Prokuratura zaostrza zarzuty dla podejrzanych o zabójstwo...

  Prokuratura zaostrza zarzuty dla podejrzanych o zabójstwo staruszki w Czarnej Białostockiej [ZDJĘCIA]

  (mw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Zabójstwo staruszki w Czarnej Białostockiej
  Podejrzani zostali zatrzymali kilka tygodni po zbrodni. Pierwszego - 26-latka, ujęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 27-latek
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anatol Chomicz

  Prokuratura zdecydowała o rozszerzeniu w zarzucie opisu zbrodni, jakiej na 80-letniej kobiecie mieli dopuścić się dwaj mieszkańcy Czarnej Białostockiej. Staruszka została uduszona we własnym mieszkaniu.
  Nie tylko brutalne zabójstwo, ale teraz również i rozbój zarzuca Prokuratura Rejonowa w Białymstoku 26 i 27-latkowi. Śledczy właśnie zmienili opisu czynu i kwalifikację prawną, przedstawiając uzupełniony zarzut pierwszemu z zatrzymanych w tej sprawie. Drugi z podejrzanych taki zarzut usłyszał już pod koniec stycznia.
  Zobacz galerię
  Czarna Białostocka: Podejrzani o zabójstwo staruszki aresztowani. Skrępowali 80-latkę w jej mieszkaniu i udusili (zdjęcia)

  Ustalenia śledczych wskazują bowiem na to, że 27 grudnia ubiegłego roku obaj podejrzani weszli do mieszkania 80-letniej pokrzywdzonej w jednym z bloków przy ulicy Żeromskiego w Czarnej Białostockiej, by zabrać pieniądze i papierosy. Nie jest bowiem tajemnicą, że starsza pani dorabiała sobie, handlując kontrabandą.

  Wiadomo, że napastnicy byli niezwykle brutalni. Rzucili 80-latkę na łóżko i skrępowali jej ręce na plecach. Do ust włożyli jej ubranie. Przytrzymywali tak, że nie mogła się poruszać, a knebel w jej ustach był wpychany coraz głębiej. Tak kobieta została uduszona.

  Czarna Białostocka: Morderstwo kobiety przy ul. Żeromskiego. Staruszka została uduszona. Sąsiedzi: Zabił ją ktoś stąd [ZDJĘCIA]

  Prokurator Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, informuje, że z mieszkania zginęła nieustalona ilość papierosów. Czy sprawcy ukradli też pieniądze? Tego śledczy nie zdradzają.

  Wiadomo, że w sprawie przeprowadzono wiele czynności, a akta liczą już kilka tomów. Podejrzani zostali zatrzymali kilka tygodni po zbrodni. Pierwszego - 26-latka, ujęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 27-latek zgłosił się sam. Kilka dni później rankiem zjawił się ze swoim adwokatem w budynku prokuratury. Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała podejrzewanego o zabójstwo.

  Zabójstwo w Czyżach. Sąsiedzki spór o drzewo narastał latami. Skończyło się wielką tragedią

  Obaj podejrzani przebywają w areszcie śledczym. Czym im aktualnie zarzucany zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywociem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Licytacje komornicze 2019: Zobacz oferty z Białegostoku i regionu

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Święto Ultry 2019 w Białymstoku. Czterech kibiców Jagiellonii Białystok zatrzymanych

  Wielka bimbrownia w starej piekarni