Pronar Parkiet Hajnówka pokonał dotychczasowego lidera II ligi i zajął jego miejsce

Miłosz Karbowski [email protected] tel. 85 748 74 80
Przed meczem z Trójką. Od lewej: Bartosz Małachowski, Marcin Mołs, Maciej Kulis, Artur Żyliński, Bartłomiej Sikorski, Damian Wierzbicki, Bartłomiej Kuźnik, Wojciech Ranecki, Łukasz Piekarski. W kadrze niewidoczni: Daniel Saczko, Kacper Bielicki i Rafał Kuźma. Krystyna Kościewicz
Nie ma lepszej drużyny niż Pronar Parkiet Hajnówka - przynajmniej na razie - w grupie trzeciej drugiej ligi siatkarzy.

Podopieczni Pawła Blomberga pierwszą rundę fazy zasadniczej kończyli spotkaniem u siebie z dotychczasowym liderem, Międzyrzecką Trójką Międzyrzec Podlaski. Wygrali je pewnie 3:1 i przed rewanżami prowadzą w tabeli.

Lepiej jeszcze nie grali

"Traktory" w najważniejszym meczu rundy pokazali najwyższą formę. W dwóch pierwszych partiach zupełnie zdominowali gości. We własnej hali zagrali bardzo dobrze serwisem. W pozostałych elementach prezentowali się równie znakomicie. Wyniki tych odsłon meczu: 25:18 i 25:12 mówią za siebie.

- Jestem zwykle oszczędny w pochwałach, ale muszę przyznać, że to były chyba najlepsze dwa sety z dotychczas rozegranych przez nas w tym sezonie - chwalił swoich podopiecznych trener Pronaru Parkiet Paweł Blomberg.

Niewygodny rywal

Trójka to jednak nie jest drużyna, którą można odprawić po trzech gładkich setach. Hajnowianie, prowadząc 2:0, nie grali już też tak perfekcyjnie jak wcześniej.
- Popełniliśmy trochę błędów. Przeciwnicy to natychmiast wykorzystali. To bardzo niewygodny przeciwnik, świetnie radzi sobie w obronie - relacjonował Blomberg.
Ekipa z Międzyrzeca Podlaskiego triumfowała w trzecim secie 25:21. Gospodarze wciąż mieli szansę na zwycięstwo za trzy punkty. I jej nie zmarnowali.

W czwartym secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Dopiero w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. M. in. dobrymi serwisami popisał się Kacper Bielicki. Tego dnia cała drużyna zasłużyła na słowa uznania.

W połowie drogi

Pronar Parkiet przed sezonem zakładał sobie walkę o jedno z dwóch pierwszych miejsc premiowanych udziałem w turnieju o awans do I ligi. Pierwszym krokiem jest jednak zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki w grupie, a jak wskazuje tabela, kandyduje do niej pięć zespołów. Kwartet zagra w fazie play off, a jedna drużyna zostanie na lodzie. W połowie drogi w najlepszej sytuacji są "Traktory".

- Lekko się odbiliśmy od reszty, ale to na razie niewiele. W tym roku zagramy w Hajnówce jeszcze jedno bardzo ważne spotkane z silnym Caro Rzeczyca, któremu chcemy się zrewanżować za porażkę na inaugurację. Jeśli utrzymamy obecną dyspozycję, na pewno możemy wygrać. Już w styczniu czeka nas natomiast kolejny mecz u siebie, z Żyrardowianką. Gdybyśmy i w nim osiągnęli sukces, mielibyśmy spokojniejszą sytuację w tabeli - zastanawia się Blomberg.

Wyniki 9. kolejki

Pronar Parkiet Hajnówka - Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1 (25:18, 25:12, 21:25, 25:21).

Pronar Parkiet: Sikorski, Ranecki, Saczko, Żyliński, Bielicki, Kuźnik, Piekarski (libero) oraz Małachowski, Wierzbicki.

Centrum Augustów - Zawkrze Mława 3:2 (29:27, 25:22, 23:25, 22:25, 16:14), Caro Rzeczyca - AZS UWM Olsztyn 3:2 (22:25, 25:21, 25:20, 22:25, 15:10), MOS Wola Warszawa - AKS Uniwersytet Łódzki Łódź 3:1 (23:25, 25:12, 27:25, 25:16), Żyrardowianka Żyrardów - Bzura Ozorków 3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:20).

1. PRONAR PARKIET 9 22 24:9
2. Trójka 9 20 23:12
3. AKS UŁ Łódź 9 19 23:13
4. Caro 9 19 21:12
5. AZS UWM 9 19 22:13
6. MOS Wola 9 10 15:21
7. Żyrardowianka 9 9 14:21
8. Centrum 9 9 13:21