MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projekt Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego przyjęty

Andrzej Matys
Andrzej Matys
UMWP Białystok
Na ostatnim posiedzeniu (6.02) zarząd województwa przyjął sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji na temat projektu Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030. Przyjął również projekt tego dokumentu poszerzony o uwagi z konsultacji.

Konsultacje społeczne trwały 44 dni, od 26 listopada 2019 roku do 8 stycznia 2020 roku. W tym czasie mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi do projektu - elektronicznie za pośrednictwem strony www.strategia.wrotapodlasia.pl, tradycyjnie pocztą oraz podczas spotkań konsultacyjnych, które odbyły się w Augustowie, Hajnówce, Wysokiem Mazowieckiem i w Białymstoku.

Ostatecznie wpłynęło 150 uwag i propozycji, zktóre zgłosiły głoszonych m.in. przez samorządy, organy administracji rządowej, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, instytucje otoczenia biznesu oraz działające w Podlaskiem uczelnie wyższe. Eksperci przeanalizowali każdą z nich i wiele sugestii zostało w projekcie uwzględnionych.

Strategia wyznacza kierunki polityki regionalnej województwa podlaskiego na najbliższe lata. Jest podstawą do konstruowania przyszłego programu regionalnego czy kontraktu z rządem. Wskazuje też cele, które wzmocnią konkurencyjność naszego województwa. Te cele to: dynamiczna gospodarka, w której: rozwijamy przemysły przyszłości, innowacje, stawiamy na lokalnych przedsiębiorców i kontynuujemy rewolucję energetyczną, w której to mieszkańcy są wytwórcami energii w oparciu o odnawialne źródła.
Kolejny cel to zamożni mieszkańcy: aktywni, kompetentni, żyjący w przestrzeni wysokiej jakości: jeżdżący szerokimi, równymi drogami, leczący się wyspecjalizowanych szpitalach, korzystający z dóbr kultury, wysokiej jakości edukacji. I trzeci cel: partnerski region, dobrze zarządzany, współpracujący z innymi regionami i krajami. Misją SRWP jest: "Ambitne Podlaskie", a wizja regionu zawarta jest w haśle „4P”: Podlaskie jest przedsiębiorcze, partnerskie i perspektywiczne.

Projekt Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego (uzupełniony o uwagi z konsultacji), któy został przyjęty przez zarząd w marcu lub kwietniu trafi pod obrady podlaskiego sejmiku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny