiem na piersi. - Przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję” - napisał 33-latek w mediach społecznościowych. Tym samym popularny Krycha nie rozegra ani jednego meczu pod wodzą nowego selekcjonera Michała Probierza, który zadebiutuje 12 października wyjazdowym spotkaniem z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2024.

📢 Oto Natasza Urbańska i jej perfekcyjne ciało. Żona Józefowicza zachwyca wyglądem! 26.09.2023

Natasza Urbańska zaprezentowała fanom serię nowych, odważnych zdjęć. Co za fantastyczny widok!

📢 Nowy eksponat na wystawie antropologicznej „Śladami naszych przodków”. To naturalnych rozmiarów neandertalczyk!

Wystawę stałą „Śladami naszych przodków” można oglądać w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy przy ul. Ciołkowskiego od czerwca. Poświęcona jest ewolucji człowieka. Głównym elementem ekspozycji jest mural przedstawiający jedenaście scenek z życia naszych przodków. Mural uzupełniają repliki czaszek jedenastu hominidów, w tym słynnej czaszki Pani Ples i człowieka z Cro-Magnon (jednego z pierwszych kopalnych przedstawicieli Homo sapiens, którego szczątki odkryto w Europie), popiersia wybranych gatunków oraz opisy poszczególnych gatunków. UCP można zwiedzać od poniedziałku do czwartku w godzinach 9 - 15 oraz w piątki od 9 do 14.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje samochody oraz sprzęt warsztatowy i sportowy. Ogłoszono nowy przetarg na październik 2023

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła właśnie nowy przetarg, w którym można nabyć atrakcyjne ruchomości. Do kupienia za małe pieniądze są samochody oraz inne atrakcyjne sprzęty. Wojsko za półdarmo pozbywa się m.in. przedmiotów, które chętnie przygarnęliby właściciele warsztatów oraz siłowni. Na przetargach są wystawione także inne akcesoria, przydatne w każdym gospodarstwie. Pełna lista przedmiotów do kupienia od AMW dostępna jest w naszej galerii.

📢 Oto w jaki sposób pojedziesz do sanatorium za darmo. Uzdrowisko za 0 zł. Sprawdź listę osób uprawnionych do darmowych turnusów na NFZ

Sanatoria to idealne miejsca, w którym kuracjusze mają szansę nie tylko odpocząć, ale również szybko wrócić do zdrowia. Profesjonalny personel zajmuje się ich rekonwalescencją, rehabilitanci pomagają w wykonywaniu ćwiczeń. Jak skorzystać z darmowego turnusu? Można np. uzyskać skierowanie, w ramach którego wyjazd będzie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), jednak czas oczekiwania bywa długi. Za kogo koszty pokryje ubezpieczyciel? Sprawdzamy!

📢 Tak wyglądał pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej Zdjęcia. Grzegorz Damięcki pożegnał mamę. Pojawiły się też znane osobistości polskiego kina

Tak wyglądał pogrzeb Barbary Borys Damięckiej. 21 czerwca 2023 roku na Wojskowych Powązkach w Warszawie odbył się pogrzeb Barbary Borys-Damięckiej. Galeria zdjęć.

📢 Te bajki lat 90. oglądali wszyscy. Dzieciństwo w pigułce. Pamiętasz wszystkie tytuły? Co oglądaliście? Bajka, anime, manga, a może serial?

Te bajki pamięta każdy. Obiad po szkole w towarzystwie telewizora? Długo wyczekiwany weekend i kolejny odcinek bajki, o której i tak myślało się przez cały tydzień? Mama wołająca przez okno, że zbliża się 15:00 i codzienny seans. Zobacz zestawienie najpopularniejszych bajek lat 90. Część z nich oglądały również i starsze pokolenia, może właśnie dzięki temu ich popularność dzisiaj powraca. Co oglądaliście? "Reksio", "Dragon Ball", a może "Przygody Bolka i Lolka". Jedno jest pewne, w latach 90 było co oglądać!

📢 Moda i włosy w czasach PRL. Tak się wtedy czesano. Cóż to były za fryzury! Zobacz!

O czasach PRL-u mówi się głównie podczas wspominania kolejek do sklepów i braku podstawowych produktów. Jednak nie wszystko w tym okresie było szare i smutne. Dla wielu ludzi to lata młodości i studenckich szaleństw. Mała podróż w czasie i szczypta nostalgii? Czemu nie! Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury w czasach PRL.

📢 Wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Tym razem miasto Białystok otrzymało wsparcie. Na rewitalizację trzech obiektów

Ponad stuletni dom na Bojarach, przebudowa VI LO przy ul. Warszawskiej, nadbudowa i przebudowa dawnego magazynu wojskowego na potrzeby Muzeum Wojska - na rewitalizację tych trzech zabytków samorząd miejski otrzymał wsparcie z drugiej edycji Rządowego Programu Ochrony Zabytków. Dofinansowanie wyniosło niemal 8 mln zł. Na pierwszy zabytek 995,5 tys. , na dwa pozostałe po 3,5 mln zł.

📢 Plażowa moda PRL. Skąpe bikini, bielizna i majtasy: Jedziemy na wczasy!

Jak wyglądały plaże nad Bałtykiem 50 lat temu? Jak plażowano za PRL-u? Lato i wakacje i w czasach PRL były czasem, kiedy można było nie tylko odpocząć, ale i się pokazać. Co się nosiło na plaży? Zabieramy Was w sentymentalną podróż na wczasy!

📢 Kilkudniowe utrudnienia na wiadukcie na ul. Maczka w Białymstoku. Zarówno w stronę Warszawy, jak i Augustowa

Kierowcy muszą spodziewać się kilkudniowych utrudnień na wiadukcie w ciągu ul. Gen. Stanisława Maczka w rejonie skrzyżowania z Aleją 1000-lecia Państwa Polskiego w Białymstoku. Rozpoczął się remont dylatacji. Prace prowadzone są na łącznicy zjazdowej w kierunku Augustowa oraz łącznicy wjazdowej w kierunku Warszawy.

📢 Kazimierz Kamieński Huzar uwieczniony na muralu patriotycznym w Łapach. Pomysłodawcą całej inicjatywy jest minister Adam Andruszkiewicz

To forma uhonorowania bohatera ziemi łapskiej i wysokomazowieckiej w 70. rocznicę jego śmierci. W poniedziałek (25.09) odbyły się uroczystości w miejscu, gdzie powstaje nowy mural na jego cześć., Wzięło w nich udział blisko 200 osób. To m.in. uczniowie łapskich szkół, mieszkańcy, zwłaszcza lokalnej wspólnoty mieszkaniowej, społecznicy, służby, grupy rekonstrukcyjne i władze. Wśród nich minister byli też Adam Andruszkiewicz, burmistrz Krzysztof Gołaszewski, starosta Jan Perkowski czy wicestarosta Roman Czepe.

📢 NIK sprawdziła Bielmlek: zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy CBA

Po kontroli dotyczącej finansowania działalności Spółdzielni Mleczarskiej "Bielmlek" i udzielania pomocy finansowej jej członkom, Delegatura NIK w Białymstoku skierowała do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw przez funkcjonariuszy CBA.

📢 Tak wygląda nowy Xbox! Czym konsola zaskoczy graczy już niebawem? Sprawdź, kiedy premiera i jaka cena sprzętu

Xbox Series X jest na rynku już prawie 3 lata i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów oraz deweloperów. Microsoft postanowił odświeżyć konsolę zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym, czego owocem ma być Xbox Series X Brooklyn. Ma on sporo różnić się od poprzednika, jednak nie w każdym aspekcie będzie to zmiana na plus. Zobacz, co wiemy.

📢 Komunikacja na osiedlu Starosielce w Białymstoku. Mieszkańcy mają dość słabego skomunikowania z centrum. Chcą przedłużenia linii

Mieszkańcy Starosielc mają dość marginalizacji ich osiedla jeśli chodzi o połączenia z centrum Białegostoku. Domagają się przedłużenia trasy autobusu BKM linii nr 8 i 25 do nowo wybudowanego przystanku końcowego na ul. Klepackiej. Boją się, że gdy zacznie się przebudowa przejazdu kolejowego przez ulicę Popiełuszki, jeszcze trudniej będzie im się dostać do innych rejonów miasta.

📢 Nowatorska operacja. Lekarze z USK w Białymstoku leczą serce z zegarmistrzowską precyzją

W Klinice Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku po raz pierwszy został wykonany zabieg przezcewnikowej naprawy zastawki mitralnej u dwóch pacjentów (TEER). To szansa dla najciężej chorych pacjentów, którym inaczej nie można pomóc.

📢 Oto najseksowniejsze stewardesy! GALERIA ZDJĘĆ. Są mądre, śliczne i seksowne. Z nimi poleciałbyś na koniec świata ZDJĘCIA 26.09.2023

Muszą znać wiele języków, potrafią odnaleźć się każdej, nawet ekstremalnej sytuacji. Do tego są piękne, nieraz ładniejsze niż zawodowe modelki. Tak... mowa o stewardesach. Aby zostać jedną z nich, trzeba przejść złożony proces rekrutacyjny. Wybierane są tylko najlepsze. My postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się damska obsługa samolotów na liniach lotniczych z całego świata.

📢 Tak powstaje megawęzeł Podborze. Ma być wkrótce przejezdny. To na nim S61 połączy się z S8 Białystok-Warszawa-Białystok

Droga ekspresowa S8 już niebawem będzie krzyżować się i przebiegać pod drogą ekspresową S61. Węzeł zapewni relacje Warszawa – Białystok – Łomża. Skrzyżowanie drogi ekspresowej S8 z drogą ekspresową S61 powstaje w formie węzła typu WA „koniczyna”, z elementami łącznic bezpośrednich. Miejsce styku dwóch ekspresowej i budowa przedostatniego odcinka Via Baltiki od Podborza do Śniadowa wchodzi w decydującą fazę. Trochę dłużej potrwa przebudowa 3-kilometrowego odcinka S8.

📢 NIK sprawdziła: Ponad 40 proc. mieszkańców Podlaskiego ciągle nie ma dostępu do szybkiego internetu

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej Województwa Podlaskiego wybudowana za 251 mln zł ciągle nie jest w pełni wykorzystywana. W efekcie prawie 43 proc. budynków mieszkalnych na terenie województwa nie ma dostępu do szybkiego Internetu. Taki jest wyniki kontroli, którą przeprowadziła białostocka Delegatura Najwyższej Izby Kontroli.

📢 "Bezpieczny jednoślad" w Podlaskiem. Policja skontrolowała 409 kierowców jednośladów, ujawniając 281 wykroczeń!

W trosce o bezpieczeństwo między innymi rowerzystów i motocyklistów podlascy policjanci ruchu drogowego rozpoczęli weekend akcją "Bezpieczny jednoślad". Mundurowi przyglądali się zachowaniu kierowców jednośladów, sprawdzali także wymagane wyposażenie roweru oraz stan techniczny pojazdów.

📢 Dzień Budowlańca 25.09.2023. Najlepsze memy o budowlańcach. Zobacz zdjęcia, gify i obrazki z prac budowlanych

Dzień Budowlańca to święto o długich tradycjach, wywodzące się jeszcze z czasów przedwojennych. 25 września podczas centralnych obchodów spotykają się przedstawiciele z całej branży. Z tej okazji wybraliśmy najnowsze memy o budowlańcach, które w sieci robią furorę. Dlaczego? Chyba każdy z Was spotkał się z jakimś niekompetentnym pracownikiem budowy. Przedstawiamy Wam ekstremalne przypadki!

📢 Jacek Sasin na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. W otoczeniu podlaskich polityków PiS. Mówili o inwestycjach strategicznych w regionie.

Budowa S19, czyli drogi Via Carpatia, bliski finał prac na S61, czyli trasie Via Baltica, modernizacja linii kolejowej Rail Baltica, elektryfikacja linii przez Sokółkę, Augustów do Suwałk - o tych między innymi inwestycjach mówił w poniedziałek 25 września minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej podlaskich kandydatów PiS do Sejmu zorganizowanej na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej 1 w Białymstoku

📢 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Starcie rewelacji Ekstraklasy w Pucharze Polski. TRANSMISJA TV NA ŻYWO!

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Czas na początek walki o Puchar Polski. Kibice na prawdziwy hit nie musieli długo czekać. Już w I rundzie los zetknął ze sobą rewelacje Ekstraklasy. Te drużyny zajmują odpowiednio czwarte i pierwsze miejsce. Dziś stawką nie są jednak ligowe punkty, lecz awans do 1/8 finału krajowych rozgrywek. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia - Śląsk na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 21:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

📢 XXVII Koncert Białostockich Dni Muzyki Cerkiewnej

22 września o godz. 17.00, w cerkwi Św. Ducha w Białymstoku przy ul. Antoniuk Fabryczny 13, odbył się po raz dwudziesty siódmy koncert Białostockich Dni Muzyki Cerkiewnej.

📢 Co mówi twój dzień urodzenia? Sprawdź, w jakim dniu przyszłaś na świat i dowiedz się, czy jesteś leniuchem, marzycielką, a może optymistką

Data urodzenia mówi nam bardzo dużo o nas samych. Podobnie jest z dniem tygodnia. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o swoich cechach charakteru, poznać słabe i mocne strony, a nawet rozszyfrować swoją przyszłość. Każdy dzień tygodnia ma przypisaną planetę – podobno to właśnie ich energia decyduje, jacy jesteśmy.

📢 Czarodziejki i kusicielki – magiczne polskie siatkarki lecą na podbój Paryża [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polskich siatkarek w pięknym stylu zapewniła sobie udział w igrzyskach olimpjskich Paryż 2024. Biało-Czerwone podczas turnieju kwalifikacyjnego w łódzkiej Atlas Arenie z siedmiu meczów wygrały sześć, zaliczając jedną wpadkę z drużyną Tajlandii (2:3), i z pierwszego miejsca awansowały do przyszłorocznego turnieju olimpijskiego.

📢 Fortuna Puchar Polski: Będzie się działo w Białymstoku! Jagiellonia II - Korona Kielce, Jagiellonia - Śląsk Wrocław

Jeszcze nigdy kibice piłkarscy w Białymstoku nie mieli okazji, by jednego dnia zobaczyć w swoim mieście w akcji aż trzy drużyny ekstraklasowe, a tak będzie we wtorek - 26 września. W meczach Fortuna Pucharu Polski trzecioligowe rezerwy Jagiellonii Białystok zmierzą się z Koroną Kielce, a pierwszy zespół Jagi spotka się z liderem PKO Ekstraklasy - Śląskiem Wrocław.

📢 PUPIL ROKU Ważne informacje dla właścicieli zwierzaków zgłoszonych do naszej akcji

Oto kilka ważnych informacji, które pomogą Tobie zdobyć jak najwięcej głosów dla Twojego zwierzaka w akcji PUPIL ROKU.

📢 Piłka nożna. Białostocki arbiter piłkarski Łukasz Kuźma został sędzią międzynarodowym

Łukasz Kuźma z Białegostoku znalazł się na liście sędziów międzynarodowych na rok 2024. Taką decyzję podjął Polski Związek Piłki Nożnej. To ogromny sukces młodego, bo zaledwie 32-letniego arbitra ze stolicy Podlasia, który w PKO Ekstraklasie debiutował w 2020 roku.

📢 Nie żyje niedźwiedź Grześ - pupil z białostockiego Akcent ZOO

Smutne informacje w poniedziałek rano przekazali pracownicy białostockiego Akcent ZOO. Nie żyje niedźwiedź Grześ, który był pupilem ogrodu zoologicznego.

📢 19 najbardziej niezwykłych miejsc w Niemczech. Cuda przyrody, miejsca UNESCO, pomysły na weekendowe wycieczki i urlopy

Niemcy są pełne niesamowitych miejsc, unikalnych i tak pięknych, że gdy raz się je odwiedzi, marzy się o powrocie. To zarówno prawdziwe cuda przyrody, światowej sławy zabytki z listy UNESCO, jak i niesamowite wiszące mosty w górach, malownicze zamki, urokliwe miasteczka, a nawet miejsca zaskakujące i zabawne, jak np. najwyżej położona w Niemczech piwiarnia. Zebraliśmy dla was 19 najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Niemczech w sam raz na weekend czy urlop. Sprawdźcie, jakie cuda można zobaczyć u naszych sąsiadów, całkiem niedaleko Polski.

📢 Kolejna konferencja z cyklu Symposium Branicianum dobiegła końca. Przez kilka dni dyskutowano o kobietach w Rzeczypospolitej w XVIII wieku

Druga konferencja z cyklu Symposium Branicianum o tytule Elżbiety, Ludwiki, Izabele – Kobiety w przestrzeni publicznej i prywatnej w Rzeczypospolitej XVIII wieku dobiegła końca. Jej celem było zwrócenie uwagi na wszechstronną działalność kobiet wywodzących się z różnorodnych grup społecznych bez względu na przypisane płciom role i sfery działalności.

📢 Rolnicy. Podlasie. Monika z Pokaniewa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Pokaniewo na dożynkach prezydenckich

W Warszawie podczas dożynek prezydenckich rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Województwo podlaskie reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Magnolia, gdzie prężnie działa bohaterka serialu Rolnicy. Podlasie - Monika Cieślik z Pokaniewa.

📢 Renault uderzył w drzewo. Kierowca w szpitalu

W poniedziałek rano miał miejsce wypadek na drodze między Hajnówką, a miejscowością Chytra. Jedna osoba została poszkodowana

📢 Deweloper wygrał z Miastem Białystok sprawę o naruszenie RODO. Ale zapowiada apelację. Chodzi o wysokość odszkodowania

Białostocki deweloper zapowiada odwołanie od wyroku sądu, który uznał, że miasto naruszyło dane osobowe przedsiębiorcy. I przyznał mu 20 tys. zł odszkodowania. To dziesięć razy mniej niż domagał się biznesmen. Sprawa dotyczy budowy bloku na osiedlu Bojary. Przy prezentacji danych inwestycji urzędnicy nie zachowali się adekwatnie do zasad RODO.

📢 Parada Branickich w Białymstoku. Widowisko historyczne na cześć zwycięskiej bitwy pod Wiedniem z udziałem podlaskich wojsk

W 1683 r. Stefan Mikołaj Branicki walczył pod Wiedniem. Po bitwie na czele własnej chorągwi husarskiej, wjechał do Białegostoku. By uczcić pamięć o tych wydarzeniach, w niedzielę (24.09) ulicami miasta przejechali husarze z Podlaskiej Chorągwi Husarskiej. Witał ich tłum białostoczan. Były też inscenizacje, spotkanie z rekonstruktorami, pokazy łuczników konnych, prezentacja szermierzy i inne atrakcje dla całych rodzin.

📢 Nowy dworzec kolejowy w Łapach. Miasto oficjalnie przekazało działkę PKP. Wkrótce może ruszyć budowa

Ma być wzniesiony od podstaw, proekologiczny, bezpieczny, dostosowany do potrzeb pasażerów, nowoczesny, ale elewacją nawiązywać do czasów carskich. W niedzielę (24.09) burmistrz Łap oficjalnie podpisał ze spółką PKP porozumienie na przekazanie działki pod budowę nowego dworca kolejowego.

📢 Maja Krzyżewska z Suwalszczyzny jedzie do Nicei! Będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior 2023

Za nami niedzielny finał programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei.

📢 Nowy przetarg AMW - wrzesień 2023. Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje samochody oraz wyposażenie warsztatu

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła do przetargu auta i sprzęt warsztatowy. Przetarg planowany jest pod koniec września 2023 roku, dlatego warto się śpieszyć z oglądaniem. Aukcje AMW to gratka nie tylko dla fanów wojskowej motoryzacji, czy kolekcjonerów. Tu znajdziesz przedmioty, które z pewnością przypadną do gustu każdego mężczyzny. Zobacz, co wyprzedaje Wojsko Polskie.

📢 Dzień Jedności Rolniczej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Zobacz relację

Podlascy rolnicy modlili się wspólnie dziękując za tegoroczne plony. W niedzielę (24.09) w sanktuarium w Świętej Wodzie odbyły się obchody Dnia Jedności Rolniczej. Uroczystą mszę św. dziękczynną odprawił abp. Józef Guzdek. Wśród zgromadzonych byli gospodarze z regionu, przedstawiciele kółek rolniczych, kół gospodyń wiejskich oraz podlascy samorządowcy.

📢 27. Cross Trzeźwości w Suchowoli. Pobiegli młodsi i starsi

XXVII Cross Trzeźwości w Suchowoli to jedna z najstarszych imprez biegowych w województwie podlaskim.

📢 Mielnik. Akcja "Łańcuch poparcia" dla służb mundurowych oraz koncert "Murem za polskim mundurem"

Uczestnicy akcji "Łańcuch poparcia" w Mielniku nad Bugiem (Podlaskie) na znak solidarności ze służbami mundurowymi strzegącymi polskiej granicy, trzymali w rękach biało-czerwoną flagę Polski o długości wielu setek metrów.

📢 130 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, w otoczeniu najbliższych, złożyło przysięgę w Czarnej Białostockiej

Około 130 ochotników złożyło w sobotę, 23 września w Czarnej Bialostokiej przysięgę wojskową. To żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego im. gen. Nikodema Sulika. W uroczystości wzięli udział m.in. wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz poseł Jarosław Zieliński.

📢 III białostocki Marsz Równości przeszedł ulicami miasta. W wydarzeniu wzięło udział około 700 osób. Zobacz zdjęcia

W sobotę 23 września ulicami Białegostoku przemaszerował III Marsz Równości. W wydarzeniu wzięło udział 700 osób. Pierwotna trasa marszu uległa zmianie ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Osoby biorące udział w marszu domagali się równych praw dla wszystkich. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Tęczowy Białystok.

📢 Wszystko pasuje koszmarnie! Faszyn from Raszyn, czyli modowe wpadki Polaków. Oto moda wprost z polskich ulic

Poznajcie kreatorów mody z polskich ulic. To wydarzyło się naprawdę. Tak ubrani ludzie rzeczywiście przechadzali się po naszych ulicach. Niewiarygodne!

📢 III Marsz Równości w Białymstoku. Tęczowa parada przeszła ulicami miasta. W trakcie pochodu zmieniono jego trasę

III białostocki Marsz Równości przeszedł ulicami miasta. Jego uczestnicy walczą o równość małżeńską w Polsce, a także o równe prawa dla osób LGBT+. Poprzednie happeningi wywoływały wiele emocji. Tegoroczny wyruszył z parku im. Jadwigi Dziekońskiej i dotarł bez incydentów, choć zmienioną trasą do ul. Piastowskiej. Jego organizatorem był Tęczowy Białystok.

📢 Zielona Granica. Agnieszka Holland w kinie Forum. Jedni protestują, drudzy biją brawo

Tłumy białostoczan przyszły w piątkowy (22.09) wieczór pod białostockie kino Forum. Większość osób przyszła na premierę filmu Agnieszki Holland Zielona Granica i na spotkanie z reżyserką. Ale byli i tacy, którzy protestowali.

📢 Tak szare myszki zmieniają się w księżniczki! Zobacz zdjęcia kobiet przed i po...

Dobry makijaż to potęga. Czasem wystarczy dosłownie chwila pracy z kosmetykami by totalnie odmienić naszą twarz. Udany makijaż jest w stanie zamaskować wszelkie niedostatki urody. Doskonale to widać na tych zdjęciach, efekty po użyciu podkładu pudru i szminki mogą niejednego zdziwić! To naprawdę spektakularne metamorfozy.

📢 Stypendia prezydenta Białegostoku. Wyróżnionych zostało ponad dwustu pięćdziesięciu uczniów. Oto najzdolniejsi młodzi białostoczanie

Za wyniki w nauce, innowacje i działalność artystyczną. Prawie 280 najzdolniejszych uczniów i absolwentów z białostockich szkół otrzymało stypendium od prezydenta miasta. Wśród nich są laureaci konkursów, turniejów, olimpiad i autorzy innowacyjnych pomysłów. Wartość przyznanego wsparcia finansowego wynosi łącznie ok. 587 tys. zł

📢 Rowerzystka potrącona na przejeździe rowerowym. Koszmarny wypadek na Kopernika w Białymstoku. Nagranie z wypadku, które rozwiewa wątpliwości

W internecie pojawiło się nagranie wypadku sprzed kilku dni, podczas którego rowerzystka została potrącona na przejeździe rowerowym przez ulicę Kopernika w Białymstoku. Wiadomo już kto zawinił w tym zdarzeniu. Uwaga! Wideo dla osób o mocnych nerwach.

📢 Kawasaki, Mercedes i kajak do kupienia w podlaskiej skarbówce. To okazje na ciekawy sprzęt

W Urzędach Skarbowych z województwa podlaskiego ogłoszono kolejne licytacje. Między innymi można kupić ciekawe auto, atrakcyjny motocykl i kajak.

📢 Tragiczny wypadek w Jeziorkach. Nie żyją kierowca i kilkuletnia dziewczynka

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku.

📢 Protest wicemarszałka Sebastiana Łukaszewicza. W kinie Helios w galerii Alfa w Białymstoku. Tuż przed emisją filmu "Zielona granica"

Do Putina, do Putina - takimi okrzykami grupa protestujących powitała w piątek [22.09.2023] po południu Agnieszkę Holland tuż przed emisją jej filmu "Zielona granica" w kinie Helios w galerii Alfa w Białymstoku. Przyszli z wielkim banerem stylizowanym na bilet rosyjskich linii lotniczych. Trzymał go wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz. Do protestu reżyserka odniosła się podczas spotkania z publicznością.

📢 Porannego Targi Mieszkaniowe. Popularne wydarzenie poświęcone branży mieszkaniowej. Zobacz zdjęcia

W piątek rozpoczęła się kolejna edycja Targów Mieszkaniowych Porannego. Impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Na przybyłe osoby czeka bogata oferta 12 wystawców. Targi zlokalizowane są w budynku Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Białymstoku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 2. Targi Mieszkaniowe potrwają do soboty do godz. 16.00.

📢 XXXI rocznica przeniesienia relikwii św. Gabriela Zabłudowskiego z Grodna do Białegostoku. Uroczystości w soborze św. Mikołaja

W katedrze św. Mikołaja w Białymstoku zakończyły się dzisiaj (22.09) dwudniowe cerkiewne uroczystości związane z 31. rocznicą przeniesienia tam z Grodna na Białorusi relikwii Męczennika Gabriela, świętego Ziemi Białostockiej i patrona prawosławnej młodzieży.

📢 Szymon Hołownia na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Apelował o zaprzestanie kłótni. I pójście trzecią drogą

Sprawy związane z bezpieczeństwem, obronnością, relacjami z Ukrainą poruszył Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Lider Polski 2050 odniósł się też do filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".

📢 Tak jeździło się do pracy i szkoły 30 lat temu. Pamiętacie Autosany, Jelcze i Ikarusy?

Były głośne, niewygodne, smrodziły spalinami na potęgę, a mimo wszystko wiele osób wspomina stare Autosany, Ikarusy czy Jelcze z rozrzewnieniem. Zobaczcie, jak bardzo zmieniła się komunikacja międzymiastowa i miejska na przestrzeni lat.

📢 Odkryj najlepsze gabinety stomatologiczne w Podlaskiem. Uśmiechaj się z radością i bez obaw. Przed wami czołówka regionu

Świetnych stomatologów w Podlaskiem nie brakuje. Z nimi bez obaw zadbasz o swoje zęby, uśmiech i pewność siebie. Przed wami najlepiej oceniani dentyści w województwie podlaskim, którzy odznaczają się jakością usługi, wykształceniem i podejściem do pacjenta. Sprawdź, gdzie w regionie znajdziesz prawdziwych fachowców.

📢 5 lat Polskiej Strefy Inwestycji. Jak rządowe wsparcie wpłynęło na rozwój podlaskich firm? Obejrzyj debatę!

W tym roku Polska Strefa Inwestycji obchodzi jubileusz pięciolecia funkcjonowania. W 2018 roku Sejm uchwalił ustawę o wspieraniu nowych inwestycji, która dała możliwość uzyskania zwolnienia podatkowego, w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej również poza obszarami specjalnych stref ekonomicznych. Uczestnicy naszej debaty przekonują, że dzięki rządowemu programowi Polska Strefa Inwestycji podlaskie firmy stają się konkurencyjne za granicą. Powstają wysoko płatne miejsca pracy dla fachowców, a przedsiębiorcy mają środki na robotyzację i automatyzację w swoich firmach.

📢 Filmowcy sięgnęli po podlaską legendę. Zatopiona wieś zainspirowała ich do stworzenia kryminału „Tajemnica Łuki”

W województwie podlaskim powstają zdjęcia do filmu "Tajemnica Łuki". Będzie morderstwo, poszukiwanie zatopionego skarbu, trochę historii i sporo miłości.

📢 Wypadek na Kopernika w Białymstoku. Rowerzystka i kierowca renault trafili do szpitala

Groźny wypadek na ulicy Kopernika w pobliżu tunelu Nila w Białymstoku. Zderzyły się renault, rower i skoda. Dwie osoby zostały ranne. Policja kierowała ruchem.

📢 Najlepsi producenci wędlin z województwa podlaskiego. Gdzie kupić wyśmienitą kiełbasę, czy szynkę?

Tradycyjne wyroby kulinarne z województwa podlaskiego, w tym także wędliny, są znane w całej Polsce. Tworzone według tradycyjnych, rodzinnych receptur zaspokajają gusta najwybredniejszych smakoszy. Przedstawiamy producentów wędlin z województwa podlaskiego, którzy spełniają wszystkie rygorystyczne normy, posiadają certyfikaty, a przede wszystkim mają smaczne produkty.

📢 Pronar i SaMASZ mają problemy, ale postępują inaczej. Pracownicy walczą o swoje prawa

Pronar Narew, ograniczając produkcję, wprowadził trzydniowy tydzień pracy. Pracownicy przez dwa dni mieli mieć urlop bezpłatny, ale… musieli przyjść do pracy. Ostatecznie wymiar obowiązkowego wolnego zmniejszono do jednego dnia.

📢 Droga S16. Przetarg na budowę odcinka Krynice-Knyszyn. To trasa Via Carpatia na północny- zachód od Białegostoku

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy odcinka S16 Knyszyn – Krynice. Ten niespełna 9-kilometrowy fragment trasy połączy w przyszłości drogi ekspresowe S16 i S19 w rejonie Białegostoku (na północny-zachód od miasta). Program Inwestycyjny na ten odcinek uzgodniono 19 lipca 2023 r.

📢 Wesele w największej stodole weselnej w kraju: Ślub Natalii Mancewicz. Siostra Miss Polonii wyszła za mąż równo cztery lata temu! (zdjęcia)

Równo cztery lata temu para powiedziała sakramentalne tak w kościele w Turośni Kościelnej, po czym przenieśli się do ekskluzywnej stodoły, wybudowanej specjalnie na tę okazję w Majątku Howieny w Pomigaczach. Tam odbyło się wesele Natalii Mancewicz.

📢 PUPIL ROKU Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze przesłać zdjęcie swojego pupila lub zgłosić do nagrody weterynarza lub groomera

Masz psa, kota albo inne zwierzątko domowe? Twój pupil może trafić na strony pięknego albumu prezentującego najpiękniejsze zwierzaki z całej Polski! Ty możesz zdobyć atrakcyjne nagrody i zaproszenie na sesję zdjęciową - oczywiście z ukochanym pupilem. W ramach naszej akcji posiadacze zwierząt domowych wybiorą także najlepszych weterynarzy i groomerów oraz sklepy zoologiczne.

📢 Matka niepełnosprawnego chłopca wygrała w sądzie z burmistrzem Michałowa

Mieszkanka Michałowa mówi o dyskryminacji, a władze gminy, że kobieta domaga się specjalnych względów. Burmistrz odmówił zapewnienia bezpłatnego transportu niepełnosprawnego syna Katarzyny Luszewskiej do szkoły specjalnej w Białymstoku. Matka złożyła skargę do sądu administracyjnego i sprawę wygrała.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje sprzęt rolniczy. Do kupienia są m.in. ciągniki Ursusy i przyczepy. Prawdziwe okazje dla rolników

Zainteresowani zakupem sprzętu rolniczego mogą znowu liczyć na przetargi w Agencji Mienia Wojskowego. Armia wyprzedaje jesienią sprzęt, który może być przydatny rolnikom. W najnowszych przetargach AMW do kupienia są między innymi ciągniki Ursusy, a także przyczepy transportowe

📢 Wybory parlamentarne 2023. Poznaliśmy pełną listę kandydatów PiS w województwie podlaskim

W sobotę (2.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się prezentacja pełnej listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. "Jedynką" jest Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Kto jeszcze znalazł się na liście? Jakich znanych nazwisk zabrakło?

📢 Nowy przystanek PKP w Białymstoku. Został wybudowany na Zielonych Wzgórzach. Powstał w ramach trasy Rail Baltica

Od niedzieli 3 września zmienia się rozkład jazdy PKP. Ale nie tylko. Uruchomiony zostanie też nowy przystanek Białystok Zielone Wzgórza. Powstał w ramach budowy trasy kolejowej Rail Baltica. Będą na nim zatrzymywać się pociągi z i do Czeremchy, Ełku i Warszawy. Zarówno regionalne, jak i krajowe.

📢 Budowa drogi S61 Śniadowo-Podborze. Połączy się z trasą S8 Białystok-Warszawa. Fragment Via Baltica ma być gotowy jesienią

Od wtorku 5 września drogowcy planują wprowadzić tymczasową organizację ruchu na czas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 627. Powód: budowa elementów dróg, sygnalizacji oraz elementów WD-1/S8. Inwestycje są prowadzone w ramach szerszego zadania, czyli budowy drogi S61 Śniadowo-Podborze. Obejmuje ono także przebudowę ponad 3 kilometrowego fragmentu trasy S8 Białystok-Warszawa w rejonie Ostrowi Mazowieckiej.

📢 Ten szpital leczył setki tysięcy chorych. Zobacz unikalne, stare zdjęcia ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy! (GALERIA)

Szpital psychiatryczny w Choroszczy istnieje już ponad 90 lat. Aby przypomnieć, jak wyglądał on na przestrzeni dziesięcioleci, prezentujemy bogatą galerię unikalnych zdjęć, które zachowały się w archiwach szpitala. Są na nich pracownicy, pacjenci oraz założyciele placówki.

📢 HIPOKRATES 2023 Wybierz pracowników roku ochrony zdrowia - głosowanie rozpoczęte. Możesz jeszcze zgłosić swoich kandydatów do nagród.

We wtorek, 12 września rozpoczęło się głosowanie w wielkim plebiscycie, w którym pracowników ochrony zdrowia zgłaszają do nagród pacjenci. Sprawdź, kto znalazł się na liście nominowanych. Wciąż możesz zgłosić swoich kandydatów do zaszczytnych tytułów. Plebiscyt prowadzony jest pod patronatem NFZ, a patronem finałowej gali zostało Ministerstwo Zdrowia.

📢 Tu dzieci się nie nudzą! TOP 50 atrakcji dla najmłodszych w woj. podlaskim w wakacje

Zobaczcie nasz subiektywny wybór 50 najciekawszych miejsc na wycieczkę z rodziną. Staraliśmy się by propozycje były jak najbardziej zróżnicowane. Niektóre atrakcje można odwiedzić mając zaledwie kilka godzin wolnego czasu, a niektóre wymagają poświęcenia całego dnia.

📢 Rolnicy. Podlasie. Monika z Pokaniewa jest ulubiennicą fanów serialu. Piękna rolniczka uwielbia zaskakiwać na ekranie

Monika Cieślik z Pokaniewa (powiat siemiatycki) to jedna z najsympatyczniejszych bohaterek serialu Rolnicy. Podlasie. Kobieta lubi zaskakiwać - w sieci często pokazuje zdjęcia ze swoich przemian. Metamorfozy podobają się fanom, a sama bohaterka zyskuje coraz większą popularność.

📢 Rolnik szuka żony. Michał i Adrianna wzięli ślub. Tak wyglądało ich wesele. Zobaczcie zdjęcia z kościoła i sali balowej

Ślub Adrianny i Michała z programu "Rolnik szuka żony" odbył się w województwie podlaskim, w kościele pw. św. Anny w miejscowości Rutki-Kossaki. Natomiast na wesele zaproszono ponad dwustu gości do Domu Weselnego Eliot. Młoda Para zachwyciła wszystkich. A na wesele pojechała karetą.

📢 Jak kupić czołg lub transporter opancerzony? Ciężarówki, terenówki, łodzie i samoloty prosto od wojska. Zobacz zdjęcia

Jak kupić czołg, transporter lub ciężarówkę wojskową? Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje pojazdy opancerzone, łodzie, a nawet samoloty. Zobacz jaki militarny sprzęt można kupić od polskiej armii. Przed zakupem trzeba jednak spełnić pewne warunki. Sprawdź jakie!

📢 Droga S61. Budowa mostu na odcinku Łomża Zachód-Kolno. To obwodnica Łomży i fragment trasy Via Baltica

1200 metrowy most, 46 podpór. Drogowcy wznoszą przeprawę nie tylko przez rzekę, ale i dolinę Narwi. Powstaje w ramach budowy odcinka trasy ekspresowej S61 Łomża Zachód-Kolno.

📢 Zamiast przejazdu kolejowego na ul. Popiełuszki będzie wiadukt. Powstanie w ramach budowy trasy Rail Baltica.

Co prawda prace przy przebudowie stacji PKP Białystok mają się zakończył w przyszłym roku, ale białostoczanie już powinni szykować się na kolejne utrudnienia. Zwłaszcza mieszkający w zachodniej części Białegostoku. PKP PLK przymierza się do remontu kolejnego odcinka Rail Baltiki przebiegającej w kierunku Ełku. W ramach inwestycji powstanie wiadukt kolejowy w miejscu obecnego przejazdu na ul. Popiełuszki.

📢 Rolnik szuka żony 10. Poznaliśmy uczestników 10. edycji programu TVP

W niedzielę Telewizja Polska wyemitowała zerowy odcinek serii „Rolnik szuka żony” z wizytówkami rolniczek i rolników do których chętni mogą już wysyłać listy. Prowadzącą program będzie Marta Manowska. Emisja 0 odcinka w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 21:20 w TVP1.

📢 Nowa inwestycja na biznesowej mapie Białegostoku. Powstaje Park Handlowy Starosielce. Wkrótce otwarcie Lidla

30 marca nastąpi otwarcie Lidla. Sklep został wykonany w najnowszym standardzie i największym formacie sieci. Sala sprzedaży będzie miała 1800 m2. Budynek będzie częścią większego projektu przy ulicy Popiełuszki.

📢 Studniówka VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Maturzyści bawili się w Dworku Czarneckiego

W piątek (10 lutego) uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku bawili się na swoim balu maturalnym. Wejdź w galerię i zobacz, co działo się w Dworku Czarneckiego.

📢 Rolnicy. Podlasie. Oto bohaterki serialu. W telewizji takich ich nie zobaczycie

Serial Rolnicy. Podlasie pokazuje losy kilku rodzin rolników na Podlasiu. Fani produkcji telewizji Focus TV bardzo polubili bohaterki serialu. W tym artykule pokażemy rolniczki trochę z innej strony.

📢 Finaliści Mister Podlasia 2021. Oni powalczą o tytuł

Prezentujemy 16 finalistów konkursu Mister Podlasia 2021. Który z nich otrzyma ten tytuł, okaże się już za dwa tygodnie.
Gala konkursu odbędzie się w piątek, 2 lipca, w sali kina Forum w Białostockim Ośrodku Kultury.

📢 Smoleńsk: Zdjęcia z katastrofy. Drastyczne (+18)

Smoleńsk: Zdjęcia z katastrofy. Uwaga, niektóre mogą być drastyczne.

📢 Akcent ZOO Białystok. Niedźwiedzica Jola nie żyje. Grześ został sam (zdjęcia)

Niedźwiedzica Jola nie żyje. Białostocki Akcent ZOO stracił jedną z największych i najbardziej lubianych atrakcji. Internauci dodają swoje zdjęcia

📢 Dzień bez stanika 2020: Zdjęcia dziewczyn bez biustonoszów. Zobacz, jak świętują kobiety [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dzień bez stanika wypada 30 maja, ale niektórzy świętują go także 9 maja. To jedno z najbardziej nietypowych świąt obchodzonych na całym świecie. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną galerię zdjęć kobiet bez staników.

📢 Studniówka 2020. Maturzyści z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach szaleli na parkiecie (zdjęcia)

W piątek (17 stycznia) w sali bankietowej Astoria odbyła się studniówka uczniów z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

📢 Plebiscyt ważna informacja - Limity w głosowaniu za pomocą SMS-ów

Od 12 grudnia 2018 r., w związku z wejściem w życie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, zmienił się sposób korzystania z usług Premium, w tym SMS-ów za pomocą których można oddawać głosy w plebiscycie. Przeczytaj ważną informację.

📢 Arcybiskup Stanisław Szymecki w szpitalu. Metropolita Tadeusz Wojda prosi o modlitwę za hierarchę [ZDJĘCIA]

Arcybiskup senior Stanisław Szymecki trafił do szpitala. O modlitwę za jego zdrowie prosi metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Białostocki Arcybiskup Senior jest jednym z najstarszych hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce.

ZOBACZ KONIECZNIE

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie