Programowanie robotów Lego. To potrafią najmłodsi.

  Programowanie robotów Lego. To potrafią najmłodsi.

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jak dużym trzeba być, by poznawać zasady programowania, elektroniki, robotyki, by wejść w świat nauk ścisłych? T-Matic Grupa Computer Plus przekonuje, że dla dziecka osiem lat w zupełności wystarczy, by poradzić sobie z podstawami tych - wydawałoby się skomplikowanych rzeczy. Tym bardziej, że na organizowanych tu zajęciach wiedza sama wchodzi do głowy. A maluchy skupiają się przede wszystkim na tym, by po prostu dobrze się bawić.
  Zapraszamy na Dni Otwarte – już 2 października 2015

  Kto nie wierzy - może już w piątek sprawdzić na Dniach Otwartych w siedzibie firmy. Warto się na nie zapisać już dziś - bo liczba miejsc jest ograniczona, a właśnie wtedy organizatorzy oferują atrakcyjne zniżki na zajęcia.
  Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 – ul. Malmeda 1 (sala nr 13 - I piętro). Rodzice będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach prowadzenia warsztatów, a dzieci - sprawdzić na własnej skórze, na czym polega ta zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy o programowaniu. Organizatorzy zaproszą ich bowiem na lekcję pokazową.
  Po tym wszystkim - chętni będą mogli od razu zapisać się na cykliczne warsztaty.
  - Wszystkie warsztaty organizowane przez T-Matic mają za zadanie wspierać rozwój dziecka, dlatego zawsze dostosowujemy optymalny rodzaj konstrukcji oraz język programowania do wieku uczestników - mówi Małgorzata Jaworska z T-Matic.
  Warsztaty z robotyki dla najmłodszych to zajęcia edukacyjne, które uczą „młodych inżynierów”, jak budować roboty, zapoznają ich z pojęciami związanymi z robotyką, a przede wszystkim – wprowadzają w fascynujący świat nauki. To połączenie edukacji z zakresu nauk ścisłych, zabawy kolorowymi zestawami dydaktycznymi LEGO i majsterkowania. Na te warsztaty mogą uczęszczać nawet ośmiolatki.

  Na warsztaty "Robotyka i elektronika dla Smyka" mogą zapisać się już ośmiolatki, które chcą poznać świat elektroniki i programowania. Warsztaty te to przede wszystkim nauka przez zabawę mająca na celu zapoznanie dzieci z podstawami elektroniki i programowania. Nauka programowania robotów z klocków Lego dopełnia cały obraz warsztatów jako praktycznej nauki technicznego myślenia. Na zajęciach dzieci są wprowadzane w świat elektroniki, tworzą i uruchamiają proste elementy, poznają świat programowania oraz różne konstrukcje robotów Lego Mindstorm i uczą się sterowania robotami.

  "Akademia programowania robotów LEGO" natomiast jest skierowana do dzieci w wieku od 10 lat, zainteresowanych robotyką i elektroniką. Szczególnie przydatne sympatykom mikrokontrolera Arduino. Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z podstawami robotyki i elektroniki. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się ze środowiskiem programistycznym Lego Mindstorm EV3 i budują roboty z klocków Lego wyposażonych w silniki i czujniki. Na zajęciach budują roboty w dwuosobowych zespołach według scenariusza lekcji, a następnie uczymy się je ożywiać , czyli programować. Kolejnym etapem zajęć jest zapoznanie uczestników ze światem łączącym elektronikę i programowanie. Jest to świat mikrokontrolerów na przykładzie kultowego mikrokontrolera Arduino.
  Przebieg wszystkich zajęć jest dostosowany do indywidualnych umiejętności i wiedzy uczestnika.
  Zajęcia odbywają się w piątki po południu. Na pierwsze - organizatorzy zapraszają już w październiku.
  Informacje i zapisy: 85 74 89 155
  Miejsce: ul. Malmeda 1, 15-440 Białystok
  PROMOCJA!!!
  - przy opłacie z góry za 5 miesięcy otrzymasz 10% rabatu.
  - jeśli zapiszesz jedną lub dwie osoby - otrzymasz dodatkowe 5% rabatu.
  Za trzy osoby otrzymasz 10% rabatu...

  Pamiętaj - już w piątek 2.10.2015, na Dniach Otwartych, możesz sprawdzić, na czym polegają zajęcia, a Twoje dziecko może wziąć w nich czynny udział.

  „Jesienna obniżka cen na szkolenia w T-Matic, zniżki nawet do 30% na wybrane szkolenia!”

  T-Matic Computer Plus pamięta jednak nie tylko o dzieciach. Dla dorosłych również oferuje cała gamę szkoleń zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Do wyboru są szkolenia: Graficzne, Internetowe, Inżynierskie, Biurowe, Biznesowe, Zawodowe, Automatyka i sterowanie. Jest wiele też nowości szkoleniowych, a także kursy realizowane dla dzieci i młodzieży. Kwalifikacje i zaangażowanie kadry dydaktycznej gwarantują wysoką jakość realizowanych szkoleń.

  Więcej informacji pod linkiem:

  http://www.computerplus.com.pl/szkolenia/terminarz-szkolen

  Wynajem sal szkoleniowych

  T-Matic to nie tylko szkolenia i warsztaty. Firma dysponuje 7 salami konferencyjnymi (wykładowymi) i 4 salami szkoleniowymi (komputerowymi), wyposażonymi w sprzęt komputerowy i audiowizualny, z dostępem do Internetu i szeroką gamą oprogramowania biurowego i multimedialnego. Jest tu też mobilna pracownia komputerowa, wyposażona w 50 laptopów 15' lub 17’. Możliwy jest także wynajęcie laptopów na szkolenia realizowane poza siedzibą firmy.

  Więcej informacji pod linkiem:
  http://www.computerplus.com.pl/szkolenia/wynajem-sal  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo