Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, część humanistyczna

sxc.hu
Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, część humanistyczna.
Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, część humanistyczna. sxc.hu
Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, historia wos, część humanistyczna. 12, 13 i 14 grudnia przeprowadzony zostanie próbny egzamin gimnazjalny - diagnoza wiedzy i umiejętności uczniów trzecich klas gimnazjów. W tej formie przygotowania do właściwego kwietniowego egzaminu mogą wziąć udział wszystkie szkoły.

Próbny egzamin gimnazjalny ma pokazać, co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Jest przeprowadzany w warunkach zbliżonych do właściwego testu egzamin gimnazjalny. Podobnie jak on będzie przeprowadzony w trzy kolejne dni: pierwszego dnia będzie próbny egzamin z wiedzy humanistycznej, drugiego z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a trzeciego z języka obcego.

Tak jak właściwy egzamin gimnazjalny, egzamin próbny z wiedzy humanistycznej został podzielony na dwie części: uczniowie jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Tak samo na dwie części został podzielony próbny egzamin gimnazjalny z wiedzy matematyczno-przyrodniczej: w pierwszym bloku znajdą się zadania z nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii, a w drugim będą zadania z matematyki. Próbny egzamin z języka obcego obejmuje dwa poziomy: poziom podstawowy i poziom rozszerzony.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, część humanistyczna

Sam próbny egzamin gimnazjalny ma za zadanie pomóc szkołom w lepszym przygotowaniu trzecioklasistów do egzaminu gimnazjalnego.

Diagnoza kompetencji gimnazjalistów pozwala ocenić stopień przygotowania uczniów i poziom trudności zadań.

W obecnym roku szkolnym - 2012/2013 - egzamin gimnazjalny przeprowadzony zostanie w dniach: 23, 24 i 25 kwietnia. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie kwietniowym będą zdawać go w drugim terminie w dniach 3, 4 i 5 czerwca. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Wyniki egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej; może się on ubiegać o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013. Operon, odpowiedzi, test, arkusz, polski, część humanistyczna po zakończeniu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny