Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebieg aut w największych miastach Polski. Które miejsce zajął Białystok? Zobacz ranking! [20.11.2020]

OPRAC.: PZA
Przeciętny samochód przemierzający ulice Białegostoku ma na liczniku średnio niemal 182 tys. km. To najlepszy wynik w całym województwie podlaskim – za Białymstokiem uplasowały się Łomża i Suwałki. Od stolicy Polski, która jest liderem zestawienia, Białystok dzieli różnica wyniku na poziomie 23 tys. km.
Przeciętny samochód przemierzający ulice Białegostoku ma na liczniku średnio niemal 182 tys. km. To najlepszy wynik w całym województwie podlaskim – za Białymstokiem uplasowały się Łomża i Suwałki. Od stolicy Polski, która jest liderem zestawienia, Białystok dzieli różnica wyniku na poziomie 23 tys. km. pixabay/olx
Przeciętny samochód przemierzający ulice Białegostoku ma na liczniku średnio niemal 182 tys. km. To najlepszy wynik w całym województwie podlaskim – za Białymstokiem uplasowały się Łomża i Suwałki. Od stolicy Polski, która jest liderem zestawienia, Białystok dzieli różnica wyniku na poziomie 23 tys. km.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Które miejsce zajął Białystok? Sprawdź!

Podlaskie w drugiej połowie zestawienia

Województwo podlaskie znalazło się na 10. miejscu w rankingu. Pojazdy z tego województwa od wyjazdu z fabryki przejechały średnio 199 tys. km. To o 1 tys. km więcej od samochodów z województwa kujawsko-pomorskiego i o 2 tys. km więcej od aut z pomorskiego. Niżej w rankingu uplasowały się m.in. województwa: opolskie, zachodniopomorskie i świętokrzyskie, w których średni przebieg pojazdu to ok. 200 tys. km. Najlepiej w zestawieniu rankomat.pl wypada Małopolska. Przeciętne auto z województwa małopolskiego przejechało do tej pory 177 tys. km. W województwie mazowieckim ta wartość jest większa o 4 tys. km, a w śląskim i wielkopolskim o 6 tys. km. Największy średni przebieg swoich samochodów deklarują kierowcy z województw lubuskiego (206 tys. km), lubelskiego (207 tys. km) i warmińsko-mazurskiego (210 tys. km). To jednocześnie 3 województwa, w których średni przebieg auta przekracza 200 tys. km.

Przejść dla pieszych będzie mniej?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny