Pronar Parkiet Hajnówka - Avia Świdnik 3:1

Joanna Dądrowska [email protected] tel. 85 682 23 95
Pronar Parkiet Hajnówka - Avia Świdnik 3:1 (25:20, 25:16, 19:25, 26:24).
Pronar Parkiet Hajnówka - Avia Świdnik 3:1 (25:20, 25:16, 19:25, 26:24). Fot. Archiwum
Podopieczni Pawła Blomberga pokonali przed własną publicznością wyżej notowany zespół - Avię Świdnik 3:1.

Pauzował: AZS PWSZ Nysa

Podopieczni Pawła Blomberga wygrali z Avią Świdnik. Rywal Pronaru Parkiet jest znacznie wyżej notowany w ligowej tabeli.

Przed meczem trener nieśmiało wspominał o próbie uszczknięcia punktu drużynie ze Świdnika. Jednak znakomita gra całego zespołu sprawiła, że mogli dopisać do swojego konta kolejne 3 oczka.

- Avia to zespół mierzący w Plus Ligę, bardzo trudny przeciwnik, ale cieszę się, że udało nam się zmobilizować i wygrać w dobrym stylu - mówi środkowy Pronaru Parkiet, Mateusz Sacharewicz.

Pierwsza partia spotkania toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta hajnowskim siatkarzom udało się zdobyć bezpieczną przewagę, której nie stracili aż do końca i wygrali 25:20.

Drugi set, to popis umiejętności siatkarzy Pronaru Parkiet. Dużo punktów zdobyliśmy dzięki blokom naszego zespołu. Na skrzydłach świetnie spisywali się Skup i Żyliński - niewątpliwi bohaterzy środowego spotkania.

Trzecie starcie okazało się szczęśliwsze dla gości, którzy pokonali nasz zespół 25:19.

Największe emocje były w czwartej, jak się okazało, decydującej partii spotkania. Znakomicie zagrywał Łukasz Staniewski, a mogliśmy również liczyć na niezawodnego dotąd Sebastiana Wójcika.

Niemniej w samej końcówce spotkania roztrwoniliśmy trzypunktową przewagę i Avia doprowadziła wynik do stanu 24:24.

Ostatni punkt w meczu zdobyli Sacharewicz i Zrajkowski blokując atak rywali.

- Przeciwnik był bardzo wymagający, z czoła tabeli. Jednak my byliśmy bardzo zdeterminowani. W czwartym secie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zagraliśmy do ostatniej kropli krwi. Bardzo cieszymy się z wygranej - podsumował szczęśliwy Patryk Skup, nominalny środkowy, który znakomicie zastąpił w ataku Guindo.

Składy:

Pronar Parkiet: Zrajkowski, Staniewski, Sacharewicz, Wójck, Skup, Żyliński, Saczko (libero) oraz Tietianiec, Poinc

Avia Świdnik: Makowski, Malicki, Jarosz, Michalski, Wójcicki, Guz, Kowalski (libero) oraz Grabarczyk, Pawłowski, Kurek