Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program unijny POWER. Białostoccy nauczyciele będą uczyć tak jak w innych europejskich krajach (zdjęcia)

PZA
10 nauczycieli, w tym 2 osoby z dyrekcji, z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" w Białymstoku szkoliło swoje umiejętności językowe oraz metodyczne w ramach projektu "Mobilna kadra, mobilni uczniowie".
10 nauczycieli, w tym 2 osoby z dyrekcji, z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" w Białymstoku szkoliło swoje umiejętności językowe oraz metodyczne w ramach projektu "Mobilna kadra, mobilni uczniowie". ZSS Białystok
Nauczyciele z Białegostoku poznają europejskie metody nauczania w europejskich szkołach. Dzięki temu wzrośnie jakość nauczania języka angielskiego na lekcjach i na zajęciach przyrodniczo-matematycznych.

10 nauczycieli, w tym 2 osoby z dyrekcji, z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" w Białymstoku szkoliło swoje umiejętności językowe oraz metodyczne w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji w ramach projektu "Mobilna kadra, mobilni uczniowie". Program był realizowany w ramach unijnego projektu POWER.

- Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji językowych pracowników szkoły oraz podniesienie jakości nauczania języka angielskiego na lekcjach i na zajęciach przyrodniczo-matematycznych – mówi Agata Baczewska, koordynatorka projektu w ZSZ przy Fabrycznej 10.

W październiku, kiedy to trwał pierwszy etap, 4 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, matematyki) uczyło się języka angielskiego w Wielkiej Brytanii. Dwa miesiące poźniej, trzech nauczycieli angielskiego wyjechało do Irlandii. Zajęcia obejmowały wykorzystanie programów oraz stron internetowych w nauczaniu.

Zobacz też:W ZSZ nr 2 w Białymstoku ruszyła nowa klasa pod patronatem białostockiej firmy KAN, producenta instalacji wodnych i grzewczych (zdjęcia)

W styczniu trwał drugi etap. Wówczas 3 nauczycieli uczestniczyło w zajęciach "Job shadowing" we francuskiej szkole. Celem było poznawanie metodyki nauczania języków w szkołach partnerskich i rozbudowa programów nauczania w oparciu o innowacyjne technologie IT.

- Nauczyciele we Francji w dużym stopniu korzystają z nowych technologii - większość swoich lekcji przygotują w formie elektronicznej i umieszczają je na platformie Google; bardzo powszechna jest komunikacja z uczniami i wspólne realizowanie projektów na Google Drive, co bardzo chciałabym też wprowadzić w swojej pracy. Zaskoczeniem było też to, że jedna z klas licealnych nie będzie już miała podręczników - będą korzystać tylko z iPadów – opowiada Ewa Tyburczy, nauczycielka francuskiego.

Na przełomie maja i czerwca, w trzecim etapie projektu, 5 nauczycieli - przyrodników i matematyków weźmie udział w szkoleniu CLIL na Malcie.

Zobacz także:Studniówka 2020 ZSZ nr 2 w Białymstoku. Równo 100 dni przed maturą uczniowie bawili się w Gracji (zdjęcia)

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny