MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Program łączący naukę z biznesem. Można już zgłaszać swoje projekty. Wystartowała druga edycja "Pomostów Przyszłości"

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Konferencja prasowa dotycząca projektu "Pomosty Przyszłosi" organizowanego przez Fundację Technotalenty we wspólpracy z województwem podlaskim
Konferencja prasowa dotycząca projektu "Pomosty Przyszłosi" organizowanego przez Fundację Technotalenty we wspólpracy z województwem podlaskim Wojciech Wojtkielewicz
Przedstawiciele Fundacji Technotalenty i marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, zaprosili w piątek, 19 maja, podczas konferencji prasowej do udziału i wspierania programu "Pomosty Przyszłości". Jest to druga już edycja wydarzenia skierowanego do przedsiębiorców i naukowców.

Przedsiębiorcy i naukowcy mogą zgłosić swoje firmy, instytucje naukowe, zgłosić się indywidualnie i opisać w jaki sposób współpracują z nauką czy biznesem. Wszystko w ramach drugiej edycji konkursu "Pomosty Przyszłości” promującego dobre wzorce odnośnie współpracy na linii biznes-nauka i odwrotnie.

- Połączenie nauki i biznesu potrzebne jest do tego żebyśmy mieli w Polsce bardzo innowacyjne produkty i żebyśmy mogli być konkurencyjni - zapewnia Marcin Tomkiel, wiceprezes Fundacji Technotalenty. - Żebyśmy mogli zarabiać pieniądze i rozwijać się tutaj, w regionie, jako pracodawcy. Ale też żeby pracownicy mieli dobrze opłacane posady, żeby nie chcieli stąd wyjeżdżać.

Tomkiel dodaje, że w konkursie chodzi o to, żeby połączyć te potencjały, żeby zapoznać ze sobą środowisko naukowców i przedsiębiorców, żeby się ze sobą lepiej rozumieli i poznali bariery, które ograniczają współpracę.

- Bo to są zupełnie dwa różne światy - twierdzi Tomkiel. - Ale jeśli połączymy je ze sobą, to naprawdę będzie wartość dodana dla całego regionu, dla województwa.

Współpraca nauki z biznesem się opłaca

Wydarzenie jest skierowane do podmiotów gospodarczych, przedsiębiorców, instytucji naukowych, naukowców oraz wszystkich osób zainteresowanych współpracą nauki z biznesem. Aby zgłosić się do "Pomostów Przyszłości" wystarczy wypełnić formularz
zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu w terminie od 8 maja do 30 czerwca i opisać swoją współpracę z nauką lub biznesem.
Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości środowisk naukowych i biznesowych odnośnie korzyści płynących z obopólnej współpracy oraz pokazanie najlepszych praktyk i przykładów projektów, które powstały wspólnie i niosą za sobą korzyści dla gospodarki i świata nauki.

- To, czym jest ten konkurs możemy nazwać tworzeniem konkurencyjności - dodaje Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty. - Możemy to nazwać polisą ubezpieczeniową sukcesu, ale też budowaniem wiary w ten region.

Pierwsza edycja Pomostów Przyszłości została zrealizowana w 2022 roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony biznesowej jak i naukowej. Celem drugiej edycji jest kontynuowanie wspierania i promowania wspólnych projektów podlaskich przedsiębiorców z naukowcami. Istotne jest budowanie prestiżu naukowca/wdrożeniowca, rozwijanie pewnej kultury współpracy talentów naukowych z firmami co jest misją Fundacji Technotalenty.

- Uważam, że Technotalenty mają wpływ na rozwój naszego regionu - zapewnia Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. - Cały czas staramy się wyłapać te najlepsze projekty, dobre przykłady współpracy nauki i biznesu. Staramy się je promować. I właśnie "Pomosty Przyszłości" są jednym ze sposobów promocji tych projektów, które być może w przyszłości osiągną sukces.

Do Pomostów Przyszłości mogą być zgłoszone projekty zrealizowane nie wcześniej jak 3 lata od daty wysłania zgłoszenia. Bez względu na wybór kategorii uczestnicy powinni podać tylko te informacje, które mogą przekazać. Kapituła oceni zgłoszenia we wszystkich 4 kategoriach i wyłoni zwycięzców oraz wyróżnionych w każdej kategorii. Najlepsze podmioty gospodarcze, instytucje naukowe oraz osoby fizyczne współpracujące z biznesem lub nauką zostaną nagrodzone statuetkami na uroczystej gali, która odbędzie się w październiku.

Pomosty przyszłości/ fot. TVP3 Białystok

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny