Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prof. dr hab. Maria Nowacka z UwB w składzie Krajowej Rady Transplantacyjnej

(dj)
Prof. dr hab. Maria Nowacka
Prof. dr hab. Maria Nowacka UwB
Prof. dr hab. Maria Nowacka z Uniwersytetu w Białymstoku została powołana przez ministra zdrowia w skład Krajowej Rady Transplantacyjnej kadencji 2014-2018.

Krajowa Rada Transplantacyjna jest organem doradczym i opiniodawczym ministra zdrowia. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów aktów normatywnych oraz programów w zakresie pobierania, przechowywania i przeszczepiania komórek, tkanek i narządów, ale także wydawanie opinii w sprawie przestrzegania obowiązujących procedur w tym zakresie.

Prof. Maria Nowacka kieruje Katedrą Bioetyki i Antropologii Filozoficznej na Wydziale Filologicznym UwB. Jest autorką ponad 70 publikacji naukowych. Jest także członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, a także redaktorem rocznika ,,Archeus. Studia z bioetyki i antropologii filozoficznej".

To już druga przedstawicielka Uniwersytetu w Białymstoku w Krajowej Radzie Transplantacyjnej. Wcześniej powołana do niej została dr hab. Ewa Guzik-Makaruk, prof. UwB z Wydziału Prawa.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny