TB
Projekt Warszawa w Moskwie świetnie zaczął, ale po dwóch setach było tylko gorzej Sylwia Dabrowa
Projekt Warszawa prowadził 2:0, ale przegrał z Dynamem Moskwa w pierwszej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów. Za to zwycięstwo odniosła PGE Skra Bełchatów w Pucharze CEV.

Stołeczny zespół do Moskwy poleciał mocno osłabiony. Aż czterech zawodników zostawiła w domu choroba, ale nie koronawirus. W domach zostali rozgrywający Jan Blankenau, atakujący Dušan Petković oraz środkowi Jakub Kowalczyk i Janusz Gałązka. Za pierwszego w dwóch początkowych setach spisywał się Angel Trinidad De Haro, drugiego zastąpił Michał Superlak, a z powodu absencji Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski grali pięć setów bez przerwy.

W pierwszym i drugim secie ekipie Andrei Anastasiego wychodziło niemal wszystko. Prowadziła 2:0 i wydawało się, że zwycięstwo jest tylko kwestią czasu. Choć przed spotkaniem nic nie zapowiadało, że będzie tak łatwo. Dynamo Moskwa to najlepsza drużyna rosyjskiej Superligi w poprzednim sezonie. Wygrała wszystko, co mogła - została mistrzem, zdobyła krajowe Puchar i Superpuchar. Do tego sięgnęła po Puchar CEV.

W środowym starciu w Moskwie gospodarze doszli do głosu w trzecim secie, który wygrali, podobnie jak następną partię. Również w tie-breaku byli stroną przeważającą, choć w końcówce seta było 12:12. Finisz należał jednak do Dynama.

Druga kolejka Ligi Mistrzów odbędzie się w połowie miesiąca. 15 grudnia Projekt podejmie Ziraat Bankasi, natomiast dzień wcześniej Dynamo zmierzy się na wyjeździe z Maaseik.

O godz. 19.30 rozpoczął się mecz ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle z OK Maribor (ponadto wicemistrz Polski jest w grupie z Lube Civitanova i Nowosybirskiem).

Z kolei w 1/16 Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów wygrała u siebie 3:0 z Libercem. Rewanż 9 grudnia w Czechach.