Pronar Parkiet Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała 3:1, Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0 (wideo, zdjęcia)

(sk, wdr)
Sebastian Wójcik (z lewej) bez problemów mijał blok ekipy z Bielska-Białej
Sebastian Wójcik (z lewej) bez problemów mijał blok ekipy z Bielska-Białej fot. Anatol Chomicz
Znakomicie spisali się podlascy pierwszoligowcy w 6. kolejce spotkań. Pronar Parkiet Hajnówka przed własną publicznością 3:1 ograł wyżej notowany BBTS Bielsko-Biała. Niespodziankę sprawił Ślepsk Suwałki, który też u siebie wygrał 3:0 z Jokerem Piła.

Hajnowianie już ostatnio, zwyciężając z Treflem Gdańsk, pokazali, że w końcu wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku. W sobotę z BBTS najwięcej kłopotów mieli tylko w trzecim secie, a i tak mogli spotkanie wygrać bez straty partii.

Emocjonująca końcówka

W pierwszej odsłonie podopieczni trenera Pawła Blomberga prowadzili już 20:16, ale rywale zaczęli odrabiać straty i zrobiło się 21:21. W decydującym momencie ciężar gry wziął na siebie Artur Żyliński. Przyjmujący Pronaru Parkietu zdobył cztery punkty z rzędu i zakończył seta.

W drugiej partii po wyrównanym początku hajnowianie dyktowali warunki i zwyciężyli gładko.

Trzeci set od początku nie układał się po myśli hajnowian. Zawodnicy Pronaru Parkietu słabiej przyjmowali, nie kończyli ataków. Podopieczni trenera Blomberga przegrywali 5:9, 6:12. Gospodarzom, dzięki dobrej grze Allassane Guindo, udało się odrobić straty, ale za chwilę popełnili błąd i znów na prowadzeniu byli goście, którzy triumfowali 25:21.

O wyniku decydowała emocjonująca końcówka. Hajnowianie wygrywali 24:22, ale pozwolili rywalom wyrównać. Na szczęście kolejny punkt zdobył Mateusz Sacharewicz, a mecz gospodarze zakończyli blokiem i pierwsza wygrana w sezonie u siebie stała się faktem.

Popis Mariusza Szlejtera

Zadziwiająco skutecznie zagrali przed własną publicznością suwalczanie. Dotychczasowy wicelider z Piły klasę pokazywał tylko w pierwszym, najbardziej wyrównanym secie.

- Nie mnie oceniać grę rywala, ale Joker popełnił dużo błędów własnych - mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Mój zespół tym razem ich się ustrzegł. Bardzo dobrze zagraliśmy w przyjęciu, stąd zasłużone zwycięstwo.

Wygrana w pierwszej partii mocno zmotywowała gospodarzy. W dwóch następnych, po atakach Kamila Skrzypkowskiego, Bartosza Krzyśka i Łukasza Rudzewicza obejmowali wysokie prowadzenie, którego już nie oddawali. Suwalczanie nareszcie wytrzymali psychicznie końcówki. Brylował w nich Mariusz Szlejter, który brał na siebie odpowiedzialność w najtrudniejszych momentach i zdobywał najważniejsze punkty.

Wyniki 6. kolejki:

Pronar Parkiet Hajnówka - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 26:24).

Pronar Parkiet: Zrajkowski, Wójcik, Żyliński, Sacharewicz, Staniewski, Giundo, Saczko (libero) oraz Poinc, Skup.

Ślepsk Suwałki - Joker Piła 3:0 (25:21, 25:21, 25:23).

Ślepsk: Malczewski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Szlejter, Gołębski, Knasiecki (libero) oraz Wawrzyniak, Główczyński, Augustynowicz, Iwanowicz.

Morze Bałtyk Szczecin - Orzeł Międzyrzecz 3:2, Energetyk Jaworzno - SMS PZPS I Spała 3:2, GTPS Gorzów Wielkopolski - Trefl Gdańsk 1:3, AZS PWSZ Nysa - Avia Świdnik 0:3.

Pauzował: Fart Kielce.