Pronar Parkiet Hajnówka - Ślepsk Suwałki 0:3 (wideo, zdjęcia)

Sylwia Kowalczyk
Siatkarze z Hajnówki (białe stroje) byli bez szans w meczu ze Ślepskiem
Siatkarze z Hajnówki (białe stroje) byli bez szans w meczu ze Ślepskiem fot. Anatol Chomicz
Ślepsk Suwałki zwyciężył w Hajnówce z Pronarem Parkietem 3:0 w pierwszoligowych derbach Podlasia. - Wygraliśmy zasłużenie - ocenia Adam Aleksandrowicz, trener suwalczan.

Oba zespoły potrzebowały trzech punktów, by liczyć się w walce o ósme miejsce, gwarantujące bezpieczne utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Po triumfie Ślepsk zachował nadzieje, a Pronar Parkiet w play-out będzie musiał walczyć o pozostanie w I lidze.

Przerwy o dyskusje

Mecz zaczął się od zamieszania z ustawieniem w ekipie gospodarzy. Pierwszy set na początku był co chwila przerywany i trwały dyskusje z sędziami.

- To nas wybiło z rytmu. Ta partia była najsłabsza w naszym wykonaniu. Nie graliśmy swojej siatkówki - komentuje trener Aleksandrowicz, w przeszłości zawodnik i szkoleniowiec hajnowskiej ekipy.
Po 35 minutach Ślepsk rozstrzygnął pierwszą odsłonę na swoją korzyść. Gospodarze też mieli okazję, by wygrać, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Od tego momentu mecz już toczył się pod dyktando gości, którzy grali mądrze zagrywką, skutecznie blokiem. Pronar Parkiet tylko na początku setów był w stanie dotrzymać im kroku. Potem zaczynały pojawiać się błędy w przyjęciu, kłopoty z rozegraniem i przewaga gospodarzy wzrastała.

Dajcie święty spokój

Po porażce do 21 w drugiej partii Łukasz Staniewski, kapitan hajnowian, mobilizował jeszcze kolegów.
- Przegraliśmy dwa sety, ale do wygrania są jeszcze trzy - mówił. Niewiele to jednak pomogło, bo trzecia odsłona skończyła się zwycięstwem Ślepska do 18.

- Bardzo chcieliśmy wygrać i cieszę się, że nam się udało - ocenia opiekun suwalczan.

Trener Pronaru Paweł Blomberg nie miał nic do powiedzenia. Nie chciał komentować spotkania i rzucił tylko wściekle do dziennikarzy: Dajcie mi święty spokój.

Wyniki 25. kolejki:
Pronar Parkiet Hajnówka - Ślepsk Suwałki 0:3 (28:30, 21:25, 18:25).
Pronar Parkiet: Zrajkowski, Staniewski, Sacharewicz, Wójcik, Żyliński, Skup, Saczko (libero) oraz Tietianiec, Poinc.
Ślepsk: Malczewski, Szlejter, Rakickas, Rudzewicz, Krzysiek, Skrzypkowski, Łyczko (libero) oraz Augustynowicz, Iwanowicz, Gołębski.
Trefl Gdańsk - Joker Piła 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Orzeł Międzyrzecz 3:1, Avia Świdnik - Fart Kielce 1:3, AZS PWSZ Nysa - Morze Bałtyk Szczecin 3:0, GTPS Gorzów Wielkopolski - Energetyk Jaworzno 3:0.
Pauzowała: SMS PZPS I Spała.

Program 26. kolejki:
27 marca: Ślepsk - Gorzów Wlkp., Morze - Pronar Parkiet, Fart - Nysa, Orzeł - Avia, Joker - Bielsko-Biała.
Mecz rozegrany awansem: Spała - Trefl 1:3.
Pauzuje: Energetyk.