Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył nagrody Ośmiu Wspaniałym [Galeria]

OPRAC.:
Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz laureaci finału 26. białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz laureaci finału 26. białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wojciech Wojtkielewicz
W trakcie finału 26. białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” poznaliśmy laureatów, którzy z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymali tytuł „Wspaniałej” i „Wspaniałego”. To uczniowie, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych. Uroczystość odbyła się w amfiteatrze na Bulwarach Świętego Jana Teologa.

Kapituła złożona z przedstawicieli między innymi duchowieństwa, samorządu, przedstawiciela Fundacji „Świat na TAK” oraz laureatki poprzedniej edycji przeprowadziła w marcu zdalne rozmowy z wolontariuszami. Dzięki temu mogła poznać ich lepiej i w efekcie wyłonić „Ośmiu Wspaniałych” w dwóch kategoriach wiekowych.

Nagrodzeni wolontariusze („Ósemki” i „Ósemeczki”) odebrali 16 czerwca medale, nagrody oraz statuetki Franciszka wyrzeźbione z drewna gruszy przez podlaskiego artystę plastyka Zbigniewa Wasiluka.

– Gratuluję wszystkim młodym ludziom, którzy działają na rzecz innych. Wolontariat to ciężka i bezinteresowna praca, którą warto doceniać. Umożliwia to coroczny konkurs „Ośmiu Wspaniałych”. Utrwala pozytywne postawy i motywuje młodzież do dalszego działania – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Laureatami zostali:

  • w kategorii „Ósemki-Senior”: Mateusz Bielski, Julia Hermanowicz, Kamil Toczko i Dawid Zieliński;
  • w kategorii „Ósemki-Junior”: Natalia Roszkowska, Wiktoria Anna Szotko, Ewa Wasilewska, Pola Zdanowicz, Ewa Pola;
  • w kategorii „Ósemki – Grupy”: Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna10” w Białymstoku;
  • w kategorii „Ósemeczki”: Tomasz Boroda, Patrycja Gieglis, Zuzanna Malesza, Gabriela Ignaciuk, Hanna Prokopczuk, Michał Siedacz, Michał Snarski i Ida Stankiewicz;
  • w kategorii „Ósemeczki – Grupy”: Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” przy Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku.

Z kolei Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku otrzymało wyróżnienie w kategorii „Ósemeczki-Grupy”.

Wyłoniony spośród laureatów w kategorii „Ósemki” Mateusz Bielski będzie reprezentował miasto Białystok w Warszawie podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu. To uczeń trzeciej klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Jest odpowiedzialny, wytrwały w pokonywaniu trudności i dążący do realizacji wyznaczonych celów. Umiejętnie godzi obowiązki szkolne z działalnością na rzecz drugiego człowieka, nie oczekując niczego w zamian. Jest bardzo pozytywnie postrzegany przez otoczenie. Jak twierdzi koordynatorka wolontariatu: „Mateusz jest sercem wszystkich serc”. Obecnie współpracuje z Fundacją Dialog, gdzie pełni rolę mentora i „starszego brata” dla chłopca, który jest w trudnej sytuacji życiowej oraz pomaga w nauce dzieciom uchodźców i emigrantów. Wszystkie działania sprawiają mu ogromną radość i satysfakcję. Mateusz stara się zmienić na lepsze otaczający świat i środowisko oraz zachęca innych do udzielania się społecznie i rozwoju osobistego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 330 młodych wolontariuszy. Nauczyciele i organizacje pozarządowe zgłosili 63 osoby w kategorii indywidualnej oraz 270 wolontariuszy w 8 grupach. Uroczystość uświetnił występ artystyczny zespołu J&M Music.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny