Pronar przegrał, Ślepsk wygrał

Wojciech Drażba, Sylwia Kowalczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Od zwycięstwa w tie-breaku siatkarze Ślepska rozpoczęli występy w hali OSiR. Kompletowi publiczności zafundowali prawdziwy dreszczowiec. Fot. Wojciech Drażba
Ślepsk Suwałki pokonał 3:2 Orła Międzyrzecz, a Pronar Parkiet Hajnówka uległ 0:3 Treflowi Gdańsk w meczach I ligi.

Mocno niezadowoleni kończyli mecz z Orłem siatkarze Ślepska. Po raz pierwszy wystąpili w nowo wyremontowanej hali OSiR i niesieni dopingiem 500 kibiców powinni byli wygrać to spotkanie do zera.

- W trzecim secie zmarnowaliśmy aż cztery meczbole, a w czwartym dwa - narzeka Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Na szczęście nie sprawdziło się porzekadło, że jeśli nie wygrywa się w trzech setach, to się przegrywa w pięciu - dodaje.

Suwalczanie najwidoczniej pokochali pięciosetówki. Tyle rozegrali w trzecim meczu z rzędu. Początkowo wyraźnie górowali nad gośćmi, wśród których brylował Jarosław Stancelewski, były reprezentant Polski. W ekipie gospodarzy wyróżniali się Litwin Jonas Rakickas, Bartosz Krzysiek i Kamil Skrzypkowski. Gdyby suwalczanie mieli więcej doświadczenia, mecz trwałby godzinę z hakiem, a nie ponad dwie. Dzięki dwóm punktom Ślepsk nadal liczy się w walce o bezpieczne utrzymanie.

Zawodnikom Pronaru Parkietu nie udało się tym razem sprawić sensacji i wywalczyć choćby punktu z Treflem.

- Znów zawiodło nas przyjęcie. Oddaliśmy rywalom w tym elemencie 24 punkty - mówi Paweł Blomberg, trener hajnowian. - Robiliśmy, co mogliśmy. Prowadziliśmy wyrównaną grę do połowy setów. Potem popełnialiśmy błędy i było po wszystkim - dodaje.

Gospodarzom brakowało też armaty w ataku. Niestety, do końca sezonu będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Allassane Guindo.

Wyniki 18. kolejki

Pronar Parkiet Hajnówka - Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 20:25, 22:25).
Pronar Parkiet: Tietianiec, Ignaciuk, Żyliński, Wójcik, Sacharewicz, Staniewski, Saczko (libero) oraz Poinc, Skup, Zrajkowski.

Ślepsk Suwałki - Orzeł Międzyrzecz 3:2 (25:19, 25:23, 27:29, 24:26, 16:14)
Ślepsk: Rakickas, Szlejter, Malczewski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Łyczko (libero) oraz Augustynowicz, Gołębski, Dziurkowski, Iwanowicz, Główczyński.

AZS PWSZ Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3:1,
Energetyk Jaworzno - Joker Piła 0:3.

Mecze: Fart Kielce - Morze Bałtyk Szczecin i GTPS Gorzów Wielkopolski - SMS PZPS I Spała zostały przełożone.

Pauzowała: Avia Świdnik.