MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Henryk Franciszek Nowak zmarł w wieku 94 lat. Msza żałobna obyła się w kościele Ducha Świętego w Białymstoku (zdjęcia)

(adek)
Profesor Henryk Franciszek Nowak nie żyje. Były kierownik Katedry i Zakładu Anatomii Patologicznej AMB w latach 1970 – 1995 zmarł w wieku 94 lat. 24 czerwca odbył się jego pogrzeb.
Profesor Henryk Franciszek Nowak nie żyje. Były kierownik Katedry i Zakładu Anatomii Patologicznej AMB w latach 1970 – 1995 zmarł w wieku 94 lat. 24 czerwca odbył się jego pogrzeb. Medyk Białostocki
Profesor Henryk Franciszek Nowak nie żyje. Były kierownik Katedry i Zakładu Anatomii Patologicznej AMB w latach 1970 – 1995 zmarł w wieku 94 lat. 24 czerwca odbył się jego pogrzeb.

Prof. Henryk Franciszek Nowak zmarł w wieku 94 lat

18 czerwca 2019 roku zmarł prof. Henryk Franciszek Nowak. Był kierownikiem Katedry i Zakładu Anatomii Patologicznej AMB w latach 1970 – 1995. Msza żałobna obyła się w kościele Ducha Świętego w Białymstoku. Natomiast pogrzeb na cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim.

Henryk Franciszek Nowak urodził się 20 lutego 1925 r. w Esterpolu (woj. poznańskie). Był absolwentem poznańskiej Akademii Medycznej. Specjalista patomorfolog. Zajmował się onkologią doświadczalną i kliniczną, patologią molekularną mikrośrodowiską, jej wpływu na komórki i tkanki.

Autor i współautor 270 prac naukowych. Promotor 37 rozpraw doktorskich oraz opiekun 12 przewodów habilitacyjnych, z których 8 osób uzyskało tytuł naukowy profesora zaś 4 z nich powołano na kierowników nowych zakładów AMB. Prodziekan (1966-1969), a następnie dziekan Wydziału Lekarskiego AMB (1969-1972), kierownik Studium Doktoranckiego przy Zakładzie Anatomii Patologicznej (1970-1985). Członek: Senatu AMB (1961-1972, 1979-1981).

W czasie 25 lat kierowania Zakładem Anatomii Patologicznej AMB stworzył białostocką szkołę patomorfologiczną, posiadającą znakomite zaplecze intelektualne oraz rzetelny warsztat badawczy. Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Partyzanckim.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Zobacz też:

Rodzina, przyjaciele, artyści, pracownicy i setki białostoczan pożegnały w sobotę Jarosława Dziemiana. Pogrzeb jednego z najbardziej znanych przedsiębiorców w naszym mieście odbył się na cmentarzu farnym w Białymstoku

Pogrzeb Jarosława Dziemiana. Na cmentarz farny w Białymstoku...

Pogrzeb Stanisława Srockiego (7.03.2019)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny