Pronar Zeto przegrał z Centrostalem 1:3 (wideo)

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 085 74895 34
Akademiczki były tylko tłem dla dobrze grających rywalek, które zagrały bardziej dojrzale i wygrały zasłużenie. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok przegrał z Centrostalem Bydgoszcz 1:3.

Ile mieliśmy własnych błędów? Nie wiem, jeszcze nie liczyłem, ale chyba ze sto - złościł się po meczu Dariusz Luks, trener białostoczanek.

Pierwszy set nie zwiastował jeszcze zdecydowanej porażki akademiczek. Walka toczyła się punkt za punkt do stanu 22, ale więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki i to one objęły prowadzenie.

- Pierwsza partia była bardzo zacięta i ekipa z Białegostoku zagrała w niej naprawdę nieźle - ocenia Piotr Makowski, trener Centrostalu.

To była żenada

W drugim secie przewaga przyjezdnych była już bardzo wyraźna. Białostoczanki nie potrafiły odrzucić rywalek zagrywką, mało tego, co drugi serwis wychodził w aut, albo wpadał w siatkę.

- Nasza zagrywka to nie była tragedia, to była żenada - mówi Luks.

Podlasianki przegrały drugą odsłonę do 19, a w kolejnej grały niewiele lepiej. Wydawało się, że potyczka skończy się w trzech krótkich setach, ale niespodziewanie rywalki stanęły i akademiczki zaczęły zdobywać punkty.

Podały nam rękę

Przy stanie 22:18 dla rywalek weszła na parkiet rezerwowa Katarina Truchanova, która dwa razy zablokowała przeciwniczki i wysoka przewaga zaczęła topnieć. Niemożliwe stało się faktem i gospodynie wygrały do 22.

- Podaliśmy rywalkom rękę, bo powinniśmy wygrać tę partię - komentuje Makowski.
Pomocna dłoń niestety, została zabrana w kolejnym secie, bo ekipa znad Brdy przestałą popełniać błędy i pewnie wygrała do 15.

Wyniki 6. kolejki
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Centrostal Bydgoszcz 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 15:25).
Pronar Zeto Astwa: Karczmarzewska, Mieszała, Walawender, Koczorowska, Muhlsteinova, Źebrowska, Saad (libero) oraz Manikowska, Szeszko, Gierak, Truchanova, Kalinowska.
Centrostal: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Zielińska, Kuligowska, Smak, Wysocka (libero) oraz Naczk, Gordiejewa, Nowakowska, Kasprzyk.
Gwardia Wrocław - Stal Mielec 2:3, Muszynianka Muszyna - Gedania Żukowo 3:0, Calisia Kalisz - Aluprof Bielsko-Biała 1:3.
Mecz: Farmutil Piła - MKS Dąbrowa Górnicza - zostanie rozegrany dzisiaj.

Program 7. kolejki
29-30 listopada: Stal - Pronar Zeto Astwa, Muszynianka - Centrostal, Gedania - Farmutil, Aluprof - Gwardia. Mecz: Dąbrowa - Calisia - zostanie rozegrany 3 grudnia.