IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Tak się bawi Białystok!

  Rozwiń
  IMPREZY
  Zwiń

  Tak się bawi Białystok!

  Białostoczanie wiedzą jak się bawić. Oto ostatnie gorące imprezy

  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje. Pogrzeb we wtorek

  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje. Pogrzeb we wtorek

  (ren)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje

  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje ©geoforum.pl

  Prof. Ryszard Józef Grabowski nie żyje. Pogrzeb odbędzie się we wtorek.
  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje

  Prof. Ryszard Grabowski nie żyje ©geoforum.pl

  Prof. dr hab. inż. Ryszard Józef Grabowski zmarł 31 stycznia 2016 roku. Wystawienie zwłok odbędzie się w dniu dzisiejszym 01.02.2016r. od godziny 17.00 w "Centrum Pogrzebowym Szmurło". Pogrzeb prof. Ryszarda Grabowskiego odbędzie się 2 lutego o godzinie 11.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Białymstoku przy ul. Pogodnej 63.

  Prof. Ryszard J. Grabowski urodził się 1 stycznia 1944 roku w miejscowości Jaskra k. Knyszyna.

  Ukończył Technikum Geodezyjne w Białymstoku, a następnie podjął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Tam też kontynuował studia doktoranckie. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w roku 1984 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej. Uwieńczeniem kariery naukowej prof. Ryszarda Grabowskiego było uzyskanie w roku 2000 tytułu profesora nauk technicznych.

  Kariera zawodowa prof. Ryszarda Grabowskiego obejmowała najpierw zatrudnienie w Technikum Geodezyjnym w Białymstoku, a następnie w Filii Uniwersytetu w Białystoku. W latach osiemdziesiątych XX wieku rozpoczął pracę na Politechnice Białostockiej. W latach 1987-1990 pełnił funkcję Prorektora ds. Nauki. Przez wiele lat kierował katedrami i zakładami na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. W momencie przejścia na emeryturę w roku 2014, pełnił funkcję kierownika Zakładu Informacji Przestrzennej.

  W latach 1992-1995 prof. Ryszard Grabowski pracował jako profesor wizytujący w Universidade da Beira Interior w mieście Covilhã (Portugalia). W ostatnim czasie był też zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

  Prof. Ryszard Grabowski był członkiem Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk (w kadencji 2011-2015). Ponadto był promotorem w dwóch zakończonych przewodach doktorskich, jak też autorem i współautorem wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Był też recenzentem w 4 przewodach doktorskich oraz 4 przewodach habilitacyjnych.


  Profesor Ryszard Józef Grabowski pozostanie we wspomnieniach i wdzięcznej pamięci społeczności akademickiej Politechniki Białostockiej.

  Składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo